אין תמונה
גורילאז סאונד סיטם. לא יבואו

האם זו פרשת המשט או שהן פשוט נדבקו באותה מחלה ממנה סובל גם אלביס קוסטלו? פסטיבל "פיקניק" שייפתח מחר (שבת) בגני התערוכה בתל אביב סופג הבוקר מכה קשה כששתי הלהקות "הקלקסונז" ו"גורילאז סאונד סיסטם" מודיעות על ביטול הגעתן לארץ. הלהקות לא יופיעו מחר בפסטיבל כמופעים פותחים ללהקת פלסיבו, שכבר נחתה בארץ אתמול וצפויה להיות ההופעה המרכזית בערב הראשון של הפסטיבל.

מהפקת הפסטיבל נמסר הבוקר: "בשעות אחר הצהריים המאוחרות קיבלה הפקת הפסטיבל הודעה מהקלקסונז ולאחר מכן גם מהגורילז סאונד סיסטם, שהיו אמורות להופיע, שהן בוחרות שלא להגיע לפסטיבל. שיחות ארוכות וניסיונות שכנוע של ההפקה הישראלית מול מנהלי האמנים לא הניבו פרי והלהקות לא תגענה".

ההסבר הרשמי של ה"קלקסונז" ושל "גורילאז סאונד סיסטם" לביטול הוא "סיבות טכניות", אבל לא קשה לנחש שה"אנטי" הגדול שיש כרגע בעולם כלפי ישראל, ואולי גם איומי חרם מצד גורמים כאלה ואחרים, או איזה מצפון בריטי שפתאום החל להציק, הביאו לביטול ההופעות בארץ.

רציתם גורילאז? קבלו פורטיס

פורטיס האנגר 11 3 (צילום: אלעד דיין)
על תקן מחליף. רמי פורטיס | צילום: אלעד דיין

בניגוד לשתי הלהקות שביטלו, ההופעה של פלסיבו כאמור מתקיימת כמתוכנן והלהקה קיימה היום חזרה בחדר-חזרות בתל אביב. גם ההופעה של האנק וקאפקייקס תתקיים כמתוכנן.

האמנים המחליפים שנקראו לדגל על ידי המפיק שוקי וייס בעקבות הביטולים ויחממו את פלסיבו הם להקת "j viewz " הישראלית, שסיימה סיבוב הופעות בארץ ודוחה את חזרתה לניו יורק ביומיים, ורמי פורטיס שיארח את איל תלמודי (בלקן ביט בוקס) ואת אחיו אסף.

סדר ההופעות מחר (שבת) יהיה אם כן: hank & cupcakes יעלו כמתוכנן בשעה 18:30, J Viewz יעלו בשעה 19:20, פורטיס עם האחים תלמודי ב-20:20 ופלסיבו יעלו בשעה .21:30.

הכנות לפיקניק 1 (צילום: דרור נחום)
במת פסטיבל "פיקניק,. ההכנות בעיצומן | צילום: דרור נחום
הכנות לפיקניק 2 (צילום: דרור נחום)
הציוד של פלסיבו מגיע ל"פיקניק" | צילום: דרור נחום

שוקי וייס: "אני מצר על החלטת הקלקסונז והגורילז סאונד סיסטם"

שוקי וייס מפיק הפסטיבל: "אני מפריד מוזיקה מפוליטיקה ושמח שפלסיבו, המופע המרכזי של ערב פתיחת הפסטיבל, נחתו כאן, ולשמחת המעריצים שהכינו להם קבלת פנים נרגשת בנמל התעופה בן גוריון. אני מצר על החלטת הקלקסונז והגורילז סאונד סיסטם שלא להגיע. יחד עם זאת - הבמה עומדת, אתר הפסטיבל מוכן להופעות מחר".

זו אינה הפעם הראשונה בה הפקה מחו"ל של שוקי וייס סופגת מכה עקב מצב בטחוני ו/או מדיני. לכל מעריצי דפש מוד זכור היטב ביטול הופעתם בארץ בקיץ 2006 בזמן מלחמת לבנון השנייה.

>> שיר מחאה ישראלי נגד המשט לעזה; פלסיבו והפיקסיז מגיעות לארץ - מה צפוי בהופעות?