מסתבר שריהאנה, שבימים כתיקונם מקפידה לטפח את תדמית הילדה הפרועה של עולם המוזיקה, מנסה מאחורי הקלעים לרפא את העולם, כאחרונת האנג'לינות. עכשיו יש לה אפילו פרס מהארוורד כדי להוכיח: הזמרת נבחרה ל"הומניטרית השנה" מטעם האוניברסיטה היוקרתית.

"רובין ריהאנה פאנטי חלקה את זמנה, כישרונה ואוצרותיה למטרות הומניטריות מסביב לעולם" הכריז ד"ר אלן קאונטר, שהעניק לה את הפרס, וציין במיוחד את את הפעילות של הזמרת לשיפור מערכת הבריאות באיים הקריביים, עם דגש על אבחון וטיפול בסרטן. "אתם לא יודעים כמה נחמדה ומלאת נדיבות היא הייתה אל כל התלמידים שלנו במהלך היום הזה" אמר הד"ר בסוף הנאום שלו, נרגש באופן ניכר לעמוד ליד סלב בקליבר של ריאהנה.


"אז הצלחתי להגיע להארוורד, בחיים שלי לא חשבתי שאני אוכל להגיד את זה", אמרה רירי בחיוך כשעלתה לקבל את הפרס "אבל זה מרגיש טוב!". היא המשיכה בנאום מעורר השראה: "כשהייתי בת חמש או שש, אני זוכרת שצפיתי בטלוויזיה והייתי רואה פרסומות שבהן מראים ילדים אחרים סובלים, בחלקים אחרים של העולם. ברקע אמרו 'אתה יכול לתת 25 סנט, להציל את חייו של הילד', ותהיתי כמה 25 סנטים אני יכולה לחסוך כדי להציל את כל הילדים באפריקה. הייתי אומר לעצמי "כשאגדל אני אתעשר ואציל ילדים בכל רחבי העולם". אני פשוט לא ידעתי שאהיה בעמדה לעשות את זה כשעדיין הייתי נערה".

"מה שאותה ילדה לא ידעה כשהיא צפתה בפרסומות האלה, זה שאתה לא חייב להיות עשיר כדי להיות אדם איכפתי. אתה לא צריך להיות עשיר כדי לעזור למישהו". כל מה שאתם צריכים לעשות זה לעזור לאדם אחד, בלי להזדקק למשהו בתמורה".

הזמרת הקימה את הארגון צדקה הראשון שלה כשהייתה בת 18 בלבד, שנה לאחר שהקריירה המוזיקלית שלה פרצה. לאחר שחברה לקבוצות הומוניטריות אחר, היא הקימה את "קרן קלרה ליונל" (על שם סבתה), שמעניקה לילדים חסרי חינוך מסגרת לימודית. בין זוכי העבר של הפרס אפשר למצוא את ליונל ריצ'י, באן קי מון, מלאלה יוספזאי ועוד רבים ונכבדים.