משפחת תבורי התבוריס (צילום: יוסי צבקר)
"הזמינו אותנו". התבוריס | צילום: יוסי צבקר

שימי תבורי ובניו "התבוריס" הוזמנו על ידי ועדת האירוויזיון של רשות השידור בראשותו של יעקב נווה, להכין שירים, על מנת לבדוק אפשרות שייצגו את ישראל באירוויזיון הקרוב שיתקיים במאי באזרבייג'ן. אם אכן ייבחרו "התבוריס" תהיה זו הפעם הראשונה בה הרכב מוזיקלי שהוא למעשה משפחה אחת מייצג את ישראל בתחרות השירה הבינלאומית. עם זאת "התבוריס" הם כזכור רק אמן אחד מתוך סדרת אמנים אליהם פנו ברשות השידור, ביניהם ג'ולייטה ומאיה בוסקילה.

"אתמול בבוקר התקשרו מרשות השידור ואמרו שהועדה המליצה עלי ועל הילדים להכין שיר", אומר שימי תבורי, שהוא ובניו כיכבו בתוכנית הריאליטי "התבוריס" בערוץ 24, אחרי שתבורי האב השתתף בעונת ה-VIP של "האח הגדול". "שמחתי מאוד, אמרתי 'כן', והיא אמרה לי 'תתחיל לחפש שיר או שניים ונתקדם'".

שימי תבורי: "פניתי לרוני בראון ויוסי גיספן שיכתבו שירים"

-יש כבר כיוון לשיר?
"כן, מנסים ומתייעצים עם הילדים, מבקשים שאנשים יכתבו לי - רוני בראון שכתב לי את 'אתמול היית שונה', ועוד כותבים כמו יוסי גיספן, בסוף נבחר שיר או שניים וננסה. היא אמרה לי שהועדה תהיה איתנו בקשר בהמשך, הם רק רצו את הסכמתי ולדעת שאנחנו מכינים שיר".

-יש לך ניסיון בקדם אירוויזיונים קודמים.
"כן, בטח. הייתי בהרבה מאוד קדמים, 4 פעמים לפחות. הייתי עם 'אתמול היית שונה' והגעתי למקום השני, אבל ישראל לא השתתפה, הייתי עם 'תנו לי רק מוזיקה' ו'חי את מה שיש'. אם הפעם נזכה ונייצג את המדינה זה יהיה טריפ רציני, ונעשה את זה בכיף טריפ ובכבוד".

שימי תבורי: "אני לא נכנס לעניין של התחרות"

-מי מהבנים יופיע איתך?
"בן אל, דניאל, אלירן וכנראה שגם אריאל, ואוראל בן ה-15, שהוא פסנתרן משהו משהו".

-היו פרסומים שגויים שהכל כבר מכור למאיה בוסקילה.
"אין לי מושג, אני לא נכנס לזה. אני לא נכנס לזה וזה פחות מעניין אותי, הקטע של התחרות. כשאני מקבל טלפון ושואלים אם אני מוכן להיות מועמד אז למה לא, בכיף, אין מה להפסיד".

-וחוץ מזה אתם מופיעים כרגע.
"כן, נחתתי בארץ לפני עשרה ימים, הצטלמתי כבר לטלוויזיה ואני מופיע עם הילדים במופע של 'התבוריס', באירועים, נשפים, ועדי עובדים, הכל".

>> הקליפ החדש של קובי פרץ: "כתוב בשמיים"