אחינועם ניני (צילום: חדשות 2)
"אין דרך להעביר את המסר, ואני בחזית". אחינועם ניני | צילום: חדשות 2

הזמרת אחינועם ניני ביטלה היום את השתתפותה באירוע "תרבות נגד גזענות" בכפר הערבי פרדיס, בעקבות חטיפת שלושת הנערים בגוש עציון. האירוע בפרדיס אורגן על ידי המועצה המקומית והמטה למאבק בגזענות, בעקבות ריסוס כתובות "תג מחיר" במסגד המקומי, ונקבע זמן רב לפני חטיפת שלושת הנערים. מאות יהודים וערבים ישראלים סיירו היום בכפר, ביקרו במסגד שעל קירותיו ניתן עדיין לראות את הכתובות, והמשיכו לאירוע המרכזי שהתקיים באולם הספורט המקומי, עם הופעות של אמנים יהודים וערבים.

עוד ב-mako מוזיקה:

הזמרת אחינועם ניני, שהייתה אמורה להופיע באירוע פרדיס, ביטלה את השתתפותה ברגע האחרון, לאור חטיפת שלושת הנערים וההקשר הבלתי נמנע שייווצר בין שני האירועים, לטענתה.

"אני לא רוצה להפוך למושא לללעג, שבסוף אף אחד לא ייקח ברצינות"

ניני הסבירה את הביטול: "אני לצערי למודת ניסיון רב במצבים כאלה. אני כבר ספגתי מכות רבות עקב התעקשותי להופיע באירועים שמאחורי מסרייהם אני עומדת איתנה. מה שלא אעשה, בסוף אני בחזית, מושכת אש ומשלמת מחיר. אני מוכנה לשמש את המחיר הזה אם אני שלמה עם מה שאני עושה. אך במקביל לפעילות הרבה שאני מעורבת בה, אני תמיד שואלת את עצמי: איך באמת אפשר לעשות נפשות? איך אפשר להזיז עמדות? איך אפשר לפעול בלי לעורר כל כך הרבה התנגדות בציבור, ובאמת להגיע ללבבותיהם ומחשבותיהם של הקהל הרב ששרוי היום בבלבול ובעלטה?".

"אני חושבת שבמצב שנוצר, ולא משנה מה דעתי עליו, אין לנו שום דרך להעביר את המסר שלנו בצורה אפקטיבית. מעבר לעובדה שקהל רב לא יגיע, התקשורת שתגיע תבוא צמאת הדם (כרגיל, אבל עוד יותר), תחגוג על ההקשר הבלתי נמנע וההרסני מבחינתנו. הזה יהיה אומלל, במקרה הטוב. ברור לי שאני אאלץ לעמוד מול המצלמות ואין לי שום דרך להצדיק באמת למה החלטנו דווקא היום להפיק אירוע קרקס וריקודים, חומוס ו-Good Vibe ושכנות טובה, שהקרקע בוערת חיים בסכנה. אני יודעת: המצב נוראי ורק מחמיר, אבל אנחנו צריכים להיות חכמים יותר מזה. אני לא רוצה להפוך למושא לללעג, שבסוף אף אחד לא ייקח ברצינות. אני מעדיפה לשמור את התחמושת למצבים שבהם אוכל באמת להשפיע".