עידן עמדי פרומו (צילום: אוהד רומנו)
לוחם עם הכאב. עידן עמדי | צילום: אוהד רומנו

הלהיט הנוכחי של עידן עמדי טוען שהעניין עם הצבא "נגמר", אבל הלילה גוייס עידן עמדי בצו 8 לשירות מילואים, לקראת כניסה אפשרית ללחימה ברצועת עזה.

עמדי, כידוע, שירת בשירותו הסדיר כמפקד בהנדסה קרבית, והוא ממשיך בתפקידו גם בשירות המילואים. השיר שפרסם אותו היה כזכור "כאב של לוחמים", שהפך בזמנו לשיר השנה והמנון חיילים.

עקב גיוסו לצבא, כל הופעותיו של עידן עמדי בימים הקרובים נדחות, כולל ההופעה המתוכננת למחר (מוצאי שבת) בזאפה הרצליה, שכל הכרטיסים אליה אזלו כבר לפני כשלושה שבועות. תאריך חדש ייקבע בימים הקרובים.

מ"טדי הפקות" שמנהלים את עידן עמדי נמסר: "אנחנו מחזקים את עידן, אוהבים אותו ומאחלים לו ולכל מדינת ישראל ימים שקטים ורגועים".

עידן חביב פרומו (צילום: תור זילבר)
גם הוא גוייס. עידן חביב | צילום: תור זילבר

גם הזמר עידן חביב, ששירת בקומנדו הימי - "שייטת 13" במשך שש שנים והגיע לדרגת קצונה, גוייס היום לשירות מילואים, וכל ההופעות שיועדו לו בימים הקרובים (חמדיה, הרצליה, באר שבע) בוטלו.

חביב פרסם הערב (מוצאי שבת) בפייסבוק את הטקסט הבא: "ההיסטוריה חוזרת, אני כותב את הטור הזה רגע לפני יציאה לשטח הכינוס הצה"לי מחוץ לרצועת עזה. השמיים מגיבים לשקיעה של מוצאי שבת, מלאים בתקווה ועצב. אני לא בטוח אם הכניסה לעזה בכוח היא הפתרון הטוב ביותר, אבל בדבר אחד אני כן בטוח: המדינה הזו שייכת למי שמוכן להילחם בשבילה. הטלפון במשרד מילואים לא מפסיק לצלצל, הקצינה דוחה אותם בנימוס, מנסה להסביר שכרגע זה מספיק ואין צורך בעוד לוחמים. בינתיים אנחנו בצוות מתאמים את הקסדה הצה"לית לראש הלא רגוע שלנו. אנחנו בדרך דרומה, לא נוותר ואין בנו רחמים. ההופעות הקרובות נדחות למועד אחר, מעברים חדים, כמעט חופשיים לעשות הכל...ניפגש בהופעה של אחרי (-: עידן".

מיחסי הציבור של חביב נמסר: "אנו מחזקים את ידי עידן, כמו את כל חיילי צה"ל, ומאחלים שיחזרו בשלום הביתה".

רוס דאלי ביטל הופעתו בפסטיבל העוד

ועוד מסימני המצב הביטחוני וההסלמה בדרום: המוזיקאי רוס דאלי ביטל את הגעתו לישראל. מופעו של דאלי, מלחין ונגן הלירה האירי-יווני אמור היה לנעול במוצאי שבת 17.11 את פסטיבל העוד הבינלאומי, המתקיים זו השנה ה- 13 בירושלים.

"אני יכול להבין את דאלי ואת הפחדים שלו", אומר אפי בניה, המנהל האמנותי של פסטיבל העוד. "אמנם עדיין לא הוכרזה מלחמה, אך הוא ולהקתו ניזונים מהתקשורת ולצערי הם חוששים להגיע לאזור".

 >> נתן גושן מוביל את מצעד ההשמעות השבועי ברדיו