אחרי הפסקת המופע של ברי סחרוף בבריכת הסולטן, המצב הבטחוני ממשיך להשפיע על אירועי המוזיקה בישראל, כולל כמובן בערים הגדולות תל אביב וירושלים, אבל גם בצפון, לאור הארכת טווח פגיעת הטילים מעזה ועד לאיזור חדרה וזכרון יעקב.

יהודה פוליקר, מעמודי התווך של המוזיקה בישראל, נאלץ לדחות את המופע באמפי קיסריה, שאמור היה להתקיים מחר (חמישי), לתאריך ה-11 בספטמבר. ההחלטה לדחות את המופע נפלה היום (רביעי) בשעות אחר הצהריים. מדובר באכזבה גדולה למעריצים ולאמן, שכבר הופיע הקיץ בקיסריה בהצלחה גדולה.

לעומת זאת, המופע של ריטה באמפי קיסריה, "20 שנה ל'אהבה גדולה'", שאמור להתקיים במוצאי שבת, לא בוטל, ובהפקה של ריטה טוענים שהוא מתוכנן להתקיים כסדרו. כמו גם המופע שלה מחר (חמישי) באמפי ברמת הגולן. ריטה עצרה אמש חזרה מול קהל ביקום, כשבחוץ נשמעה אזעקה. אחרי דקות מעטות חזרה לבמה ואמרה: "ההצגה חייבת להימשך".

אין תמונה
הבדיחות יחכו. רד בנד

אירוע גדול נוסף שלא יתקיים מחר הוא ההופעה של להקת הבובות "רד בנד" בהאנגר 11 בנמל תל אביב, עם הופעות-אורח של נינט טייב וגורי אלפי. בהפקת המופע המתינו בסבלנות עד שמפיקוד העורף ועיריית תל אביב יורו להם כיצד לנהוג, וקצת אחרי השעה שבע בערב נודע להם שהמופע ייאלץ להידחות. התאריך החדש הוא ה-30 באוגוסט, ובהפקה מדגישים שהכרטיסים שנרכשו תקפים לו.

בנוסף, הופעתו של עידן עמדי, שהיתה אמורה להתקיים ביום חמישי באמפי שוני בבנימינה, בוטלה בשל גיוסו של עמדי למילואים (כרגיל).

עמיר בניון – סופה (צילום: ענת לוי)
לא לוקח סיכונים עם הקהל. עמיר בניון | צילום: ענת לוי

עוד ביטול בתל אביב - "פסטיבל העוד" נפתח לפני יומיים באולמות "צוותא" בעיר. הערב היה אמור להופיע שם עמיר בניון, עם המופע החדש שלו "סופה" בהופעת טרום-בכורה וטרום הוצאת אלבומו החדש באותו השם. בניון החליט שלא לקיים את המופע הערב מסר: "עקב המצב הבטחוני והרצון שלא לסכן אזרחים ביציאה מביתם, ההופעה שתוכננה להתקיים הערב בצוותא תל אביב, לא תתקיים. במידה ותתקיים הופעה חלופית, נודיע על כך".

בניון נחשב בתקופה האחרונה לאמן הכי פוליטי בישראל, ולאחד הקולות החזקים בקרב הימין הדתי-לאומי, בשירים נוקבים אותם פרסם בעמוד הפייסבוק שלו.

זיו יחזקאל מופיע הערב עם נגנים ערבים-ישראלים

מי שכן יופיע הערב ב"צוותא" במסגרת "פסטיבל העוד", הוא הזמר זיו יחזקאל, יהודי דתי ששר בערבית, ואיתו מנגנים על הבמה 15 נגנים ערבים מנצרת ועכו, עשרה מתוכם נגני התזמורת הערבית הרשנית של נצרת. יחזקאל תמיד ראה במוזיקה גשר בין עמים שכנים ותרבויות, כזמר שבנה את הקריירה שלו סביב ביצוע קלאסיקות של המוזיקה הערבית.

אין תמונה
"אף אחד לא ישבור ולא יפחיד אותנו !!!". זיו יחזקאל

בתגובה רשמית מההפקה נמסר: "אף אחד לא ישבור ולא יפחיד אותנו !!! המופע הערב עם נסיך הטארב זיו יחזקאל תתקיים כמתוכנן בצוותא תל אביב. זה המקום הבטוח ביותר בארץ כי הוא ממוקם מתחת לאדמה. לתושבי הדרום תנתן הנחה מיוחדת, אנחנו עם חזק ומאוחד".

ירושלים: וודסטוק נדחה, רביבו בוטל

לעומת זאת, אירוע "וודסטוק 2014", שיועד להתקיים מחר (חמישי) באיצטדיון "קראפט" בירושלים נדחה לתאריך ה-21 באוגוסט, וכל הרוכשים יוכלו לשמור את הכרטיסים למועד החדש או לקבל החזר. הפקת "וודסטוק" ציפתה לספק לבאים בשערי הפסטיבל שש שעות של מוזיקה, שתחבר את רוח שנות ה-60' עם ההווה.

ההופעות שנדחו: מייק פרי ושרון לוי עם להקת "בראון שוגר" והזמרת ליבי במחווה ל"רולינג סטונס". אליהו ו"המתנדבים" במחווה ל"ג'פרסון אירפליין". שלמה מזרחי ו"השורשים" במחווה לג'ימי הנדריקס. גל ניסמן ולהקת פולטרנאק במחווה לאריק קלפטון ו"קרים", ו"הבלוז רבלס".

ועוד בירושלים - אירוע הופעת הרחוב של "הפרוייקט של רביבו", שתוכנן להתקיים ביום שישי, 11 ביולי במסגרת אירועי הקיץ של העירייה, לא יתקיים.

שלמה מזרחי (צילום: דרור נחום)
הוודסטוק זז לאוגוסט. שלמה מזרחי, "ג'ימי הנדריקס הישראלי" | צילום: דרור נחום