ברי סחרוף הופעה 1 (צילום: עודד קרני)
יצדיע למאיר אריאל ז"ל. ברי סחרוף | צילום: עודד קרני

רק אתמול בערב הודיעו מפיקי פסטיבל הרוק של ניצנים על ביטולו, והבוקר מכריזות חברות ההפקה פיסטוק אמנים ונענע דיסק על הליינ-אפ המרשים מאוד של "פסטיבל תל אביב למוזיקה השני", שיתקיים ברחבי העיר תל אביב בין ה-20 ל-30 באוקטובר.

בפריסה רחבה באולמות ובמועדונים ברחבי העיר: המשכן לאומנויות הבמה, אולמות צוותא, אולמות בתיאטרון הקאמרי, מוזיאון תל אביב, גולדסטאר זאפה, בארבי, רידינג 3,  לבונטין 7 וקומפורט 13 .

הפסטיבל הראשון בשנה שעברה משך כ-20 אלף צופים והעמיד כזכור שלל הפקות מקור מרתקות. גם השנה מצפים המארגנים לתהודה דומה, ומדגישים כי הפסטיבל אינו נתמך על ידי גוף ממסדי או  עירוני כלשהו. עם זאת הם מבטיחים "העלאת הפקות מקור מיוחדות, מופעים שהפכו קלאסיקות בעבר, בכורות לאלבומים חדשים, חשיפת חומרים שטרם יצאו לאור ושיתופי פעולה ייחודיים וחד פעמיים בין מוזיקאים". אחד החידושים השנה יהיה במת singers-songwriters שתציג את "הדור הבא" של הזמרים והיוצרים.

תוכנית הפסטיבל

אין תמונה
חוזר לג'ורג' וסאלם. אהוד בנאי

רישומי פחם בצבע – מחווה לאלבום של מאיר אריאל ז"ל, הפקת מקור המשיקה את הפסטיבל עם אוי דיוויז'ן, בני בשן, ברי סחרוף, לוס כפרוס, נעם ענבר, נעם רותם, עמיר לב, רונה קינן, שאנן סטריט, שלומי שבן.

היהודים במשכן בליווי מקהלת הנזירים. יהוּדִית ויַעקֹב - "שירים מהבית" מופע בכורה לאלבום ולסיבוב ההופעות. ג'יש: אהוד בנאי, ג'ורג' סמעאן, סאלם דרוויש וגיל סמטנה. עילי בוטנר – מופע בכורה חגיגי וחד-פעמי בהשתתפות קובי אפללו, גלי עטרי, נורית גלרון, הפרברים, ארז הלוי, כפיר בן ליש , ענת בן חמו ועוד.

ערב שירי משוררים עם דפנה קינן, יהוא ירון, יוסי בבליקי, מיקה קרני, נעם רותם, סמדר אקראי, רם אוריון ושילה פרבר. "כל השבוע לך" - הפקת מקור נשית וייחודית בהשתתפות רונה קינן, דין דין אביב, דניאלה ספקטור, יעל דקלבאום, מורין נהדר. "עונג שבת" - 'אל המשורר' שרים ומספרים ביאליק - מופע השקה חגיגי לרגל צאת ספר-דיסק עם ליאור ייני, קרני פוסטל, אפרת בן צור, אייל תלמודי.

היהודים בקיסריה, אורית שחף (צילום: נועה מגר)
כמו בקיסריה. אורית שחף, היהודים | צילום: נועה מגר

"ספרי" - שירת יהודי תימן, גדי סרי במופע השקה חגיגי לרגל צאת הספר-דיסק."הלב והמעיין" – השקת האלבום; אורח: אביתר בנאי. עמיקם קימלמן וחמישייתו - הצדעה לנעימות הגדולות של מיקי גבריאלוב לרגל יציאת האלבום. ערב בלוז תימני - סגיב כהן ואורחים: אבנר גדסי, 'מיתרי דוד' ועוד. מאיה בלזיצמן - מחווה ל"רוקסן" ותור הזהב של הרוק הישראלי; אורחת מיוחדת: קרני פוסטל.

פוטוטקסיס – מופע השקה לאלבום הבכורה; אורחת מיוחדת: אפרת גוֹש. חתיכים על הגל – 'כל החתיכים אצלי' במופע רוק בועט; אורח: גל תורן (מרסדס בנד). אברהם טל במופע חדש בעקבות האלבום המצליח "אורות" - בכורה תל אביבית. יוני בלוך והביג בנד. ג'ירפות – המופע החדש מגיע לתל אביב. שי בן צור והרג'אסטן ג'יפסיז
דויד ברוזה - אורח ללילה אחד: יהונתן גפן.

טרייבל דאנס - השקת האלבום "Sunrise" ומופע הבכורה; אורחת: דקלה. מוש בן ארי - "אנשום", ספיישל סתיו; אורח מיוחד: מיכה שיטרית. דן תורן חוגג 50 עם חברים. ארז לב ארי מארח את אביתר בנאי. עוזי רמירז - מופע השקה לתקליט הבכורה "Lick My Heart". שני / אחרון / אוקטובר – השקת הסינגל החדש עם אורחים.

שלושה פורמטים מיוחדים

הפסטיבל יציג שלוש פלטפורמות מיוחדות של מופעים:

1) מפגשי אמן-קהל אינטימיים: שלמה גרוניך, קורין אלאל, נתנאלה, אפרים שמיר, אושיק לוי

2) "180 מעלות" - במת ה- showcase של הפסטיבל:
ערב 1: יעל קראוס / אמיר דדון / צביקה פורס / דרור שוסטק / יהוא ירון
ערב 2: איגי דיין / מרי אוצ'ר / טל לוי / ירון בן עמי / אבי עדאקי
ערב 3: מיכל גבע / מיכל לוטן / "לא" / גֵדי רונן / ניר גבע
ערב 4: איתמר רוטשילד / מאי לב / טל כהן שליו / נדב אזולאי / אורי קליאן

3) חג האקורדיון (יומיים של מופעים כפולים, בכל ערב): אוי דיוויז'ן, אמיל אייבינדר, אמיל קרויטר, רונה קינן עם אסף תלמודי, קרימינל פרוג'קט (Kriminal Project – ההרכב של בוריס מרטינובסקי), תובל פטר מארח את יעל קראוס ועוד.

פירוט המופעים

בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה
רישומי פחם בצבע/ מאיר אריאל – אלבום ומופע מחווה – מופע פותח לפסטיבל /הפקת מקור
20/10/10 יום ד' בשעה 21:00. משתתפים: אוי דיוויז'ן, בני בשן, ברי סחרוף, לוס כפרוס, נעם ענבר, נעם רותם, עמיר לב, רונה קינן, שאנן סטריט, שלומי שבן, אביחי טוכמן, אדם שפלן, אורי כנרות, איל תלמודי, אסף תלמודי, בן הנדלר, גרשון לייזרסון, דוד גורדון, יוני סילבר, ניר מנצור, עוזי פיינרמן, עונגי ציזלינג, עופר פלד, תומר הררי. עיבודים והפקה מוסיקלית: איל תלמודי ובן הנדלר.

בשנת 1996 הוציא לאור מאיר אריאל בשקט יחסי, בכוחות עצמו, את האלבום "רישומי פחם". היה זה אלבום אינטימי בהפקה מינימליסטית, "להאזנה בדל"ת אמות" כדבריו, שהכיל שירים כואבים, ישירים ונוקבים מתוך "מבט קודר על אפסות האדם מול איתני הטבע והאלוהים". היה זה אלבום קונספט העוסק במחאה כנגד המרוץ הקפיטליסטי והשעבוד לטכנולוגיה. בזמנו, לא זכה "רישומי פחם" לחשיפה גדולה, אולם השפעתו על אלה שהתוודעו אליו הייתה חזקה ומשמעותית. כהוכחה לכך, 14 שנים לאחר צאת האלבום יוצא לאור בגרסה מחודשת: "רישומי פחם בצבע". המוסיקאי איל תלמודי יזם את הרעיון לצבוע את שירי וניגוני האלבום בגוונים חדשים ומרתקים. יחד עם האמנים והמבצעים השונים שהעניקו לשירים את אהבתם ופרשנותם האישית נוצר אלבום עשיר ומגוון; מיטב אנשי הרוח והתרבות של ישראל התגייסו באהבה גדולה לכתוב מאמרים אודות השירים, ביניהם יהושע סובול, פרופ' נסים קלדרון, אהוד בנאי, פרופ' אביעד קליינברג, רוני סומק, סמי שלום שטרית ועוד, כל זאת ליצירת ספר-דיסק מהודר ועשיר בתוכן. יותר מעשור לאחר מותו מוגש לקהל באופן נוקב ובלתי מתפשר עולם מורכב ושנוי במחלוקת ע”פ יצירתו של אריאל. בעקבות ספר הדיסק מועלה מופע חד פעמי שכולו הערכה וכבוד לאחד מגדולי המשוררים של ימינו. המופע יפתח את פסטיבל תל אביב השני למוסיקה במשכן לאומנויות הבמה, מקום הראוי לארח את מילותיו וצליליו של אריאל גם בהעדרו ובעזרת ממשיכי דרכו היצירתית.

היהודים במשכן בליווי מקהלת הנזירים
21/10/10 יום ה' בשעה  21:00. חודשיים לאחר הופעה בלתי נשכחת בקיסריה, להקת הרוק של ישראל מגיעה אל המשכן לאמנויות הבמה תל אביב, כשהיא מלווה במקהלת 'הנזירים' המונה כ- 50 זמרים וזמרות - שיתוף פעולה יוצא דופן ממנו קיבל הקהל טעימה ראשונה בקיסריה. היהודים, לראשונה במשכן, יבצעו את מיטב השירים במופע אנרגטי, בו יתערבבו גיטרות חשמליות ושירה אופראית. זוהי הפקה ייחודית עם המקהלה, לפסטיבל תל אביב למוסיקה.

צוותא

צוותא 1
ג'יש: אהוד בנאי, ג'ורג' סמעאן, סאלם דרוויש וגיל סמטנה.
20/10/10 יום ד' בשעה 21:00. משב של רוח גלילית נעימה מגיע אל ערב פתיחת הפסטיבל:  ערב משותף אשר חושף דואט דו לשוני, ערבי-עברי, המתחבר באופן טבעי ומרגש לשפה מוזיקלית אחת. לפני כעשרים ושלוש שנה אהוד בנאי פגש בראש פינה את ג'ורג' סמעאן וסאלם דרוויש, מוסיקאים מהכפר ראמה שבגליל, לסשן מוסיקלי לילי ארוך. בעקבות המפגש המכונן הם פתחו את  מופע הבכורה של "הפליטים", בשנת 1987, ומאז השלישייה שומרת על קשר חם ומנגנת יחד בהזדמנויות שונות. אליהם מצטרף גיל סמטנה, מוסיקאי מוכשר, מפיק מוסיקלי ונגן בס אשר מנגן ועובד עם אהוד מתחילת דרכו ב" אהוד בנאי והפליטים".  המופע כולל שירים מתוך הרפרטואר של אהוד: עבודה שחורה, היום, טיפ טיפה ועוד; ושירים מתוך אלבומם של ג'ורג' וסאלם אותו הפיקו בנאי ועובד אפרת: יבא-לא, הלה, עבדו ורנדורה, כחלה ועוד. אהוד בנאי- שירה, גיטרה; ג'ורג' סמעאן-שירה, עוד, כינור; סאלם דרוויש-שירה ,כלי הקשה; גיל סמטנה- גיטרה בס.

ערב שירי משוררים
משתתפים:  דפנה קינן, יהוא ירון, יוסי בבליקי, מיקה קרני יחד עם מיקי שביב , נעם רותם, סמדר אקראי, רם אוריון ושילה פרבר. ניהול מוסיקלי: רם אוריון, ייעוץ אמנותי ועריכת הטקסטים: דורי מנור. 21/10/10 יום ה' בשעה  21:00. במשך שנים רבות, העניקו ערבי שירי המשוררים של גלי צה"ל, מעמד מחודש למילה בפזמון הישראלי והעשירו את הזמר העברי בשירים בעלי ערך. חלקם הגדול, הפך זה מכבר לנכסי צאן ברזל של התרבות הישראלית. במופע זה, פסטיבל תל אביב  מחזיר את המסורת ומעלה מופע מושקע משירי המשוררים : ע.הילל , אבות ישורון , פנחס שדה , אמיר גלבוע, יאיר הורוביץ  ועוד. המופע יוקלט וישודר  בגלי צה"ל.

יהוּדִית ויַעקֹב
"שירים מהבית" מופע בכורה לאלבום ולסיבוב ההופעות. 22/10/10 יום ו'- 2 הופעות: הופעת צהריים -14:00, הופעת ערב-22:00. פסטיבל תל אביב למוסיקה גאה להעלות על בימתו מופע בכורה לאחד הפרויקטים המוסיקליים הייחודיים והמרגשים שנרשמו לאחרונה במחוזותינו. יהודית רביץ משתפת פעולה לראשונה עם אחיה הגדול יעקב אשר היה הראשון ששילב בזרועותיה גיטרה ופיתח את טעמה המוסיקלי במיטב המוזיקה הלועזית של תקופת נעוריהם בעוד שמעבר לקיר חדרם התנגנו מהטרנזיסטור הביתי שירי ארץ ישראל היפה והטובה וחלחלו עמוק למיתרי נפשם. באפריל האחרון נכנסו עם אותו זיכרון ילדות לאולפן והניבו את האלבום "שירים מהבית" שזוכה להצלחה גדולה, בו הם מחדשים את הקלאסיקות עליהן גדלו ומחזירים אותנו לתחושת אחה"צ של ימי שישי, שאין דומה לה בארץ אחרת. שתי הופעות הבכורה לאלבום יתקיימו בזו אחר זו ביום שישי בצוותא כדי לשמר את האווירה האינטימית והמיוחדת אותה מעביר האלבום. במופע ילוו את יהודית רביץ ויעקב רביץ המוסיקאים המכובדים עדי רנרט ואורי מיילס.

"כל השבוע לך" - הפקת מקור נשית
ניהול מוסיקלי: רונה קינן. מבצעות: דין דין אביב, דניאלה ספקטור, יעל דקלבאום, מורין נהדר ורונה קינן. 23/10/10 מוצ"ש בשעה 21:30. הפקת מקור נשית וייחודית בפסטיבל, מופע מוסיקלי המפגיש חמש יוצרות משמעותיות מהדור הצעיר בארץ, חלקן שיתפו פעולה בעבר ולחלקן זה מפגש ראשון על הבמה. בהפקתה המוסיקלית והשתתפותה של רונה קינן. מבנה המופע מתחקה אחר מצבי תודעה ונפש המשתנים באופן מעגלי, ככל שמשתנה היום, וככל שחולף הזמן, ואחר התייחסותם של כותבים שונים למעברים שבין אור לחושך ביצירותיהם. רונה קינן אשר אמונה על ההפקה המוסיקלית ומשתתפת במופע, מתווה ביד אמן, מסלול מוסיקלי הלוקח את הנוכח במופע למסע שכולו מעברים.  המופע מפגיש קלאסיקות ושירים מעולם הזמר העברי עם ז'אנרים ישראליים מודרניים, שירי עם בפרסית ורוק אמריקאי ואנגלי. נגנים: יהוא ירון, יובל שפריר, עדי רנרט וערן ויץ

צוותא 2

מפגשי אומן-קהל  אינטימיים ומרתקים
 צוותא 2 יהווה בית לסדרת מפגשים על מוסיקה ועל מה שמסביבה. בכל מפגש ישתף יוצר את הקהל בסיפורים ובמחשבות שמאחורי השירים שאנו מכירים ואוהבים ועל הדרך שעשה בחייו האישיים, כמו גם המקצועיים. מפגש לא פורמלי על סימני דרך תרבותיים, מקורות השראה, תהליכי יצירה ואירועים משפיעים שעיצבו את פני המוסיקה הישראלית.
20/10- יום ד'  בשעה 20:30 שלמה גרוניך
21/10- יום ה' –בשעה 20:30 - קורין אלאל
22/10-יום ו' בשעה 14:00 – נתנאלה
22/10 יום ו' בשעה   22:00 – אושיק לוי
23/10 מוצ"ש בשעה 20:30 אפרים שמיר

צוותא 3

"ספרי" – שירת יהודי תימן – מופע השקה חגיגי לרגל צאת הספר-דיסק                                             20/10/10 יום ד' בשעה 20:30. בספר דיסק מושקע ומהודר ובמופע "סַפָּרִי" שב אמן כלי ההקשה גדי סרי אל שירת יהודי תימן העתיקה. במהלך קריירה מפוארת ורבת שנים נגע סרי במוסיקה הישראלית על כל גווניה וצדדיה בהופעות ואלבומים של מאות מוסיקאים מעמודי התווך בארץ (מארצי, כספי, גרוניך, יהורם גאון, יוסי בנאי, עפרה חזה, אנקרי, ניני, ד'אור, מיומנה, ברוזה, משה פרץ, בניון, משינה, שולי רנד, מוש בן-ארי, ועד שורטי, התקווה 6 ועוד רבים שהיריעה קצרה מלהכיל). עתה מביא סרי אל קדמת הבמה את השירה והניגון של שורשיו מבית הוריו ומעניק להם מגע עכשווי בעיבודים עדכניים. שירי הדיוואן התימני, ביניהם "אם ננעלו", "ספרי תמה", "לפלח הרימון״ ועוד, זוכים לפרשנות מחודשת הסוללת דרך לאזנו וליבו של המאזין במטרה לחשוף את יופייה, עושרה ותכניה של תרבות זו, בעזרתם של שישה זמרים המבצעים את השירים במתכונתם המקורית ונגנים במגוון כלי נגינה מרחבי העולם.שירה: דדי ג׳יראפי, חיליק ג׳יראפי, מתי סרי, טל בדני, גולן לוי ותומר חתוכה. כלי פריטה: אודי בן כנען  אקורדיון, קלידים ומחשב: שיר אום. גיטרה, בס ועוּד: יענקל'ה סגל. תופים וכלי הקשה: גדי סרי.

"הלב והמעיין" – השקת האלבום; אורח: אביתר בנאי
21/10/10 יום ה' בשעה  20:30. בנגינה עוצמתית ועדינה גם יחד וביכולת כמעט פרדוקסאלית מלבישים חברי ההרכב "הלב והמעיין" את הניגונים החסידיים אותם הם מבצעים בלבושים עכשוויים של מוסיקה קלאסית, צוענית ומוסיקה מזרחית מבלי לפגום בטעמם המקורי ולהגישם באדרת חדשה ועם זאת נאמנה למקור. ההרכב אשר נוחל הצלחה גדולה בהופעותיו, גאה לארח את אביתר בנאי אשר הקליט איתם באלבום, במופע ההשקה החגיגי לאלבומם החדש "שירה יפה" , ולציון 200 שנים למותו של רבי נחמן מברסלב. הלב והמעין הם: נאור כרמי-הפקה מוזיקלית,קונטרבס, חיליק פרנק-שירה,קלרינט,אריאל אלייב- אקורדיון, כלי הקשה, אורן צור-כינור,אילן קצ'קה- תופים וכלי הקשה.

לרגל השקתו של אלבום חדש-"המנגינות הגדולות של מיקי גבריאלוב"-עמיקם קימלמן וחמישייתו מצדיעים  לנעימות הגדולות של מיקי גבריאלוב. אורח: אוהד חיטמן. 21/10/10 יום ה' בשעה  23:00. הסקסופוניסט, המלחין והמעבד עמיקם קימלמן, ששיתף פעולה עם קשת רחבה של אמנים, ביניהם: יעל לוי, גרי אקשטיין, יהורם גאון, גידי גוב, הכול עובר חביבי, אלון אוליארצ´יק, שלום חנוך, רמי קליינשטיין, נורית גלרון, מארינה מקסימיליאן בלומין ומיקי קם וכן עם אמני ג'אז בינלאומיים כגון זמרת הג'אז האגדית שילה ג'ורדן, הסקסופוניסט לו מריני והחצוצרן לו סולוף ("דם יזע ודמעות") והלהקה הווקאלית The New York Voices , בהפקה ייחודית לפסטיבל בה יעלה, יחד עם הפסנתרן אבי אדריאן, הויברפוניסט רמי שולר, הקונטרבסיסט דימה גרוצקי והמתופף איתן איצקוביץ' , ערב משיריו של גיבור התרבות המקומי, מיקי גבריאלוב, אשר שיריו תופסים מקום של כבוד בפנתאון  המוסיקה הישראלית. בין השירים במופע: אבא סיפור, הכניסיני, אמא אדמה, סיפור של חורף, ערב מול הגלעד, קפה תורכי, עוף גוזל, אני ואתה, יונה עם עלה של זית, אחכה, אני רואה אותה בדרך לגימנסיה.

"עונג שבת"- 'אל המשורר' – שרים ומספרים ביאליק – מופע השקה חגיגי לרגל צאת ספר-דיסק עם אורחים מיוחדים :    ליאור ייני, קרני פוסטל, אפרת בן צור, אייל תלמודי. 22/10/10 יום ו' בשעה :14:00. "יש לרומם את ערך השבת בתוכנו, כאן ובכל מקום, ובייחוד בעיני הדור הצעיר; ולא – נבול ניבול, לא תהיה לנו תקומה... יש בדעתי לעשות משהו – להקים חברה או מוסד לשם חיזוק השבת ולקרוא לה עונג שבת "   ח.נ. ביאליק, תל אביב  1924
"אל המשורר" מעלים על נס את עונג השבת וחוגגים בה את צאת אלבום הבכורה – ספר-דיסק מהודר שכולו מחווה וכבוד לנשיא הגדול של התרבות העברית – ח.נ. ביאליק.במופע סוחף, שהופק לכבוד הפסטיבל, מטלטלים אותנו חברי להקת "אל המשורר" בין גלי נפשו הסוערים של המשורר הלאומי: בין הבדידות של "הלילה ארבתי" והתשוקה שב"עיניה", בין הייאוש של שירי הזעם והאושר של "משירי החורף", בין האישי והלאומי, בין הרגעי והנצחי. בלחנים מקוריים, אורחים מפתיעים, הפקה מוזיקלית עכשווית והרבה אהבה, מגישה "אל המשורר" את ביאליק בגובה העיניים – ועמוק לתוך הלב. אל המשורר הם: בעז אלברט- שירה וגיטרה, חי שושן- בס, טל גולדברג-גיטרה, אורי מייזלמן- תופים , איה אלברט- חליל צד .

סגיב כהן - "ערב בלוז תימני", אורחים מיוחדים- אבנר גדסי , מיתרי דוד
23/10/10 מוצ"ש בשעה 21:30. תוך כדי סיבוב הופעות המלווה את צאת אלבומו החדש, "הרגע" , מגיע  סגיב כהן לערב אחד, יחיד ומיוחד לפסטיבל תל אביב למוסיקה.  ערב זה מוקדש לאחד הסגנונות מהם הושפע היוצר/זמר המוכשר לאורך שמונה שנות פעילותו, שלל להיטיו, וארבעת אלבומיו: השירה התימנית ומזמוריה.  יחד עם אבנר גדסי ונכבדי עדה נוספים,  ישזרו סגיב ולהקתו ניחוחות וטעמים מבית אבא, אל תוך מופע המשופע בשירים חדשים ואהובים ("מהמרחקים", "בין האש ובין המים", "חכי עוד רגע"). ערב צבעוני, מרגש, חם ומלא נשמה תימנית.

תיאטרון הקאמרי

קאמרי 3 – Showcase
180 מעלות – "הזמרים - היוצרים הבאים של ישראל"
20-23/10/10 בשעה 21:00. הם כותבים, מלחינים, מעבדים, מנגנים, שרים, מקליטים ומפיקים מוסיקלית בעצמם. הבעירה הפנימית שבתוכם, דוחפת את היצירה החוצה, אל הקהל, לעיתים קרובות בלא מתווכים חיצוניים. אפשר לשמוע אותם במייספייס, בפייסבוק, ביוטיוב ולראות אותם על במות ברחבי הארץ וכמובן בתל אביב. הם "הדור הבא" של המוסיקה הישראלית. "זמרים יוצרים" (Singer-Songwriters), שיוצרים מוסיקה אשר שמה דגש על התוכן ולאו דווקא על הצורה; על מה שיש לאמן לומר; על האמת הפנימית המוצגת לעולם, בדרך אישית וייחודית. על שתי במות, זו מול זו, יעלו נושאי הבשורה הבאים במוסיקה הישראלית. חלקם חדשים, חלקם נמצאים בשטח כבר זמן מה. הם יונקים ממקורות שונים ומציגים תפיסות עולם שונות זו מזו ודרכי יצירה וביטוי מגוונות, אך יש להם דבר אחד במשותף: לכולם יש מה להגיד והם יעשו הכל, כדי שיקשיבו להם.

פסטיבל תל אביב למוסיקה גאה לתת ביטוי לאחד מהעקרונות עליהם הוא מושתת ולספק פלטפורמה איכותית למוסיקאים הללו. בניהולו של לאון פלדמן ("קול הקמפוס", "לכלוך באוזן"), יופיעו על הבמה המכובדת של  הקאמרי הזמרים-יוצרים בזה אחר זה במהלך ארבעת ערבי הפסטיבל:
20.10.2010  >>> יעל קראוס / אמיר דדון / צביקה פורס / דרור שוסטק / יהוא ירון
21.10.2010   >>> איגי דיין / מרי אוצ'ר / טל לוי / ירון בן עמי / אבי עדאקי
22.10.2010   >>> מיכל גבע / מיכל לוטן / "לא" / גֵדי רונן / ניר גבע
23.10.2010   >>> איתמר רוטשילד / מאי לב / טל כהן שליו / נדב אזולאי / אורי קליאן

קאמרי "קפה תיאטרון"

מאיה בלזיצמן במחווה ל"רוקסן" ותור הזהב של הרוק הישראלי אורחת- קרני פוסטל. 20/10/10 יום ד' בשעה 21:30. מאיה בלזיצמן, הצ'לנית שכמעט ואי אפשר לדמיין היום מופע רוק בלעדיה, יוצאת במופע מרגש שמוקדש כולו למועדון המיתולוגי "רוקסן" ולפסקול של שנות ה-90, שהיו מזוהות יותר מכל להקות רוק תל אביביות בועטות, שהגדירו צליל של דור שלם. מאיה החלה את לימודי הצ'לו כשהייתה בת 7 ומאז לא הפסיקה להצטיין בכל מסגרת בה ניגנה.  בשנים האחרונות, היא לוקחת חלק פעיל במיוחד, בתחום המוסיקה הפופולארית בארץ: היא מקליטה, מופיעה, מעבדת מוסיקלית ומשתתפת בהפקות שונות לצד אמנים בולטים רבים. במופע החדש, שיעלה לראשונה בפסטיבל, חברה מאיה לפסנתרן איתמר גרוס ולמתופף מתן אפרת, וביחד הם יבצעו רפרטואר רחב ומגוון של שירים שנולדו בשנות ה-90 והפכו לקלאסיקות המגדירות את הרוק הישראלי, ביניהם: "המנון לאדישות" (כרמלה גרוס ואגנר), "מתח מיני" (המכשפות), "פרפרים" (כנסיית השכל), "בשמלה אדומה" (מופע הארנבות של ד"ר קספר) ועוד רבים וטובים אחרים.

פוטוטקסיס – מופע השקה לאלבום הבכורה "PREETY UGLY" – אורחת מיוחדת: אפרת גוֹש 21/10/10 יום ה' בשעה :22:00. הרכב ה soul/electro: Phototaxis"" יוצרים ומנגנים אלקטרו אקלקטי במוטיבים  של רגאיי/פאנק/אפרו/בלקן אפופים באוירה אורבנית באנגלית. הגרעין הקשה של ההרכב הם יעל פלדינגר זמרת-יוצרת בעלת גוון קול עוצמתי וחורך שהוא מעין כלי נגינה בפני עצמו ומועבר דרך מיקרופון ומגה-פון, ובן-זוגה לאמנות איתי צוק על הקלידים והתכנותים. בשילוב נגני צ'לו, חצוצרה בס ותופים נוצר מיקס מוסיקלי מחשמל שלא ניתן להכניס לשבלונה מוגדרת. על המיקסים באלבום אחראי מפיק העל יונתן דגן/ Jviews . בהופעת ההשקה תתארח אפרת גוֹש שאין ספק ששתי הווקאליסטיות המיוחדות על במה אחת יתנו מופע שקשה לדמיין מראש. עם פוטוטקסיס מנגנים: בס: זיו מן, תופים: רועי חלד, צ'לו: נטע כהן שני, חצוצרה: יעל גבע.

חתיכים על הגל - 'כל החתיכים אצלי' במופע רוק בועט אורח: גל תורן (מרסדס בנד )
22/10/10 יום ו' בשעה 22:00. "כל החתיכים אצלי" יופיעו במסגרת פסטיבל תל אביב במופע רוק מיוחד, עם מיטב השירים מהאלבום החדש והמדובר ושירים חדשים מהאלבום שבדרך. במופע יארחו את גל תורן, סולן להקת מרסדס בנד וכוכב סדרת הקאלט "תעשה לי ילד" לקטעים משותפים , מיוזעים, נוטפי סקס ורוק'נרול, של החתיכים ושל מרסדס . "כל החתיכים אצלי" הם: איה זהבי פייגלין (שירה, גיטרות), גלעד מאיר (גיטרות, קולות), נמרוד לביד (בס, קולות), הוד שריד (תופים).

מוזיאון תל אביב

רקאנטי - אולם המוזיאון
עילי בוטנר - מופע בכורה חגיגי וחד –פעמי עם משתתפי האלבום: קובי אפללו, גלי עטרי, נורית גלרון, הפרברים, ארז הלוי, כפיר בן ליש , ענת בן חמו. 23/10/10 מוצ"ש בשעה 21:00. פסטיבל תל אביב למוסיקה גאה להעלות לראשונה, את מופע הבכורה החגיגי  והחד פעמי של היוצר המוכשר  עילי בוטנר יחד עם משתתפי האלבום: קובי אפללו, גלי עטרי, נורית גלרון, הפרברים, ארז הלוי, כפיר בן ליש , ענת בן חמו והפתעות נוספות. המופע כולל את שירי האלבום החדש לצד שירי האלבום "שווים" ושירים נוספים שכתב עילי לאחרים לאורך דרכו המוסיקלית. המופע, כמו האלבום הייחודי, מהווה מפגש דורות ופסיפס סגנונות של אמנים נפלאים, כאשר שיריו של עילי מגבשים את הכול לכלל שלם אחד, נוגע, יפה וישראלי כל כך.

המועדונים

זאפה
אברהם טל – במופע חדש בעקבות האלבום המצליח "אורות" -
בכורה בתל אביב. 26+27/10/10 בשעה 22:00. אורות- אלבום הסולו השני במספר, של אברהם טל, הכולל את השירים "אורות" ו"מחוזקים לעולם" יצא לאוויר העולם לפני מספר חודשים  והתקבל בברכה הן על ידי חובבי המוסיקה באשר הם והן בתחנות הרדיו והמצעדים השונים- "אורות" הוכרז זה עתה כשיר השנה במצעד השנתי של גלגלצ, ואברהם הוכתר כזמר השנה, באותו המצעד ממש. כעת הם יוצאים לסיבוב הופעות ארצי הכולל שירים מהאלבום החדש ושירים מאלבום הסולו הראשון של אברהם. יחד עם אברהם על הבמה :איל ניסנבוים –תופים, עופר אשד –בס, אלון רדעי –קלידים ותכנותים, יוני אמבר - גיטרות, אמוץ נחמני – סאונד.

יוני בלוך והביג בנד. 29/10/10 יום ו' מופע צהריים בשעה: 15:30. יוני בלוך מגיע לפסטיבל תל אביב עם מופע חד-פעמי, כשהוא מגובה בתזמורת גדולה, שמנגנת בסגנון ה'ביג בנד'. מגוון להיטיו של בלוך, זוכים לעיבודים מחודשים, שאותם אופף ניחוח מתוק של שנות ה – 30 העליזות, ביניהם: "הקנאה", "נוף אחר", "נפוליאון", "נכיר אותו", "אחריות".

ג'ירפות –"אין כניסה לפילים". המופע החדש מגיע  לתל אביב. 29/10/10 יום ו' בשעה: 22:30.  המופע החדש מגיע לפסטיבל ת"א במסגרת  סיבוב ההופעות של הג'ירפות  עם צאת אלבומם החדש והשלישי "אין כניסה לפילים".
להקת ג'ירפות הוציאה עד היום שני אלבומים שזכו למעמד של אלבומי זהב, וכיום,  ארבע שנים אחרי הוצאת האלבום "גג" מוציאים ג'ירפות את אלבומם השלישי. במהלך השנים מאז הוקמה, לא הפסיקה הלהקה להופיע ולצבור קהל נאמן שהולך איתה לכל מקום. הופעות הקאלט של הלהקה כבר הפכו לשם דבר ומיקמו אותה כאחת הלהקות החשובות, המוערכות והפופולאריות בארץ. גלעד כהנא  - שירה, יאיר קז – בס ,אסי ששון – תופים ,ארז רוסו – גיטרות, לוי בן  ברוך – קלידים, תומר מוקד- כינור/מנדולינה .

שי בן צור והרג'אסטן ג'יפסיז - בישראל. 30/10/10 מוצ"ש בשעה:22:00. שי בן צור הוא מוסיקאי ישראלי-הודי נדיר, החי ויוצר מוסיקה רב-תרבותית אותנטית ועוצמתית למעלה מעשור בהודו. הוא מנצח בכישרון ובכריזמה על חבורת מוסיקאים יוצאי דופן מרג'אסטן וישראל ומותיר בכל פעם את הקהל נפעם ומרוגש. אלבומיו פורצי הדרך "Heeyam" ו – "Shoshan" מיצבו אותו זה מכבר, כאחד היוצרים הישראלים, המקוריים והמרגשים במוסיקת עולם. במופע חד פעמי זה, הוא משלב מוסיקה צוענית מהמדבריות של ראג'סטן ומוסיקה סופית עם מקצבים מערביים, והראשון שחיבר טקסטים בעברית עם המוסיקה ההודית.

בארבי

דן תורן חוגג 50 . אורחים מיוחדים: ברי סחרוף, הזבובים, תומר יוסף, אפרת גוש, יהלי סובול, מאור כהן. 21/10/10 יום ה' בשעה 23:00. לאחר 30 שנות קריירה, יותר מעשרה אלבומים, מאות הופעות ועשרות שירים שכתב לאחרים, מגיע דן תורן לבארבי למופע שכולו חגיגה והתרגשות. זהו סיכום תקופה לקראת אלבום חדש וכן, חגיגות בסימן יום הולדתו ה - 50. ברי סחרוף, הזבובים, תומר יוסף, אפרת גוש, יהלי סובול, מאור כהן וחברים נוספים, יגיעו להתארח במופע, שיכלול את מיטב השירים מכל האלבומים וגם, כמה פנינים מהאלבום החדש  שבדרך. האלבום והמופע בהפקת עופר קורן ושיקו פלדמן.

ארז לב ארי-" ארגמן"- מופע חדש בעקבות אלבום חדש. אורח מיוחד: אביתר בנאי. 27/10/10 יום ד' בשעה 23:00. מאז צאת אלבומו הראשון של לב ארי, "שמחת הפרטים הקטנים", שמתקרב למעמד זהב וכולל את הלהיטים "מה אעשה", "לבבתיני", "צדק" ו"אנה אפנה", בסבלנות ואורך רוח, המשיך לב ארי להופיע ללא הפסקה בכל רחבי הארץ כשהוא צובר קהל נאמן, מגוון ואוהד ומבסס את מעמדו כאחד האמנים המוערכים והבלתי מתפשרים הפועלים כיום. במופע זה, מבצע ארז שירים הן מתוך אלבום הבכורה והן מתוך אלבומו החדש "ארגמן" שראה אור, לאחרונה, ומארח בהופעתו את אביתר בנאי ויחד הם יוצרים שילוב ייחודי של שני מוסיקאים מוכשרים ומרגשים.  ארז לב ארי: שירה וגיטרות, אורן צור:  כינור, אריאל אביזוב: גיטרות, עמוס פרידמן: בס, תומר בכר: קלידים ונבל, יהודה מונסונגו: תופים.

רידינג 3

דויד ברוזה בהופעה- אורח ללילה אחד: יהונתן גפן.
מופע מיוחד לפסטיבל תל אביב למוסיקה.  23/10/10 מוצ"ש בשעה 22:00. דויד ברוזה אחד האמנים המוערכים והחשובים במוסיקה הישראלית אשר הקריירה המוסיקלית שלו חוצה גבולות ויבשות, מגיע לפסטיבל ת"א למופע חגיגי וייחודי לפסטיבל בליווי של 8 נגנים.  המופע יכלול שירים מכל הרפרטואר שלו לאורך השנים :"יהיה טוב","שיר אהבה בדואי","האישה שאיתי", "סיגליות", מתחת לשמיים", "ביקור מולדת",ועוד רבים וטובים . אל ברוזה יצטרף יהונתן גפן –אשר ייתן מקטעיו הסטיריים,יקריא משיריו הנוגעים וישתף פעולה עם דויד בקטעים מתוך "שיחות סלון" "דויד ויהונתן" ו"הכבש השישה עשר". נגנים: גדי סרי – תופים , אלון נדל - בס , אמיר פינטו – כלי הקשה , אייל הלר-גיטרות, טניה וינוקור – שירה כינור וריקוד פלמנקו ,יאיר סלוצקי-טרומבון , מתן גוב ארי-חצוצרה , גלעד רונן-סקסופון

טרייבל דאנס - השקת האלבום "sunrise" ומופע הבכורה. אורחים מיוחדים: דקלה, דרור אהבה רומם ואיתמר גרוס ( הגרובטרון). 29/10/10יום ו' בשעה: 22:30. סוללת תופים וכלי הקשה, דיג'ירידו, חלילים, כלי נשיפה ייחודיים מרחבי העולם ושירות בהרכב אחד סוחף חושים. טרייבל דאנס, הרכב הטראנס האקוסטי הראשון בישראל כבש ב-5 השנים האחרונות אלפי מעריצים ברחבי העולם הנסחפים לחווית הריקוד השבטי בראשותו של אמיר יעקבי, אמן קצב ששאב את השראתו מטקסי התעלות עתיקים באפריקה ומטקסים שבטיים וייסד הרכב ייחודי שבהופעותיו מביא את הקהל לחווית ריקוד של אקסטזה המשולב בשמחה טבעית וייצרית. הטרייבל דאנס מחלקים את זמנם בין הופעותיהם בארץ להופעות ופסטיבלים מהמובילים בז'אנר בעולם. עתה שב ההרכב מסיבוב הופעות באירופה היישר אל השקת האלבום ומופע הבכורה שכולו מסע תרבותי ורגשי מסעיר ומהפנט. אמיר יעקבי- תופים,כלי הקשה ואלקטרוניקה, נדב גיימן- קונגס,ג'מבה וטימבלס, עופר צבי- דיג'ירידו,נבל-פה, אייל סלע- חליל בנסורי , זורנה,קלרינט תורכי ועוד, נטלי קרטיס- שירה.

מוש בן ארי – "אנשום" –ספיישל סתיו ,מופע ישיבה . אורח מיוחד- מיכה שטרית. 30/10/10 מוצ"ש בשעה 22:00. באלבום אנשום עם המהדורה האקוסטית בהופעה חיה, מוש מגיש את עצמו באופן אישי וחשוף יותר ומציג את תפיסת עולמו, החל מנושאים חברתיים ועד ליחסים בין אדם לסביבתו. במופע מגיש מוש בן ארי את שיריו מאלבומו החדש בשילוב שירים מאלבומיו הקודמים בעיבודים חדשים ומקוריים. את מוש מלווים במופע חברי להקתו, שותפיו ליצירה בשנים האחרונות. מוש יארח במופע את מיכה שיטרית, ששיריו ולחניו אהובים עליו. זהו שיתוף פעולה ראשון ומיוחד בין השניים. שני יוצרים מהמגוונים בישראל. רגע אחרי קיץ סוער ובמות ענקיות מוש מגיע לפסטיבל תל אביב, זוהי הזדמנות לשמוע את אחד הקולות המעניינים במוסיקה הישראלית באופן אינטימי ובגובה העיניים.  את המופע מפיק מוזיקאלית דני (פילוני) קרק.

קומפורט 13

עוזי רמירז- מופע השקה לתקליט הבכורה "Lick My Heart"
23/10/10 מוצ"ש בשעה 22:30. עוזי פיינרמן הוא גיבור גיטרה מקומי מהזן שלא פוגשים כל יום. עשה ועושה את נפלאותיו בין היתר בבום פם, האחים רמירז, הדג נחש, קרולינה, קותימן אורקסטרה, רוסקו ועוד. אלבום הסולו הראשון שלו מצייר קווים לדמותה של אהבתו הגדולה מכולן - אמריקה של פעם; זו שנעה במחוזות הפולק, בלוז, מוסיקה קלאסית, ניצני הפאנק והרוק'נרול. במופע השקת האלבום החדש לוקחים חלק שלל כישרונות מקומיים והוא טומן בחובו הפתעות למכביר. שחם אוחנה- בס, טל תמרי - תופים.

שני/אחרון/אוקטובר- מופע מיוחד לרגל השקת הסינגל. 25/10/10 יום ב' בשעה 20:30. השנה יציינו שני/אחרון/אוקטובר את יום חגם בהופעה מיוחדת לרגל השקת הסינגל הרשמי הראשון מתוך דיסק הבכורה "יופי" ביום שני האחרון של אוקטובר. המופע יתהדר באורחים מוזיקליים מהשורה הראשונה ובתערוכת מגאפונים של מיטב האומנים בארץ. בואו/לתת/בראש. שני/אחרון/אוקטובר הם: ישי גרוס (גיטרות ושירה), יפעה נאור (גיטרות וקולות), אייל לויט (בס וקולות), אודי שמש (תופים).

לבונטין 7

חג האקורדיון   
26+27/10/10 בשעה
פסטיבל תל אביב למוסיקה ולבונטין 7 גאים להציג את חג האקורדיון הראשון!
גדולי האקורדיון הישראלי של היום עושים כבוד לכלי הנגינה השמח במדינה!
בכל אחד משני הערבים, יתקיימו ארבע הופעות המחולקות לשני סטים (כלומר, שתי הופעות בכל סט).
בין המשתתפים: אוי דיוויז'ן, אמיל אייבינדר, אמיל קרויטר, רונה קינן עם אסף תלמודי, קרימינל פרוג'קט (Kriminal Project – ההרכב של בוריס מרטינובסקי), תובל פטר מארח את יעל קראוס