ג'ון לנון של מישל קישקה (צילום: מישל קישקה)
ג'ון לנון של מישל קישקה | צילום: מישל קישקה

"IMAGINE John Lennon - דמיין את ג'ון לנון" היא תערוכת אומנות דיגיטלית של הדפסים לזכרו של היוצר המנוח, לציון 30 שנה להירצחו. התערוכה תתקיים ב-20 בדצמבר 2010 בהיכל התרבות בתל אביב ובמסגרתה יוצאו למכירה עיצובים של מעצבים וצלמים מכל רחבי הארץ, שימחישו ביצירותיהם כיצד הם מדמיינים את ג'ון לנון. ההכנסות מהאירוע יתרמו לעמותת "לגעת באופק" ע"ש אסף ואילן רמון ז"ל, מבית "פתחון לב".

התערוכה תתקיים כחלק מאירועי המחווה לג'ון לנון, שיגיעו לשיאם בהמשך הערב בקונצרט צדקה מיוחד בעריכתו המוזיקלית ובהנחייתו של יואב קוטנר, בו ישירו מיטב האמנים בישראל משיריו של לנון מתקופת הביטלס ומקריירת הסולו שלו. בין האומנים שישתתפו בהתנדבות במופע: משינה, אביב גפן, שלומי שבן, קרן פלס, אפרת גוש, יזהר אשדות, ירמי קפלן, שלמה גרוניך, חמי רודנר, להקת המג'יקל מיסטרי טור ועוד.

העבודות שיוצגו בתערוכה יבחרו על ידי חבר שופטים בהם הקריקטוריסט והמאייר הידוע מישל קישקה ומנהלת התערוכה האמנית הבינלאומית תמר מייק לאופר - אמנית ה"מדיה החדשה", העוסקת בציור דיגיטלי ווידאו-ארט, אשר הציגה השנה בתערוכה "שמיים כחולים" ביפן עם יוקו אונו.

הנהלת התערוכה קוראת לאומנים לשלוח את עיצוביהם להתמודד על מקום בתערוכה. אמנים יוכלו לשלוח עבודות מקוריות שלהם עד לתאריך 20 בנובמבר 2010 באתר התערוכה.

ג'ון לנון של תמר מייק לאופר (צילום: תמר מייק לאופר)
ג'ון לנון של תמר מייק לאופר | צילום: תמר מייק לאופר
ג'ון לנון של תמר מייק לאופר 1 (צילום: תמר מייק לאופר)
ועוד לנון של מייק לאופר, שהציגה ביפן לצד יוקו אונו | צילום: תמר מייק לאופר

>> החדש של כנסיית השכל בנאלי ברובו