דיויד מוס (צילום: יח"צ)
"ג'ימי הנדרקיס של הקול האנושי". דיוויד מוס | צילום: יח"צ

חובבי המוזיקה והאמנות האלטרנטיבית-ניסיונית יזכו בקרוב לחוויה יוצאת דופן. "מקהלת גבעול", סופר-גרופ אקספרימנטלית שכוללת שמות כמו נעם ענבר, מאיה דוניץ , קרני פוסטל, אייל תלמודי, אורי כנרות, יוני סילבר ואדם שפלן, תתאחד להופעה חד-פעמית, בה תארח את האמן הניו-יורקי דיוויד מוס, שבנוסף יופיע ערב קודם במופע סולו.

מוס, בעל הקול העמוק, הכריזמטי והעוצמתי, נחשב לאחד האמנים החדשניים במוסיקה העכשווית. הוא מופיע ברחבי העולם מזה 35 שנה בפסטיבלים, מופעי סולו ומגוון שיתופי פעולה עם תזמורות. בשנות ה90' הוא זכה בפרסים ובשנות האלפיים היה הסולן בקונצרט הפתיחה של הביאנלה בוונציה ובניו-יורק ובפילהרמונית של ברלין.

"מקהלת גבעול" משלבת מוזיקה, מיצגי אמנות ופרפורמנס-ארט. הפרויקט הנוכחי שלה הוא הפקה שתעלה (20/11) בבית העמודים שבפינת הרחובות נחלת בנימין ורמב"ם בתל-אביב. הקהל וה"מקהלה" ייפגשו בפינות שונות של החלל המיוחד, באופן שישבור את ההפרדה הסטנדרטית בין במה לקהל. בחלק מהחדרים יוצגו מיצבי-סאונד, מוס יתרום את התבלינים שלו בקומת הכניסה של הבניין יופעל בר משקאות ובסוף הקונצרט ייהנה הקהל מתבשילים קולינאריים מעשה ידי המקהלה.

ה"מקהלה" הוקמה על ידי מאיה דוניץ והמורה לפיתוח קול מיכל אופנהיים-לנדאו, שצמחו מסצנת האוונגרד התל-אביבית. מטרת ההרכב היא לחקור דרכים ליצירת סאונד חדש, וסוג חדש של פרפורמנס לא שגרתי, המבוסס על הקול האנושי. הרפרטואר מגוון ומורכב משילוב של יצירות קלאסיות, יצירות עכשוויות ואלתור. בחמש השנים האחרונות הופיעה ה"מקהלה" ברחבי הארץ ושיתפה פעולה עם אמנים דוגמת פורטיסחרוף (באלבום "על המשמרת") וארקדי דוכין והשתתפה בהפקות רב-תחומיות בפסטיבלים שונים.

דיוויד מוס סולו, לבונטין 7 ת"א, 20/11. מקהלת גבעול מארחת את דיוויד מוס, בית העמודים, רח' רמב"ם פינת נחלת בנימין, ת"א. 17:00, 19:30, 21:30.