אין תמונה
yes yes yes. ג'ולייטה

לפני כמה ימים נודע כי הקדם אירוויזיון בוטל, אחרי שחברת ההפקות של חיים סלוצקי, שזכתה במכרז, פרשה ממנו בגלל עיכובים בחתימת החוזה מול רשות השידור. עקב כך החליטו להקים ברשות ועדה בראשות יעקב נווה, לבחירת האמן והשיר הישראלי שייצגו את ישראל בתחרות האירוויזיון, שתתקיים בחודש מאי (22, 24 ו-26 בחודש) בבאקו, בירת אזרבייג'ן.

ברשות השידור מתכוונים לבחור אמן אחד ושיר אחד מתוך רשימה, ולא לערוך לאמן "קדם פרטי" עם כמה שירים. זאת בדומה לועדה שבחרה ב-98' את דנה אינטרנשיונל עם "דיווה" (מקום ראשון), ב-99' את להקת "עדן" עם השיר "יום הולדת" (מקום חמישי) ובשנת אלפיים את להקת "פינג פונג" עם השיר "שמח" (מקום אחד לפני אחרון).

ג'ולייטה מועמדת

מאיה בוסקילה פרומו (צילום: אוהד רומנו)
לא יכולה בגלל לה לה לנד. מאיה בוסקילה | צילום: אוהד רומנו

לוחות הזמנים המשוערים הם הרכב הועדה צפוי להתגבש השבוע, הגשת המועמדים לועדה תסתיים עד סוף החודש ובחודש הבא, פברואר, שלושה חודשים לפני האירוויזיון, ייבחרו הנציג והשיר לאירוויזיון, זאת בזמן שמדינות אחרות כבר בחרו נציגים ונציגיהם החלו בקמפיינים מאסיביים ברחבי אירופה כדי לקדם את עצמם.

מי שלדבריו כבר מועמד לועדה היא הזמרת ג'ולייטה, שאחרי הפריצה המחודשת שלה בשנה האחרונה ראויה להתמודד על ייצוג ישראל. מנהלה, גלעד מסאמי, אומר: "ג'ולייטה נבחרה להתמודד על האירוויזיון". המשמעות היא שג'ולייטה תעמוד בפני הועדה שבוחרת את השיר ותצטרך לעשות זאת עם שיר חדש לגמרי שייכתב במיוחד לצורך התחרות. כמו כן מועמדת ג'ולייטה לפרס "זמרת השנה" של ערוץ הילדים, ותופיע בטקס בחירת מלכת היופי 2012 עם אביהו שבת בדואט לא יודע/ת כלום על אהבה".

מאיה בוסקילה מתלבטת

מועמדת נוספת ששמה עולה כמעט מדי שנה היא מאיה בוסקילה, שכרגע עדיין מככבת בפסטיגל ומתלבטת בין התענוג לייצג את ישראל באירוויזיון כמועמדת מובילה שלרשות השידור, לבין צילומי התוכנית "חי בלה לה לנד" שיתקיימו בלוס אנג'לס בקרוב, ועלולים לתפוס את לוח הזמנים שלה בתקופת הכנות קריטית לפני האירוויזיון.

שמות נוספים שרצים בבורסה הם מירי מסיקה, עומר אדם, דודו אהרון ורוני דלומי זוכת "כוכב נולד 7". אגב, מי שרואה את עצמו מועמד לייצוג ישראל בתחרות הבינלאומית הוא ולדי בלייברג, שהגיע שני אחרי דלומי.

שני שמות מפתיעים שעלו לאחרונה הם, לא תאמינו, עידן רייכל ונינט טייב, זוכת "כוכב נולד" הראשון שבימים אלה מתכוננת להוצאת אלבום באנגלית ועובדת על האלבום החדש בעברית שצפוי לצאת בחודשים הקרובים - ולמרות שהיא שם גדול ויש לה שאיפות לקריירה בחו"ל - לא בטוח שהיא תרצה להשתתף.

>> אביבית מהאח הגדול בקליפ "שרה לי/לה"