צביקה פיק בהופעה (צילום: שרון רביבו)
שיאן הקדמים. צביקה פיק | צילום: שרון רביבו

צביקה פיק מצטרף לצוות שופטי הקדם אירוויזיון ויישב בשולחן השופטים בגמר של ה"קדם", שיתקיים מחר (חמישי) בערב. פיק צפוי לשבת לצידם של משה דץ, מירה עוואד, דפנה דקל, אילנית ואורי פסטר. לא ברור עדיין האם שופטים נוספים יצטרפו גם הם לפאנל, אשר תהיה לו השפעה של 50 אחוזים בהצבעה על השאלה המכריעה - מי ייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון שתתקיים במאי הקרוב בשבדיה.

צביקה פיק הוא שיאן ההופעות כזמר מבצע בקדם אירוויזיון לאורך השנים, עם לא פחות משבע הופעות, אך מעולם לא זכה בתחרות. בשנה שעברה הגיש פיק שיר לועדת האירוויזיון של רשות השידור אך שירו נפסל, כיוון שלא כלל מספיק מילים בעברית, ופיק התרעם על כך וביקש הצבעה חוזרת.

המלחין של "דיווה" חוזר לקדם אירוויזיון

מנגד, צביקה פיק הוא המלחין של השיר דיווה", איתו זכתה דנה אינטרנשיונל באירוויזיון ב-1998 (ולפני כן, כמובן, בקדם אירוויזיון של אותה השנה). פיק הלחין גם את "נדליק ביחד נר", איתו ייצגה שרית חדד את ישראל באירוויזיון בשנת 2000.

בגמר ה"קדם אירוויזיון" שיערך מחר (חמישי) ישתתפו תשעה זמרים וזמרות, שהעפילו אחרי שלושה חצאי גמר ושלב "גלגל הצלה". אחרי פרישתה של קטלין רייטר מנצחת "דה ווייס" מהקדם אירוויזיון, נשארת מורן מזור זוכת "אייל גולן קורא לך" המועמדת העיקרית לזכייה, כשגם ליוצאי "כוכב נולד" ולדי בלייברג, רון ויינרייך ומורן מזוז יש סיכוי לניצחון.

>> עמיר בניון שר צביקה פיק: "נאסף תשרי"