הערב (שלישי) ב"הכוכב הבא", הגיעה שי המבר לאודישן. המתמודדת בת ה-22, שהתפרסמה בגיל 13 בלבד כשכבשה את לבבות המורים ב"בית הספר למוזיקה", חזרה למסך אחרי תקופה ארוכה של שקט. "זה היה נורא קשה למצוא את הכיוון המוזיקלי אחר כך", הודתה המבר. "כן יצאו דברים, אבל עדיין היה תהליך מאוד ארוך פנימי שלי כדי לגלות מי אני. לא רציתי רק לשיר אלא להגיד עוד דברים שיש לי לומר. התחלתי לנגן, לכתוב שירים ולהלחין אותם".

רגע לפני האודישן, קרן פלס, שהייתה מורה שלה בבית ספר למוזיקה אמרה: "אנחנו מכירות משהיא בת 13, היא הייתה 'בבית ספר למוזיקה'. היא לא התלמידה שלי, אבל הייתה הדבר הכי קרוב אליי ללב'".

קרן, שזכרה כי המתמודד הצהירה כי היא לעולם לא תבוא יותר לתוכנית מהסוג הזה, שאלה את המבר על ההחלטה לחזור לריאליטי מוזיקלי וזו ענתה: "אני לא חשבתי שאני אעשה את זו שוב. אני חושבת שהקורונה די שינתה את חוקי המשחק בשבילי. התחלתי דרך עצמאית, עשיתי המון הופעות קטנות עם השירים שלי וזו הפעם הראשונה שאני עומדת על במה מזה חודשים וזה חסר לי. אני מאוד גאה לעמוד פה".

שי, בחרה לשיר את "פעם את לילה", שיר מקורי שכתבה בעקבות אירוע טראומטי שעברה. "היו שנתיים מאוד מורכבות מאז שעברתי לתל אביב", הודתה המבר וסיפרה כי עברה תקיפה מינית: "עברתי תקיפה היום אני בפוסט טראומה בעקבותיה והייתי צריכה שיר שיירפא אותי. לצערי, המון נשים עוברות את זה".

"חשבתי הרבה עם לדבר על זה. זה נושא מדובר, אבל לא מדברים על היום שאחרי, לא מדברים על החיים שאת צריכה להמשיך לחיות אחר כך וכתבתי שיר שיהיה לי נחמה כזו, ואני מקווה שמי שתשמע את זה תשאב מזה נחמה".

>> לכל הביצועים של "הכוכב הבא"

השיר המצמרר בשילוב עם הווקאליות האדירה של המבר והביצוע הנוגע, מוטטו את הקהל ואת השופטים שהעניקו להמבר 96%, שהספיקו לה להרים את המסך ולהעבור לשלב הבא. מי שהתרגשה במיוחד מהביצוע היא קרן פלס, שלא הצליחה להסתיר את הדמעות ורצה לחבק את המבר מיד בסיום האודישן ואמרה: "יש עתיד ליוצרות הנשיות בישראל וליצירה הישראלית מבחינת האישיות שלה, מהמסר שהיא מעבירה, מהצלילות של המסר שלה ומהאיכות של הכתיבה שלה. אני מאוד גאה בה".

"אני הרגשתי שאני בהופעה של מוזיקאית שפה הרבה שנים", אמרה נינט. "הרגשתי שיש בך משהו מאוד מנוסה, הטקסט והלחן של השיר הזה הוא אחד היפים ששמעתי. את כל כך צעירה ויש לך כל כך הרבה לפנייך. אם זה עכשיו, מה יהיה אחר כך? זה מדהים ממש".

פעם את לילה // מילים

עוד דקה משהו יקרה כאן, עצב יהפוך לים,
בשנייה, שמש תעלה בך, ארץ מתוך החורבן,
קחי לך זמן, תני לגוף למתוח קו בין סוף להתחלה,
בכניעה, לא כדי לברוח, כמו מתוך תפילה 

ככה פשוט כי אפשר, ירח נשאר, להאיר לך את כל הלילה,
ככה גם את יכולה, להחליט שמותר, לטפס מלמטה למעלה,
פעם את לילה, פעם יום, כלום לא נשאר באותו מקום

עוד דקה, משהו יקרה לך, משהו יהפוך הכל
כל מילה, שכתבת בחושך, תהפוך לאור גדול, 

ככה פשוט כי אפשר, ירח נשאר, להאיר לך את כל הלילה,
ככה גם את יכולה, להחליט שמותר, לטפס מלמטה למעלה,
פעם את לילה, פעם יום, כלום לא נשאר באותו מקום,
פעם את לילה, פעם יום, כלום לא נשאר באותו מקום,