מוטי ביקובסקי, סולן וגיטריסט להקת "מים", עשה בשנה האחרונה תפנית קלה ובימים אלה הוא משיק את אלבום הבכורה שלו כזמר, יוצר וגיטריסט מחוץ ללהקה. עד כה יצאו מתוך האלבום הסינגלים "הגשם הראשון", שגם זכה לקליפ יפה ו"למרות שלבשת".

באלבום ניגנו פיטר רוט (בס), רועי שקד (תופים) וקרן טפרברג. את העיבודים וההפקה המוזיקלית עשה ביקובסקי עצמו. על הפקת השירה הופקד רפי פרסקי, שאמר על האלבום: "שם ההרכב הקודם שלו 'מים' מגדיר טוב את המוזיקה של מוטי באלבום הזה. זה שטף אותי וחדר אלי כמו מים ומים הם מקור חיים. הטקסטים כבשו אותי עם הניואנסים הקטנים כמו נעליים של החתונה, שכל מתחתן מכיר את סיפור נעלי החתונה".

אביתר בנאי: "מוטי הוא הגיטריסט הכי טוב שאני מכיר"

מלבד להקת "מים" ניגן ביקובסקי באלבומים והופעות של אמנים רבים, ביניהם עמיר לב, ערן צור, אביתר בנאי, ירמי קפלן, דנה ברגר, דני בסן ו"תערובת אסקוט". לכבוד הוצאת האלבום התייצבו כמה מהם כדי להחמיא לקולגה.

"מוטי ביקובסקי הוא הגיטריסט הכי טוב שאני מכיר וכותב שירים יקר ונפלא", אומר אביתר בנאי, ומוסיף: "הדיסק של להקת מים ליווה אותי תקופה ארוכה".

מוטי ביקובסקי הוא בעצם חלק מכל מה שאני עושה למרות שבשנים האחרונות לא עבדנו ביחד", קובע עמיר לב. "כמו זכרונות ותקופות בעבר שמעצבים אותך, כך גם הנגינה עם מוטי. במשך השנים זה משהו שנשאר איתי ונוכח באיזשהא מקום בכל מה שאני עושה עם המוסיקה. הרוח של מוטי בנגינה ובעיבודים היא רוח מיוחדת שלא קשורה לכלום ולא מושפעת מכלום. כמו שמישהו כתב פעם, פעם בחיים".

"בשבילי מוטי הוא מוסיקאי מעולה", מוסיף ערן צור. "המעבר שלו מעמדת הגיטריסט לעמדת היוצר-זמר מרתק אותי".

הופעת הבכורה של מוטי ביקובסקי בה יארח את אריק ברמן תתקיים ביום ב' 18.5 ב-20:30 ב"אוזן-בר", תל אביב.