כוכבת הפופ של ישראל נועה קירל (21) נבחרה לייצג את ישראל באירוויזיון 2023, חודש אחרי שהכריזו בתאגיד כי הנציג שלנו בתחרות לא ייבחר יותר על ידי תוכניות ריאליטי כבעבר אלא על ידי ועדה של אנשי מקצוע. הוועדה המדוברת התכנסה היום (שני) והחליטה שקירל תייצג את ישראל בתחרות. נכון לעכשיו עוד לא ברור היכן היא תתקיים.

לפי הודעת התאגיד, הוועדה כללה עשרה אנשי מקצוע וביניהם יוסי גיספן, עדן דרסו, עורכת MTV ישראל אביה פרחי, לאון פלדמן ויובל כהן מי שהיה הבמאי של האירוויזיון בשנת 2019. מטעם התאגיד יושבים בוועדה מנהל תחנות המוזיקה עופרי גופר, המפיק הראשי של התאגיד, קובי נוסבאום, מנהלת תחום התרבות בכאן 11, שרון דריקס, עורכת התוכן בתאגיד, טלי כץ, עורכת מוזיקלית בכאן, וטל ארגמן, עורכת מוזיקלית בכאן.

הוועדה דנה ב-78 שמות של זמרים וזמרות מובילים המושמעים ברדיו, בעלי יכולת הופעה מול קהלים גדולים וכאלה שהיו מועמדים לזמר/ת השנה בכאן גימל או גלגל"צ בשנים 2019, 2020, 2021.

כל חבר ועדה בחר שני שמות מתוך הרשימה, 20 בסך הכל, והם דנו בשמות הנבחרים לפי סדרי עדיפויות. הוועדה התכנסה היום בחשאיות כדי שלא יופעלו עליה לחצים, והניידים של חבריה נלקחו מהם עד לקבלת ההחלטה.