30 שניות, מסיבת עיתונאים (צילום: נועה מגר)
ישראל אצלו בטוויטר. ג'ראד לטו, "30 שניות למאדים" | צילום: נועה מגר

להקת ה"אימו" "30 שניות למאדים" נחתה אמש בישראל לקראת הופעתם ביום רביעי הקרוב, במסגרת סיבוב ההופעות הנוכחי שלהם המקדם את האלבום "This Is War". ההופעה תערך בגני התערוכה בתל אביב, ביתן 1, 20:30.

חומוס גם בטוויטר

הלהקה רק הגיעה לארץ,  אך ההתלהבות כבר בעיצומה. ג'ארד לטו, סולן הלהקה וראש מחומצן למהדרין, הספיק ביממה אחת לפרסם מספר תמונות מקומיות בטוויטר שלו, של שקיעה ישראלית מהמלון וחומוס, אשר גררו תגובות נלהבות מצד מעריצים מקומיים וציין כי הוא מתכוון לטייל בארץ כמה שיותר בזמן הקצר שיש לו בישראל.

30 שניות למאדים, מסיבת עיתונאים (צילום: נועה מגר)
30 שניות למאדים | צילום: נועה מגר

במסיבת העיתונאים שנערכה היום בצהריים במלון דן ת"א, נשאלו חברי הלהקה לגבי עתיד המוזיקה שלהם, האפיון הנוכחי שלה, המעריצים הרבים וכמובן דעתם בנוגע לגל הביטולים המקומי שלנו. "אני לא יודע כלום בנוגע לזה", אמר לטו על הביטולים. "מבחינתי מוזיקה מאחדת אנשים. בשבילנו להגיע ולהופיע במדינה חדשה שלא הופענו בה בעבר זה הכי חיובי ולא היינו מוותרים על זה בחיים".

"ישראל היא המקום הכי קטן בעולם, שמדברים עליו הכי הרבה"

"בכל מדינה שאני מגיע אליה אני פוגש ישראלים", המשיך לטו. "ישראל היא המקום הכי קטן בעולם, שמדברים עליו הכי הרבה. כמה אתם? 11 מיליון? אה, 7? טוב, אתם בדרך הנכונה. הישראלים גם מאוד נוכחים בקרב קהילות המעריצים העולמיות בפייסבוק ובטוויטר. אין ספק שהגעתנו לארץ קשורה ללחץ חיובי מכיוונם".

30 שניות, מסיבת עיתונאים 1 (צילום: נועה מגר)
30 ג'ארד לטו, שניות למאדים | צילום: נועה מגר

קצת היסטוריה: "30 שניות למאדים" נוסדה בשנת 1998 על ידי ג'ארד לטו - שחקן מוערך אשר בין היתר כיכב בסרט הקאלט "רקוויאם לחלום" ועוד, ואחיו שנון. הלהקה עלתה למעמד גבוה תוך זמן קצר ואף הוכתרה כ"אחת מלהקות הנוער הגדולות ביותר כיום". שמה של הלהקה, לפי דבריו של לטו, הגיע מעוגיית מזל: "חוץ מזה, השם מייצג את הלהקה בצורה הטובה ביותר ומייצר יותר שאלות מתשובות".

לפני כשנתיים וחצי ניצחה הלהקה בתביעה כספית גדולה בגובה 30 מיליון דולר מול ענקית המוזיקה "וירג'ין". "זה היה מאבק אבסורדי וסוריאליסטי. אלה היו זמנים מתוחים אבל זה חיזק את הלהקה, המעריצים והאלבום החדש שלנו".

"אין לנו זמן לחשוב על העתיד כרגע"

מאפיין בולט של "30 שניות למאדים" נוגע דווקא בפן הויזואלי. ההרכב מקפיד על שחרור קליפים מושקעים וארוכים ביותר, בהתאם לקריירת המשחק של לטו. "אני התחלתי כסטודנט לקולנוע, שם לימדו אותנו טריקים איך לעשות קליפים שנראים יותר יקרים ממה שהם באמת. היינו מאוד רוצים לצלם קליפ בישראל אבל אין לנו הרבה זמן פה", אומר לטו, ומוסיף: "אני מאוד מתעניין בארכיטקטורה ובהיסטוריה המקומית, במיוחד בירושלים".

כשנשאלה הלהקה בנוגע לעתידה המוזיקלי ואלבומים עתידיים, ואם קיימת סכנה שתתפרק בעתיד הנראה לעין התשובה שניתנה היתה מעורפלת: "אנחנו עסוקים בכאן ועכשיו ואין לנו זמן לחשוב על העתיד כרגע. עדיין לא ידוע מתי יצא האלבום הבא, אם בכלל".

>> הטוויטר של אקסל רוז נפרץ - הופעות גאנז נ' רוזס יימשכו כמתוכנן