ביום שני האחרון נחתה עלינו הבשורה הטובה ביותר השבוע: פורטיסחרוף מתאחדים להופעה משותפת ב-14 במאי. היום (רביעי) השמחה גדלה עם בשורה נוספת, והיא שלאור הביקוש הרב תתקיים עוד הופעה ב-16 במאי. עברו שמונה שנים מאז סיבוב ההופעות האחרון של רמי וברי, שליווה את האלבום "על המשמרת".

פורטיס וסחרוף הם שניים מהמוסיקאים המשמעותיים והמשפיעים במוזיקה הישראלית, ולשילוב ביניהם יש מקום חשוב לא פחות בפנתיאון הישראלי. זה התחיל ב-1988 עם התפרקות מינימל קומפקט בה היו חברים, אז התחילו לעבוד על האלבום השני של פורטיס, "סיפורים מהקופסא". לימים האלבום נחשב לראשון שלהם כצמד. הוא כלל את השירים "חתול מפלצת", "אין קשר", "שקיעתה של הזריחה" ואת גרסתם לקלאסיקה של לי הייזלווד וננסי סינטרה, "בבוקר של קטיפה". אחר כך הגיע האלבום המשותף "1900?", איתו נולד הכינוי "פורטיסחרוף" כשם נרדף של עיתונאים לאלבום. שם תוכלו למצוא כמה מהשירים הגדולים, וביניהם "ניצוצות", "אמריקה", "אין קץ לילדות" ו"נעליים". ב-1992 יצא אלבום ההופעה "כשהגיטרה מנסרת את הלילה", לאחריו השניים המשיכו כל אחד בקריירה שלו. עד שב-2006 איחדו כוחות שוב עם האלבום וסיבוב ההופעות "על המשמרת".

לחובבי הז'אנר, לכבוד חזרתם של הטרובדורים המקומיים ייצאו אלף עותקי ויניל של האלבום "סיפורים מהקופסא" בתוספת חתימה מקורית.

אחרי שמונה שנים: פורטיסחרוף מתאחדים למופע יחיד