אין תמונה
בדרך אלינו? לנה דל ריי

הזמרת לנה דל ריי מתוכננת להגיע להופעה בישראל בקיץ הקרוב. התאריך עליו מדובר הוא ה-20 באוגוסט. עדיין לא נקבע מיקום להופעה, וגם המשא ומתן עד לא נסגר סופית, בגלל המחיר הגבוה שדל ריי דורשת - 350 עד 400 אלף דולר, כך אומרים ל-mako גורמים בתעשיית המוזיקה. דל ריי תהיה אז בין שתי הופעות גדולות בצרפת, שיתקיימו ב-17 ביולי וב-24 באוגוסט במסגרת סיבוב ההופעות האירופי שלה.

לנה דל ריי האמריקנית תהיה הקיץ בת 28. היא ילידת העיר ניו יורק, שכבר בגיל 14 נשלחה לפנימייה כדי לטפל בבעייה של שתיית אלכוהול מופרזת. בגיל 18 עברה לגור ברובע ברונקס והחלה ללמוד פילוסופיה באוניברסיטה. את צעדיה הרשאונים בתעשיית המוזיקה עשתה בשנים 2005 ו-2006 עם הקלטת אלבום בכורה בשם "Sirens", שראה אור רק ב-2012.

דל ריי פרצה לתודעה בקיץ 2011 עם הלהיט "Video Games" ואחריו "Born To Die", שהפך לשיר הנושא מאלבומה השני, שהגיע למקום הראשון בבריטניה ולמקום השני באמריקה, וזיכה אותה בפרסים, כמו "האמן האלטרנטיבי הטוב ביותר" בטקס פרסי אמ.טי.וי אירופה. האלבום עורר סביבה דיון בשאלה האם היא יוצרת גאונה או בובה תאגידית על חוט.

בינואר 2012 הפכה לנה דל ריי לשיחת היום באמריקה עם הופעה שנויה במחלוקת בתוכנית "סאטרדיי נייט לייב", ומעט לאחר מכן כוסה הלהיט שלה "משחקי וידיאו" על ידי הצמד הישראלי TYP.

עוד ב-mako מוזיקה:

ביולי היממה דל ריי את אמריקה עם הקליפ "National Anthem" שעורר מיתוסים ופצעים ישנים. היא מופיעה בו בדמות ג'קלין קנדי, אלמנתו של הנשיא האמריקני ג'ון קנדי שנרצח בשנת 63', עם קטעים שכמו לקוחים מסרטים מפורסמים של בני המשפחה, ביניהם לוייתו של הנשיא. את קנדי גילם שחקן שחור, ולבני הזוג ילדים מעורבים - שחורים ולבנים, בהשלכה על הנשיא המכהן ברק אובמה. הקליפ קטעים שדומים מאוד לתיעוד הצילומי היחיד מהרצח, ואף נפתח בפזמון "Happybirthday Mister President", השיר שכזכור שרה לקנדי המנוח הכוכבת מרלין מונרו, שככל הנראה קיימה איתו רומן.

 

בספטמבר אותה שנה הוציאה את "Ride", שהפיק ריק רובין, סינגל ראשון ממהדורה מיוחדת של אלבומה שנקראה "The Paradise Edition". במקביל הקליטה קאבר לקלאסיקה "Blue Velvet" עבור הקמפיין הראשון שלה לרשת ההלבשה "H&M". בנובמבר 2012 שחררה את הסינגל הפרובוקטיבי "Cola/Pussy" בו טענה שהחבר שלה אומר שלאיבר מינה יש טעם של פפסי. במאי 2013 שרה את "Young and Beautiful" בפס-הקול של "גטסבי הגדול", השיר איתו הציע אתמול קנייה ווסט נישואין לקים קרדשיאן.

מסתמן: אביצ'י יגיע באוגוסט למצדה

עוד הפקה מעניינת שצפויה בחודש אוגוסט הקרוב היא הגעתו הצפויה של דיג'יי אביצ'י לפסטיבל -424 ליד המצדה. בעקבות הפופולריות הרבה של אביצ'י בישראל והצלחת הרייב שנערך במצדה השנה עם דיוויד גואטה, מתכננים המפיקים, להחזיר את אביצ'י לארץ, הופעת ענק ליד ים המלח. מקבוצת "זאפה" שמפיקה את האירוע נמסר: "אין תגובה".

אביצ'י (צילום: Alex Wessely)
יחזור באוגוסט? אביצ'י | צילום: Alex Wessely