אורפנדלנד הופעה סולן 7 (צילום: עודד קרני)
"אירוויזיון יש כל שנה". קובי פרחי, אורפנד לנד | צילום: עודד קרני

אכזבה למעריצי אורפנד לנד, בינתיים לא צפוי מטאל ישראלי בקדם אירוויזיון. להקת המטאל האתנית אורפנד לנד, שהביאה צלילים מכוסחים ומקוריים בשלוש שפות וטקסטים משלוש דתות למדינות מוסלמיות כמו טורקיה ולשאר העולם, הודיעה על פרישה ממועמדות לתחרות האירוויזיון הקרובה, שצפויה להיערך ב-10 במאי בגרמניה.

אורפנד לנד, אחרי דחיפה גדולה שקיבלה ממעריציה, מחובבי ז'אנר המטאל ומהתקשורת המקומית, לא תגיש שיר לועדת הקדם אירוויזיון ולא תשתתף בקדם, שיתקיים ב-8 במרץ בראשון לציון. תחת זאת תצא הלהקה להופעות בהודו ובמדינות נוספות. בשנה הבאה תשקול הלהקה שוב את מועמדותה לתחרות.

סולן הלהקה, קובי פרחי, פרסם הודעה האומרת: "קדם - אנחנו בחוץ בסוף, לא הספקנו לשלב את זה בלו"ז העמוס שלנו. אנחנו טסים הלילה להופעות בהודו. אנחנו מודים לכל הקהל הנפלא שלנו שדחף ודוחף אותנו לשם, ואנחנו מתנחמים בעובדה שאירוויזיון מתקיים כל שנה, ננסה לבחון שוב את העניין בשנה הבאה".

מאיה בוסקילה מעדיפה קאמבק בלי קיצורי דרך

אורפנד לנד הם האמן השני שמודיע חגיגית שלא יתרחה בקדם אירוויזיון למרות הנסיונות להביאו לשם. אתמול הודיעה גם מאיה בוסקילה באמצעים לא רשמיים כי לא תשתתף בקדם אירוויזיון. מנהלה החדש אבי גואטה, כך מעריכים, מעדיף להחזיר אותה למרכז המפה של המוזיקה הישראלית דרך להיטים רלוונטיים ואלבום חדש ורק אז לנסות להגיע לאירוויזיון. כלומר - קאמבק אמיתי ובלי קיצורי דרך.

מנגד, רשימת האמנים שיגישו שירים לועדת הקדם הולכת ומתארכת וכוללת שמות כמו ולדי בלייברג, עופר לוי, מרים טוקאן, אלון ז'אן, הילה זהרור, גיא זוארץ, אמיר פיי גוטמן ואמנים נוספים.

>> דיאנה גולבי בהאנגר 11 עם רמי קלינשטיין