הזמרת זהבה בן, באר-שבעית במקור, מוציאה היום שיר חדש בשם "פרחים בצבע זית", שנכתב בשבוע האחרון והוא כולו חיבוק אחד ארוך לחיילי צה"ל "מהטוראי ועד הרמטכ"ל", כמילות השיר. מדובר בשיר ים-תיכוני קצבי, שנכתב על ידי הפזמונאי יוסי גיספן והולחן על ידי עדי לאון. מצד אחד הוא עושה שמח בלב, ומצד שני נותן תחושה שהמלחמה היא איזושהי סיבה למסיבה. יש בשיר כמה שורות פטריוטיות מעט דביקות כמו "צה"ל הוא הצבא הכי טוב בעולם", אבל ההרגשה היא שאותן שורות באות ממש מכל הלב.

"כל המשפחה שלי גרה בדרום וסובלת מהטילים", אומרת בן, "אני רוצה לחזק את החיילים ששומרים עלינו ופועלים ימים ולילות כדי להקל על חיינו ולמנוע מאיתנו את הסבל והפחד. מכיוון שאני לא יכולה לחבק אישית כל אחד מהם, עם השיר הזה אני מרגישה כאילו אני מחבקת את כולם חזק ומחזקת אותם, כמו שהם מחזקים אותנו. אני רוצה למסור לחיילים שאני אוהבת אותם ומתרגשת מאומץ לבם".

כזכור, יצאו מאז פרוץ המלחמה עוד כמה שירים שנועדו לחבק את החיילים, ביניהם "לנצח בני" של אייל גולן (במקור של אביבה אבידן ללחן של עוזי חיטמן ז"ל) ו"יש בי אור" של קובי אפללו, שהוקדש לעמותה המכינה חבילות לחיילים. והשאלה היא מי יהיה הכוכב הים-תיכוני הבא שיוציא שיר מלחמה המוקדש לחיילים?