מילים: אילנה בוגומולני   לחן: יהודה פוליקר   הפקה: יהודה פוליקר

לריקי גל יש את אחד הקולות הבולטים והאהובים בפופ הישראלי. "ילד אסור, ילד מותר", "לגור איתו" ו"מה זאת אהבה" עם מתי כספי הם הראשונים שעולים בדעתנו, בשורה ארוכה של שירים אהובים בביצועה. את אלבומה האחרון היא הוציאה לפני יותר מחמש שנים, בהן המשיכה לשיר, להופיע ולככב גם על במות התיאטרון. כעת היא מרגישה שהגיעה השעה לחזור עם שירים חדשים.

שאלנו את ריקי מה חדש באלבום החדש: "פוליקר הצטרף אליי כמלחין, כמפיק, הוא מנגן על כל הכלים כמעט. זה המון". הפעם האחרונה בה הם עבדו יחד היתה ב-1993, אז פוליקר הלחין לה את רוב שירי האלבום "חפש בי", וביניהם אחד משיריה האהובים ביותר, "היי שקטה". "כבר עשיתי איתו דברים מופלאים בעבר, ופשוט חיכיתי להזדמנות לחזור אליו, לשתף איתו פעולה. עשיתי את זה בדיוק בזמן, ולא תיארתי לעצמי עד כמה צדקתי באינטואיציה שלי".

 

אין תמונה
"את רוקנרול ואת צריכה לשיר רוקנרול". ריקי גל

השיר החדש, "ניצוצות", נכתב ע"י אילנה בוגומולני – כותבת שירים, ומעריצה. "היא כתבה את זה לפני 10 שנים. היא היתה בהופעה שלי, וקיבלה את ההשראה ממני". דמותה של ריקי באמת ניכרת בשיר. אולי כי קשה לדמיין כוכבת אחרת שיכולה למלא את נעלי הדמות המתוארת בו. "אני לא מתכננת את זה, זה מגיע אליי בגלל ההשראה המסוימת הזו שאני כנראה יוצרת אצל כותבים או אנשים שנפגשים איתי. גם יהודה, כשהוא קיבל את השיר הזה, הוא הלחין אותו אוטומטית כפי שהוא ראה אותי. הוא אמר לי – 'את רוקנרול ואת צריכה לשיר רוקנרול'. זה היה הדבר הראשון שעשינו ביחד, אחר כך הוא גילה גם את הצדדים האחרים שבי, ואת כל הסגנונות שאני אוהבת לשיר".

ריקי משאירה הרבה חשק לקראת הבאות. "הפעם אני יותר יוצרת, עובדת גם עם טקסטים שלי, והם יגיעו בהמשך. אני חושבת שהאלבום הזה שווה ציפיה רצינית, הושקעה בו עבודה מאוד טובה ומרתקת ואוהבת, והתוצאות בדרך. היצירה הזו מכילה את כל כולי הפעם".

למרות שהשיר החדש נכתב בהשראתה, גל בחרה לשיר אותו בהקדשה לנערות הרוק. "החלטתי לשיר את השיר לא בגללי. החלטתי לשיר אותו בפירוש כי ראיתי בזה שיר שאני יכולה להקדיש לכל הרוקיסטיות שבתחילת הדרך, אלו שמתאבדות על הבמה. שמביאות את כל חייהן לשם. זה בעצם מוקדש לכל הזמרות".