אין תמונה
"לנה ואנשיה מעודכנים בסיטואציה". דל ריי

מבצע "צוק איתן" מסרב להסתיים, ירי הטילים לעבר ישראל נמשך, וב-20 באוגוסט, בעוד 16 יום, צפויה להתקיים בגני התערוכה בתל אביב ההופעה של הזמרת לנה דל ריי, עם מופע חימום של מארינה מקסימיליאן.

מפיק המופע, אודי אפלבוים, אומר שעד כה נמכרו עשרת אלפים כרטיסים, מה שאומר שמתחם הדשא בגני התערוכה אמור להיות מלא. השאלה היא האם ההופעה תתקיים. "נכון לעכשיו ההופעה מתקיימת", אומר אפלבוים. "אנחנו כמובן תלויים בהוראות פיקוד העורף, כי המופע בשטח פתוח, אבל נכון לכרגע אין שום שינוי. הזמנתי על חשבון ההפקה 500 איש מתושבי עוטף עזה, יישובי הדרום וחיילים למופע. זה המעט שאני יכול לתת".

-עוד 16 יום המופע. אתמול ירו על תל אביב
"גם אם יירו שבוע לפני המופע-  הוא יקרה. באלאניס מוריסט היה אותו סיפור - יומיים לפני היו טילים על הראש. גם יום לפני היה. כל עוד שלא נקבל הנחייה אחרת מפיקוד העורף וכל עוד האמן לא אומר שמסוכן לו, אז המופע מתקיים".

-מה אתה אומר בימים אלה ללנה דל ריי ואנשיה?
"אנחנו מדברים איתם כל יום, הם מעודכנים בסיטואציה ומבינים מה קורה פה. חלקם יהודים, אז זה מחליק יותר טוב בגרון. אני אומר להם שאנחנו נאבקים באיסלם הקיצוני בשביל כל העולם, שאנחנו חזית מול ארגון טרור. בינתיים זה מתקבל בסדר למרות כל הדיווחים על אונר"א. בגדול אנחנו מול האנשים שלה על בסיס יומיומי".

ג'סטין טימברלייק בפארק (צילום: אורית פניני)
"ג'סטין טימברלייק והרולינג סטונס הופיעו כאן בהפרש של שבוע, הכל היה בסדר" | צילום: אורית פניני

-יהיה קהל?
"נמכרו עשרת אלפים כרטיסים. אני מרגיש שאני חוד החנית כאן בתחום ההופעות הבינלאומיות והתרבות בארץ. חשוב לי לקיים את המופע הזה כמעט בכל מחיר. אני כמובן לא רוצה לפגוע באף אחד, ולכן נישמע להוראות פיקוד העורף. היו הרבה ביטולים של הופעות מחו"ל ובעיני צריך לשדר שזה מקום נורמלי, לכן יש ערך עצום לקיום המופע. יש בחוץ עולם שלם שרואה שמתבטלים פה אירועים ומופעים ופסטיבלים, זה קטסטרופלי, לא טוב. לכן אני מרגיש שליחות - להראות לעולם ולעצמינו שבישראל מנסים לחיות נורמלי".

-אבל המצב פה לא נורמלי, בוא נודה בזה.
"הלב חצוי כי יש טילים ומנהרות והרוגים. ואין לאף אחד תשובה מוחלטת מה נכון, איך צריך להרגיש ולנהוג, לחפש נורמליות או להרגיש שכולם מגוייסים. אני ברמה האישית מאוד מתייסר מהסיטואציה הזאת. יש לי שם בצבא אחיינים. אחיין שלי שנלחם מכיר את החבר'ה מהצוות של גבעתי שנהרגו ברפיח. מצד שני, מפיק, בעיני להמשיך עם הופעות זו שליחות גדולה מאוד".

-אתה חושב שיש לקהל מצב רוח למופע כזה?
"שאלה מעניינת. תשמע, עשרת אלפים איש קנו כרטיסים, ואני לא רוצה לאכזב אף אחד. להרבה מופעים ישראליים בשבועיים האחרונים מחזירים כרטיסים, ולעומת זאת אני מוכר בזמן מלחמה, יש דרישה, רוצים את לנה דל ריי. אני חושב שאנשים רוצים לשאוף אוויר, מחפשים משב רוח מרענן של ההופעה הזו שאולי יעזור טיפה לשכוח ולברוח לשעתיים".

ליידי גאגא, כרזת המופע ARTPOP Ball (צילום: האתר הרשמי של ליידי גאגא, http://www.ladygaga.com)
"יש חשיבות עצומה גם למופע של ליידי גאגא" | צילום: האתר הרשמי של ליידי גאגא, http://www.ladygaga.com

-החמאס הרסו לנו קיץ חלומי של הופעות שהתחיל נהדר.
"אלה החיים פה. אנחנו לא חיים בשווייץ. זה האיזור שלנו ויש סיכונים. היה פה ג'סטין טימברלייק והיו פה הרולינג סטונס בהפרש של שבוע, שוקי וייס ואני חלקנו במה, הכל נראה סבבה, ותראה איפה אנחנו היום. הסיטאציה מוזרה. תאר לך שעכשיו יש הפסקת אש, ואחרי המופע של דל ריי שוב יורים על תל אביב, זה יעמיד בסכנה את גאגא ב-13 בספטמבר בפארק. לכן קשה לתכנן פה מהלכים קדימה ואתה חי את הרגע. אני מאמין שלנה דל ריי וליידי גאגא ישחררו שסתום שנסגר. יש רצון מאוד גדול של אנשים להשתחרר מהלחץ".

-איך אתם מתמודדים מול המפיקים מחו"ל בנוגע להמשך?
"לא חדש להם מה שקורה פה. ישראל ידועה כמקום שקורים בו מקרים בטחוניים כמעט כל שנה. אז יש מפיקים שאומרים לפעמים שידלגו עלינו ב'טור' כי לא כדאי. לכן יש משמעות גדולה מאוד לקיום המופעים של לנה דל ריי וליידי גאגא, מבחינת העבודה להמשך מול חברות ההפקה בחו"ל. מבחינת עלויות, כולם מבינים עכשיו שהבאה של אמן כלולה בהמון הוצאות, כולל ביטחון, וזה מה שמדברים עליו בהקשר שלנו. בכל מקום אחר בעולם אין בכלל שיקולים כאלה. אף אחד לא חושש מה יגידו עליו או מביטול בטחוני".

-ומבחינת סגירות לשנה הבאה?
"ראיתי את הכתבה שעשיתם על מי אתם רוצים שיבוא. זה נחמד. אבל אף אחד לא סוגר היום כלום לשנה הבאה. הסגירות באיזור נובמבר, דצמבר, ינואר. אם המצב יהיה רגוע שוב, אני לא חושב שלא יבואו לישראל. יבואו. יהיו אולי אמנים שרואים מה קורה פה עכשיו ואולי יוותרו מראש. אבל כרגע אין השפעה על הטווח הארוך. זה לא מוסיף, אבל לא משפיע. אני לא מאמין שיחרימו את ישראל מראש לקראת שנה הבאה. מי שיחרים - מלכתחילה לא רצה לבוא".