קליף ריצ'ארד (צילום: ShowBizIreland, GettyImages IL)
סבאל'ה בוא לנוקיה. קליף ריצ'ארד | צילום: ShowBizIreland, GettyImages IL

פול מקרטני היה כאן לפני כמעט שנתיים. לאונרד כהן, חוליו איגלסיאס ופול אנקה בשנה שעברה. אנקה יחזור בקרוב לעוד הופעה, כשגם אלטון ג'ון, רוד סטיוארט ודמיס רוסוס (מלהקת "בנה של אפרודיטה") צפויים לנחות בארץ להופעות, מי באיצטדיון רמת-גן ומי בהיכל נוקיה הממוזג.

האמנים הותיקים גילו את החיבה הגדולה של הקהל הישראלי לנוסטלגיה. המפיקים הישראלים גילו שהקהל הותיק ובעל האמצעים מוכן לשלם מעל למאה דולר להופעה של אליל נעוריו. אל שלל השמות הותיקים האלה עשויים להצטרף עוד הקיץ סר קליף ריצ'ארד, זמרת הנשמה מלהקת ה"סופרימז" דיאנה רוס (שהופיעה כאן ב-1988, באיצטדיון בלומפילד, במופע הפתיחה של "כינוס הפועל") וניל סדקה, שהתפרסם בלהיטים כמו "The Lion Sleeps Tonight (Wimoweh)" ו"Oh Carol". שלושתם נמצאים במגעים כאלה ואחרים עם מפיקים ישראלי על הופעות בארץ בקיץ הקרוב, ככל הנראה בהיכל נוקיה, כך מפרסם הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות".

קליף ריצ'ארד מחוזר על ידי שני מפיקים ישראלים

סר קליף ריצ'ארד, הבריטי בן ה-70, שכיכב בפופ העולמי עם להקת ה"Shadows", נחשב בשנות ה-50' וה-60' למתחרהו הגדול של אלביס פרסלי על ליבן של בנות ישראל המעריצות, ביריבות מחנאית שהזכירה את זו של מעריצי שושנה דמארי מול אלה של יפה ירקוני (או ירדנה ארזי מול עפרה חזה). ברזומה שלו להיטים רומנטיים ונוסטלגיים רבים.

ריצ'ארד נמצא במגעים עם האמרגן שמואל צמח, שהביא אותו לארץ בראשית שנות ה-70' וכבר שריין את היכל נוקיה לשתי הופעות בתחילת ספטמבר, כך מפרסם העיתון.

גם דיאנה רוס בדרך

גם איש העסקים קובי סידי, כך פורסם, הגיש הצעה לריצ'ארד, ובמקביל מנסה להביא ארצה את דיאנה רוס. רוס בת ה-66 היתה הכוכבת הגדולה של הפופ-סול האמריקני השחור החל משנות ה-60', בהרכב "הסופרימז" ואחריו בקריירת סולו, שהחלה בחברת התקליטים "מוטאון". ברזומה שלה להיטים רבים, כמו You Can't Hurry Love, Where Did Our Love Go, Ain't No Mountain High Enough, I'm Still Waiting, Upside Down, Surrender, Endless Love ועוד רבים.

ב-1976 הוכתרה רוס על ידי מגזין הבילבורד כ"אמנית המאה". ספר השיאים של גינס הכריז כי היא האישה המצליחה ביותר במוזיקה של המאה ה-20. כמו כן כיכבה רוס בסרטים הוליוודיים.

מספר ימים לאחר מותו מייקל ג'קסון ביוני 2009, התגלתה צוואתו, בה ציין הכוכב המנוח כי ילדיו יהיו תחת השגחתה של אמו, ובמידה ואמו לא תוכל לדאוג להם תעבור המשמורת על ילדיו לדיאנה רוס.

אין תמונה
זוכרת את "כינוס הפועל"?. דיאנה רוס