נתן גושן השקה (צילום: ראובן שניידר )
Live In רחובות. נתן גושן | צילום: ראובן שניידר

בעקבות ה"לילה הלבן" של תל אביב, מכריז משרד התרבות והספורט בראשות השרה לימור לבנת על קיום של מופעי "לילה לבן" בשמונה ערים בפריפריה תחת הכותרת "ערים לא הפסקה".

הערים המשתתפות הן אריאל (כי השרה חייבת לחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון), נתיבות, דימונה, כרמיאל, חדרה, רחובות, אשקלון ושפרעם, ב-5 ביולי.

ה"לילות הלבנים" הכוללים כניסה חופשית להופעות של זמרים מובילים, מופעי זמר, תיאטרון רחוב, תערוכות, פתיחת מוסדות תרבות עירוניים ופתיחת בתי המסחר ב"לילה לבן".

לשיר עם עילי בוטנר בחדרה; לרקוד עם סקאזי בנתיבות

עילי בוטנר הופעה (צילום: ראובן שניידר )
מביאים את בשורת המוזיקה לחדרה. אדר גולד ועילי בוטנר | צילום: ראובן שניידר

בין האמנים שיופיעו: רמי קליינשטיין, נתן גושן, עומר אדם, קובי אפללו, היהודים, ליאור נרקיס, אברהם טל, משה פרץ, שלישיית מה קשור, מרגול, זהבה בן, עלמה זהר, בעז שרעבי, מיכל ינאי, רוני סופרסטאר, דיויד ברוזה והאנדלוסית, טל מוסרי, קובי מחט ודי ג'יי סקאזי.

אבל גולת הכותרת של האירועים צפויה להתרחש דווקא בעיר חדרה (הממוקמת בקרבה אסטרטגית גם לאמפי קיסריה וגם לאמפי שוני), כאשר במסגרת חגיגות "לילה לבן" יופיעו עילי בוטנר ו"ילדי החוץ" במופע מיוחד עם תזמורת חדרה הנחשבת.

"לפני שנה כשהודענו על הכוונה לקיים 'לילות לבנים' במקביל בארבע ערים בפריפריה זה נראה היה לרבים בלתי אפשרי. אבל זה קרה והצליח בגדול כשרבע מיליון איש בישראל נהנו מהפנינג בלתי נשכח של תרבות ישראלית במיטבה", אומרת השרה לבנת. "השנה, החלטנו להכפיל את הפרויקט ל-8 ערים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית מצפון ועד דרום. אני מאמינה שאירועי 'לילות לבנים' מבטאים בצורה הטובה ביותר את המטרה שלנו להעצים את התרבות הישראלית ומנגישים אותה לכל האזרחים כולל בפריפריה".

>> ריטה בהופעה: "אגדת השמש והירח"