אין תמונה
ארבעה היי פייבס: אמיר פיי גוטמן, עידן יסקין, אייל שחר ומייקל הרפז יחד לפני 7 שנים

להקת הבנים "היי פייב" תתאחד להופעה אחת לפחות. חמשת חברויקט כל הרי הלהקה - אמיר פיי גוטמן, מייקל הרפז, אייל שחר, אייל דסאו ועידן יסקין - צפויים לשתף פעולה ולשיר יחד בהופעה, שעדיין לא ידוע היכן ומתי תתקיים.

על האיחוד מנצח המפיק המוזיקלי שלהם עוד מימי הזוהר בשנות ה-90', שי להב, שכזכור הקליט לפני שנה שיר חדש בשם "אחותי סיפרה" שבו השתתפו חמשת חברי הלהקה. "נלקחה החלטה בלהקה ואיתי, שעושים איחוד חד פעמי. אנחנו כרגע עוד בודקים אופציות ונודיע אחרי יום העצמאות מה קורה, איפה זה עומד להתקיים", אומר שי להב ל-mako.

המפיק שי להב: "הייתי רוצה להרים הופעה בהיכל נוקיה"

"התחלתי כבר לעשות פניות ולבדוק מקומות, כדי לראות איפה הם יכולים להופיע. צריך לראות כמה קהל זה מביא. אבל חשוב להבהיר שלא חוזרים לפעילות מלאה, לא מוציאים סינגל או אלבום, ולא רצים בכל הארץ בהופעות, אלא משהו שהוא נטו עבור הקהל שלהם, שיכבד את הלהקה ואת הקהל, שגם אחרי כל השנים האלה ממשיך להגיד שהוא גדל עליהם".

מופע הארנבות של דוקטור קספר הופעה (צילום: נעם וינד)
"לחצתי אותם לקיר בהמון פגישות, זה החלום שלי, לראות אותם מופיעים על במה יחד". שי להב | צילום: נעם וינד

-יש מחשבות על הופעה בהיכל נוקיה?
"הלוואי, אני אשמח. הייתי רוצה להרים הופעה בהיכל נוקיה. לדעתי יש מצב שהופעת איחוד של היי פייב יכולה להביא כמה אלפי אנשים, למה לא. לפני שנה היה המון בלגן בתקשורת סביב הידיעות על השיר שאנחנו מקליטים. חברי הלהקה קצת נבהלו, אבל התחלתי לדבר איתם על איחוד ואמרתי שהם חייבים את זה לקהל שלהם, כי פנו אליהם המון מהקהל. לחצתי אותם לקיר בהמון פגישות".

-המעריצות שלהם כבר בנות 30 פלוס
"כן. הן יבואו בקטע נוסטלגי. זה נעשה בשבילן. מעניין אותי לדעת מה יהיה הביקוש, כמה אנשים זה מעניין. קשה לחזות לגמרי. אבל לדעתי חובה שזה יקרה, שהם יגידו שלום לקהל שלהם. הרבה אומרים ש'היי פייב' השפיעה עליהם, אז לדעתי חייבים להתייחס לזה".

-איך תעבוד על האיחוד כמפיק מוזיקלי? מה צריך להיות שם לדעתך?
"הם חייבים לשיר את כל הלהיטים הגדולים, עם התייחסות לגיל שלהם כיום. לדעתי, ואני אשמח, הם יהיו הרבה יותר מעורבים בכל ההחלטות. אם הם רק עמדו על הבמה וישירו או ינסו לרקוד כמו פעם? אני מתאר לעצמי שיהיה תמהיל יפה בין הדברים. הם כבר בני 35-40, אבל הקהל חייב לראות אותם מופיעים, זזים. זה החלום שלי, לראות אותם מופיעים על במה יחד. שמע, לא היה עוד מותג כזה של להקת בנים בארץ, מבחינת שם, שאתה יכול להגיד גם היום ב-2014 'היי פייב', וכולם יבינו על מה אתה מדבר".

-אני זוכר שסיפרת שהם עבדו כמו להקת רוק.
"כן, הם היו ממש להקה שיצרה שירים, וגם גרו יחד, באותה דירה ועבדו מאוד מאוד קשה. לפחות עכשיו נזכיר לכולם כמה הם היו טובים, ונעשה משהו מגניב לקהל שאוהב וגדל עליהם. בעיני זה היסטרי, זה כיף חיים".

להקת הבנים הכי גדולה שהיתה בארץ

"היי פייב" היא להקת הבנים המצליחה ביותר שפעלה בישראל. חמשת חברי ההרכב פרצו לעולם הפופ הישראלי באמצע שנות ה-90' עם שורת להיטים כמו "יום מעונן", "עומד על צוק", "אני (אוהב אותך)", "כולם רוקדים עכשיו" וגרסת כיסוי ל"לחץ" של ברי סחרוף.

כפרויקט הפקתי של חברת התקליטים "הד ארצי", היי פייב חיו יחד כשותפים בדירה בתל אביב, ועבדו שנה שלמה על יסודות כמו פיתוח קול, אימוני שירה, כוריאוגרפיה, הקלטות אולפן, אימוני כושר וסטיילינג. הם הוציאו שני אלבומים רוויי והפכו להצלחה מסחרית גדולה, כשהם משלבים מוזיקת פופ משויפת עם מראה אופנתי, ריקוד ותנועה בולטים על הבמה ולא מעט הורמונים מתפרצים כלפי הקהל שהגיב בהיסטריה.

חבר הלהקה, מייקל הרפז, עזב אחרי האלבום השני והחמישיה הפכה לרביעיה, שפעל עד סוף המילניום הקודם. לשיאם הגיעו במופע בהיכל נוקיה בתל אביב, בו התאחדו עם מייקל הרפז, והיו הראשונים בישראל למלא אותו באלפי מעריצות צורחות.

מייקל הרפז (צילום: צ'ינו פפראצי)
מעריצות נא להירגע - הפעם הוא יהיה. מייקל הרפז | צילום: צ'ינו פפראצי