השיר "סתם שני אנשים" של רוני דלומי יצא כמעט לפני עשור, בפברואר 2013. איכשהו, מסיבה שאינה ברורה עדיין, בחודש האחרון הפך השיר לוויראלי מאוד בטיקטוק, עד שהגיע בתחילת השבוע למקום שני במצעד 40 השירים הגדולים בישראל של הפלטפורמה.

נכון לעכשיו יש כבר למעלה מ-2,700 סרטונים (!) עם השיר הזה. כמה זה חריג? לסאונד של "אפס מאמץ", נניח, שיצא בשנה שעברה ועדיין נמצא במקום הראשון בלא מעט מצעדים, יש "רק" 3230 סרטונים. לא ברור מה גרם לדור הזי להיתפס דווקא לשיר הזה. אולי זו פשוט רוח התקופה שמאפשרת לנערות צעירות להתחבר לשורות כמו "זה כבר חודשים שאתה קשה אליי כמו אבן", או שזה פשוט הכוח המיסטי של שיר טוב.

קצת רקע ומספרים, כי בכל זאת עברו כמה שנים טובות מאז שיצא: "סתם שני אנשים", יצא כחלק מ"תחזיקו" אלבום האולפן השני של דלומי ב-2013 כסינגל השלישי מתוכו, שהגיע לאחר אלבום בכורה מוצלח. הוא היה במקום הראשון במצעד השבועי של גלגלצ ובהמשך זכה להצלחה גם במצעדים השנתיים: במצעד של התחנה הצבאית הוא היה מקום 11. נכון להיום הוא עומד על כ-719 אלף האזנות בספוטיפיי ו-3.4 מיליון צפיות ביוטיוב.

כשנועם חורב כתב את "סתם שני אנשים", כמו יוצרים רבים, ספק אם האמין שמתישהו בעתיד גל של נערות ונעים יאזינו, יבכו לו ויתעדו הכל לאינטרנט. אבל יש לו דווקא הסבר מעניין להצלחה המחודשת: "אני חושב בסוף שפרידה זה עניין אוניברסלי, זה לא קשור לגיל. ברגע שמערכת יחסים מתפרקת לך זה לא משנה אם אתה בן 17 בתיכון או אם אתה בן 30 או אם אתה בן 50. זה תמיד כואב וזה תמיד מעביר אותך סוג של תהליך של אבל ותמיד יש איזשהו תהליך של ניתוק וגעגוע, זה מאוד מאוד קשה להיפרד מבנאדם שאתה אוהב, גם אם אתה זה שבחרת לעזוב, זה לא הופך את זה לפחות קשה".

בגלל זה הוא עדיין רלוונטי? בגלל האוניברסליות הזו?
"אני חושב שהשיר הזה מצליח לתאר את זה מאוד מאוד יפה את תחושת הזרות של שני אנשים שהם היו מאוד מאוד קרובים וידעו הכל אחד על השני והלכו לישון כל לילה ביחד, ובכו ביחד וצחקו ביחד ונסעו לטיולים ביחד. פתאום הם מחליטים להיפרד ותוך יום נוצר ביניהם נתק מאוד מאוד קשה, פתאום הם הופכים להיות שני זרים, על זה השיר הזה בעצם מדבר".

איך זה מרגיש לך בתור כותב שיצירה שלך פתאום חוזרת לחיים ככה?
"זה גורם לי להרגיש מדהים, כי בסוף כל דבר שאני כותב בא לעשות איזשהו תיקון בי או איזה ריפוי. כלומר, אני כתבתי על זה מהמקום שאני עברתי בו פרידה ובכיתי, ונשארתי ער בלילות וסימסתי לאקסים שלי. אז לראות שגם אנשים אחרים מזדהים עם זה, מוצאים בזה נחמה ויכולים להקשיב לזה כשהם עצובים כי אולי זה קצת יחזק אותם לדעת שהם לא היחידים שעוברים את זה. לדעת שעוד אנשים עברו את זה כמוהם, זאת הרגשה הסיפוק הכי גדולה של אומן ויוצר שיכולה להיות".

@user248602842 מושלמת שלי #fyp #פוריו #רונידלומי ♬ סתם שני אנשים - Roni Dalumi

@yonatan__

ממש קלישאתי אבל השנה רק התחילה וכבר שינויים קורים, תזכרו שהכל לטובה❤️

♬ סתם שני אנשים - Roni Dalumi

@koral_hershkoviz

איזה שיר יואו

♬ סתם שני אנשים - Roni Dalumi

@user058478583

ירדה דמעה לא אשקר

♬ סתם שני אנשים - Roni Dalumi

@guymmor #viral #foryou #היסטוריה #school ♬ סתם שני אנשים - Roni Dalumi

 

בלא מעט סרטונים מעריצות ומעריצים מרעיפים את האהבה שלהם לרוני דלומי. אז מה היא חושבת על ההצלחה הוויראלית של השיר? "בשבוע האחרון התחילו לכתוב לי הודעות על זה שהשיר רץ בטיקטוק", היא מספרת ל-mako מוזיקה, "ונכנסתי וראיתי בעצמי וזה מאוד מרגש! זה תמיד מרגיש שמרגע ששיר יוצא יש לו ׳חיים משל עצמו׳ ואיזה מדהים לדעת שיש לו תוקף מאז ועד היום , לגילים שונים ובכל מיני פורמטים".

בשנים האחרונות עולים לא מעט קולות שמדברים נגד הפלטפורמה וההשפעה הרעה שיש לה הדור הצעיר, אבל מתברר שלא הכל כזה גרוע, כמו שגם דלומי יודעת: "הטיקטוק זה אלגוריתם שבאמת אפשר להגיע דרכו לכל כך הרבה אנשים וקהלים, ובמובן הזה זה לגמרי יתרון".

ההצלחה המחודשת של השיר, כאמור, לא פסחה מעל ראשה, והשבוע היא החליטה להגיב בסרטון משלה. "כשאני מגלה שסתם שני אנשים ויראלי בטיקטוק", היא כתבה בתיאור הסרטון וסגרה מעגל יפה מאוד שהתחיל לפני עשור ונסגר אצל דור הזי בטיקטוק.

@ronidaloomi

כשאני מגלה שסתם שני אנשים ויראלי בטיקטוק

♬ סתם שני אנשים - Roni Dalumi