קובי פרץ
מי מתחזה לו? קובי פרץ | צילום: חדשות 2

רק זה היה חסר לקובי פרץ. הזמר, שרק לאחרונה מילא את היכל נוקיה בתל אביב, נחקר אחר כך בחשד להעלמות מס, ועתה נאלץ להתמודד עם מתחזה ברשת החברתית פייסבוק. בסביבתו של פרץ טוענים היום כי במהלך החודש האחרון פתח מתחזה פרופיל על שמו בפייסבוק ומנהל משם שיחות שוטפות עם מעריצות, כולל דיווחים אישיים בנוגע למתי פרץ יוצא להופעות ומתי הוא חוזר מהן, מה הוא עושה וחושב, במהלך לוח הזמנים היום יומי שלו ועוד. זאת, בנוסף לשני הפרופילים האמיתיים של קובי פרץ בפייסבוק "קובי פרץ A" ו"קובי פרץ B" שהוא מנהל יחד עם הצוות שמסביבו.

"התחלתי לקבל פידבקים שמישהו מנהל שיחות בפייסבוק שלו ען מעריצות ומייד אמרתי שאין מצב", אומרת אשת יחסי הציבור שרית בירן, שמלווה את פרץ כבר כעשור. "יש לקובי מועדון מעריצים ומעריצות ופתאום הן אומרות לנו שהן מדברות עם קובי בצורה יומיומית שוטפת על כל מיני דברים שלא מדברים עליהם בדרך כלל, דברים אישיים".

"אמרתי להם שאין, זה לא הוא, ואמרו שזה באמת נראה מוזר. אחת מהן סיפרה שהוא הזמין אותה למימונה אצלו בבית. זה ממש קטע. תראה, זה ידוע שיש מתחזים בפייסבוק, אבל הוא חותם שם גם בשמי, בשם שרית בירן, עם סמיילי, זו פשוט התחזות טוטאלית. כתבתי פעמיים אזהרה למעריצים בקיר שלו, אבל המתחזה הוריד את זה ישר, ו זה נמשך ככה כבר חודש".

"יש לנו השערות מי המתחזה אבל לא נחשוף אותן כרגע"

-הוא גרם לכם לנזקים כלשהם?
"עד עכשיו זה לא הרס ולא פגע וכל עוד זה לא הורס ולא פוגע אין לי כעס. אף אחד לא עצבני. כל עוד זה לא הורס זה סביר. יש לקובי פרץ שני פרופילים שזה שלו. לשם יש לי אפשרות להיכנס, לקובי כמובן ולגורם שלישי, לא משנה מי. הפרופילים האלה מתנהלים בדרך כלל על מי מנוחות, עם עדכונים והעברת אינפורמציה על הופעות ואירועים והרבה דיונים. לעיתים רחוקות קובי נכנס לשם ומנהל שיחות איתם, לא יומי ולא בשוטף. פתאום נכנס הבן אדם החקיין, המתחזה, לקח על עצמו משהו שהוא החליט על דעת על עצמו. יש ביקוש גדול לקובי והוא מנצל את זה".

-אתם יודעים מי זה?
"אין לי מושג מי זה. יש לנו ספקולציות, השערות משלנו בנוגע לזהות שלו, אבל אני לא רוצה לחשוף אותן בפני הציבור כרגע".

-יכול להיות שזה קשור איכשהו לפרשיית המיסים?
"אני לא רוצה להגיד כלום על פרשיית המיסים".

"אנחנו רוצים להתריע בפני המעריצים שלא מדובר בקובי האמיתי"

-פניתם למשטרה? מדובר בעבירה פלילית של התחזות ופגיעה בשם הטוב.
"לא פנינו, אבל עכשיו שאתה מדבר איתי אני מבינה כמה שזה חמור. לא העליתי בדעתי לפנות למשטרה שיעצרו אותו. עכשיו שאתה אומר לי אני חושבת על זה. מי שעשה את זה, יש לו את המטרות שלו. המטרה שלי היא עכשיו להתריע בפני המעריצים שזה לא קובי ושבאמת אין לנו מושג מי מקשקש איתם שם ושהם יכולים להמשיך לפנות אלי ולפרופילים שלו. בקרוב יעלה האתר החדש שלו ואז יהיה יותר קל לכולם".

מארינה מקסימיליאן בלומין - הלב
"גם למארינה יש מתחזים בפייסבוק, למה שהיא תשקר לי" | תמונת AVI: מועדון ארוחת הערב

-איך קובי מרגיש לגבי זה?
"קובי לא כועס. תראה, איתי התכתבה מתחזה של מארינה מקסימיליאן בלומין, לכן אני לוקחת בעירבון מוגבל את הפייסבוק ברמה של מפורסמים".

-איך את יודעת שזו לא היתה מארינה האמיתית?
"כי מארינה בעצמה הכחישה ואמרה שהיא לא עובדת עם פייסבוק, למה לה לשקר לי".

>>מיי פיינגולד מתוודה: "נאנסתי"