מיי פיינגולד (צילום: ליאור נורדמן)
השיר שהיא רוצה ממשיך. מיי פיינגולד | צילום: ליאור נורדמן

דרמה במירוץ לשיר שייצג את ישראל באירוויזיון 2014: ועדת האירוויזיון של רשות השידור החליטה לפני שעה קלה, שלא לפסול את השיר "Same Heart", אחד משלושת השירים המועמדים לייצוג ישראל באירוויזיון הקרוב שיערך בדמנרק.

כזכור, השיר "Same Heart" נמצא חורג מהתקנון, בגלל מינון גבוה במיוחד של 80 אחוזים אנגלית ורק 20 אחוזים עברית. למרות זאת, החליטו בועדת האירוויזיון, שלא לפסול אותו תוך כדי ששת ימי ההצבעה, שיסתיימו ביום רביעי בערב. החלטת הועדה מנוגדת לדעת המחלקה המשפטית של רשות השידור, שביקשה לפסול את השיר, כך טוען גורם מתוך הרשות.

עוד בנושא ב-mako:
>> יוצרי השיר "נשארת איתי" דורשים לפסול את השיר "Same Heart"
>> הרשות דנה בפסילת השיר החורג; מסתמן: פיינגולד מעדיפה דווקא אותו
>> השיר "Same Heart" שמועמד לאירוויזיון חורג מתקנון רשות השידור
>> מקורבי מיי פיינגולד נגד יוצרי השירים האחרים: "קריירה על חשבונה"
>> קטלין רייטר כבר הקליטה את השיר "נשארת איתי" שמועמד לאירוויזיון

עוה"ד של מצגר ודה-פז: "ננקוט בכל הצעדים שעומדים לרשותינו"

כעת עובר הכדור ליוצרי השיר "נשארת איתי", לורן דה-פז וחן מצגר-אדר, שדרשו לפסול את השיר "Same Heart" ואיימו לפנות לערכאות משפטיות, אם השיר שמתחרה בהם ונתון במחלוקת לא ייפסל על ידי הרשות. עורך הדין אלעד רט שמייצג את השניים אומר הערב ל-mako: "משיחה שקיימתי עם גורם ברשות השידור נאמר לי שרק מחר תתקבל ההחלטה הסופית. המכתב ששלחנו מדבר בעד עצמו - השיר 'same heart' לא עומד בתנאי התקנון. אם אכן ההחלטה שהתקבלה היא שהשיר לא נפסל, אני מתקשה לראות איך היא תעמוד במבחן ביקורת שיפוטית. אחרי שנקבל הודעה רשמית, ננקוט בכל הצעדים שעומדים לרשותינו".

חשד: חברים בועדת האירוויזיון מנהלים קמפיינים בעד שירים

יש לציין שהשיר "Same Heart" הוא המועדף על הזמרת המבצעת מיי פיינגולד, למרות שהיא עצמה כתבה והלחינה את השיר שמתחרה בו, "Be Proud", כך טוענים מקורבים של הזמרת. לדברי אותם מקורבים סביב השיר "Same Heart" נוצר בימים האחרונים סוג של קונצנזוס בקרב חובבי אירוויזיון, שרובם רואים בו את השיר המתאים ביותר לייצג השנה את ישראל בתחרות האירופית.

המירוץ בין שלושת השירים המועמדים מקבל בימים האחרונים כיוון מעניין, כאשר אתר פייסבוק גועש בקמפיינים כאלה ואחרים שנועדו להגביר את ההצבעות עבורם. בין היתר עולה החשד שחברים בועדת האירוויזיון מעורבים בעצמם בחלק מהקמפיינים, כאשר חברים שונים בועדה תומכים בגלוי ובהיחבא בשירים שונים.

מרשות השידור נמסר בתגובה: "הנושא עדיין בבדיקה".