ג'סי וור (צילום: Gettyimages IL, getty images)
האדל הבאה? ג'סי וור | צילום: Gettyimages IL, getty images

מזל טוב, פסטיבל מוזיקה חדשה נולד בישראל הבוקר: פסטיבל "פלאג-פסט" של חברת "פלאג הפקות" עם המפיק אילן אלקיים יוצא היום לדרך ומכריז רשמית על הגעתם של כמה וכמה  של אמנים איכותיים מחו"ל, חלקם יופיעו לראשונה בישראל ורובם מככבים בפסטיבלים הנחשבים ביותר מעבר לים, כמו "פיצ'פורק", "קואוצ'לה" ו"סונאר".

רשימת השמות כוללת את אזיליה בנקס, chk chk chk (!!!), ג'סי וור, css, ג'ון טלאבוט, Tinariwen, לי סקרץ' פרי ו-2manydj's. מהאגף הישראלי יצטרפו אליהם עדי אולמנסקי, Buttering Trio, יוסי פיין והאקסנטריקס, Tiger Love, טריפונס ו-Water Knot.

אזיליה בנקס (צילום: Joe Scarnici, GettyImages IL)
מלכת גרוב. אזיליה בנקס | צילום: Joe Scarnici, GettyImages IL
כל אלה יגיעו לשלושה ימים של הופעות וכיתות אמן בכפר הנוקדים - נווה מדבר מבודד שנמצא ליד מצדה, בתאריכים 9 עד ה-11 במאי 2013. בפסטיבל צפויים להשתתף כמה אלפים בלבד, כאשר מטרת המארגנים היא למכור את כל הכרטיסים מראש, כנהוג בפסטיבלים מקבילים בחו"ל (ובפסטיבל "אינדינגב" המקומי). מחיר כרטיס עומד על: 700 ש"ח לכל שלושת הימים של הפסטיבל וכל ההופעות. לא ניתן לרכוש כרטיסים לימים בודדים.

בכפר הנופש יוקמו שלוש במות - שתי במות מרכזיות  ובמה שלישית קטנה הבנויה כאמפי אבן. במת האמפי תופעל על ידי צוות רדיו ה"קצה" ומועדון ה"דאלי" אשר ישדרו תכנים באווירת הרפרטואר המוזיקאלי המאפיין אותם ב"לייב".

בנוסף לבמות, יופעלו מתחמי פעילויות בשלל ביתנים ומתחמים מיוחדים, אשר כל אחד יציע אטרקציה אחרת: כיתות אומן, משחקי מחשב, מרצינדייזס, לאונג' ועוד. כפר הנופש כולו יעוצב בהשראת "עיירה אמריקאית מבודדת" ויכיל "דיינר", ברים ובית קולנוע אלטרנטיבי עם זיקה לתכני תרבות מוזיקאליים אשר יופעל על ידי MTV.

הלינה בכפר תהיה בשני מתחמים  לקהל ולאמנים. הקהל ייהנה מאזור קמפינג מאובזר ומצויד במקלחות, שירותים ועוד. האומנים ומשתתפי הפסטיבל ילונו בכפר אומנים מפנק הכולל ספא, צימרים, פינות זולה ועוד. הרעיון הוא ליצור פלטפורמה אשר תחבר בין האומנים הבינלאומיים לאומנים הישראלים וכך ליצור שיתופי פעולה מוזיקאליים לקידום תכנים ישראליים.

הקהל יזכה להסעות מאורגנות מוזלות אשר יצאו מרחבי הארץ. באי הפסטיבל יירדו מההסעות או מרכבים פרטיים כמה קילומטרים מכפר הנוקדים, אליו יוזרמו האלפים ב"שאטלים" מיוחדים.

chk chk chk (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
!!! או chk chk chk או טיק טיק טיק | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL
טו מאני דיג'ייז (צילום: Michael Tullberg, GettyImages IL)
שני דיג'ייז זה יותר מדי? 2manydj's | צילום: Michael Tullberg, GettyImages IL