אין תמונה
החלונות הגבוהים על הבמה בצרפת, 1967

כנראה שחשיפת קטעי הוידיאו הנדירים של "החלונות הגבוהים" עשתה חשק לפרנסי פסטיבל המוזיקה "ימי זמר" בחולון. ערב מחווה לשלישיית ."החלונות הגבוהים" המיתולוגית - אריק איינשטיין, שמוליק קראוס וג'וזי כץ, שהוציאה אלבום קלאסי אחד בשנת 1967, יהיה אחד משני המופעים המרכזיים של הפסטיבל, שיתקיים בתאטרון חולון בין ה-8 ל-11 באפריל.

הופעות בולטות נוספות בפסטיבל השנה יהיו: שלום חנוך  מארח את נינט טייב, "הכל עובר חביבי" מארחים את "הדודאים" ואוהד חיטמן במופע "געגועים לנעמי שמר". "בארץ אהבתי"- פרס מפעל חיים ומופע מחווה למוני אמריליו עם הגיעו לגבורות. "זוכרים את אריס ועליזה" - 20 שנה למותו של אריס סאן ו-3 שנים למותה של עליזה עזיקרי. יונתן גפן מארח את:שלומי שבן. ברי סחרוף במופע  להקה אקוסטי. אסף אמדורסקי מארח את אפרת גוש.  "זר כלניות" משירי של משה וילנסקי במלאת 15 שנה למותו. "ארץ קטנה עם שפם וגיטרה" מופע מיוחד משיריו של המשורר מאיר גולדברג. "דרך  המשי" משיריה של צרויה להב. שרי ורותי נבון - חלוצות הרוק הנשי הישראלי מתאחדות למופע בכורה חגיגי.

פירוט המופעים

רוני דלומי פסנתר (צילום: אורית פניני)
תצדיע למוני אמריליו. רוני דלומי | צילום: אורית פניני

פרס מפעל חיים יוענק בשנה זו למלחין מוני אמריליו במסגרת מופע המחווה "בארץ אהבתי" בניהולו המוסיקלי של רמי הראל,בעריכתה של נעמי אטיאס והנחייתו של נתן דטנר. שיריו של אמריליו יבוצעו על ידי רוני דלומי, דין דין אביב, אלי גורנשטיין, נתן דטנר, ששי קשת, מיטל טרבלסי, רוחמה רז ודורית ראובני. מוני אמריליו, חתן פרסי אקו"ם ומפעל חיים של משרד החינוך הוא אחד המלחינים הותיקים והאהובים ביותר בארץ. כתיבתו הניבה למעלה מ– 600 שירים ובהם: "ליבבתיני", "עץ האלון", "רבי עקיבא", "רקפת","בארץ אהבתי" "בלדה לשיער הארוך והשיער הקצר" ועוד. הוא עבד עם מיטב הפזמונאים: חיים חפר,יורם טהרלב, דודו ברק, תלמה אליגון ובעיקר עם רחל שפירא. אמריליו  הלחין  למילים של רבי יהודה הלוי, חיים נחמן ביאליק, רחל, לאה גולדברג דליה רביקוביץ', יהודה עמיחי נתן יונתן וטוביה ריבנר. על תרומתו הענפה של מוני אמריליו למוזיקה הישראלית, זוכה אמריליו בפרס על מפעל חיים  מטעם עיריית חולון ופסטיבל "ימי זמר" בתיאטרון חולון.

נעמי שמר והחלונות הגבוהים

הכל עובר חביבי, מחווה לרחל שפירא (צילום: דרור נחום)
הכל עובר חביבי ישירו נעמי שמר | צילום: דרור נחום

להקת "הכל עובר חביבי במופע הצדעה לשיריה של נעמי שמר. במופע, "געגועים לנעמי שמר" בניהולו המוסיקלי של אסף אמדורסקי יתארחו גם הדודאים (אסף אמדורסקי וישראל  גוריון) ואוהד חיטמן ויבוצעו שירים כמו: "האורח", "פגישה לאין קץ", "אני גיטרה", "לילה בחוף אכזיב", "עיר לבנה", "בשדה תלתן", "העיר באפור", "חמסינים במשלט", "נועה", "אל בורות המים", "שיירת הרוכבים" ועוד.

מופע מחווה נוסף יוקדש לשלישייה המיתולוגית "החלונות הגבוהים" שחבריה היו אריק איינשטיין, ג'וזי כץ ושמוליק קראוס. במופע בניהולו המוסיקלי של עדי רנרט  בעריכתה של נעמי,  אטיאס ,ובהנחייתו של שי אביבי יבצעו את להיטי השלישייה: אפרת גוש, איה כורם, דנה ברגר מיקה קרני, קרן הדר ,שלמה גרוניך, אלי מגן, ירמי קפלן, חמי רודנר ערן צור, וגלעד שגב. בין הלהיטים שיבוצעו במופע: "אינך יכולה", "יחזקאל", "אצלי הכל בסדר", "התשמע קולי", "הורוסקופ" ועוד.

ממשה וילנסקי עד אריס סאן

אריס סאן (תמונת AVI: דוקו קשת)
זוכרים את אריס סאן ועליזה עזיקרי | תמונת AVI: דוקו קשת

המופע "זר כלניות", יוקדש למשה וילנסקי המלחין המיתולוגי חתן פרס ישראל, שנפטר לפני 15 שנה והשאיר אחריו נכסי צאן ברזל כמו: "כלניות", "היו זמנים", "בכרם תימן", "הטנדר נוסע", "מול הר סיני", "רחל רחל" ו"גדליה רבע איש". במופע בניהולה המוסיקלי של ורד פיקר ישתתפו: חני ליבנה, מיקה קרני, מיטל טרבלסי, ציפי זרנקין ו"חבורת דומיננטה".

הפסטיבל השנה לוקח את הקהל גם למחוזות המוסיקה היוונית עם "זוכרים את אריס ועליזה" מופע לציון 20 שנה למותו של אריס סאן, הזמר היווני הכי ישראלי שפעל אי פעם בארץ ו- 3 שנים למותה של בת זוגו הזמרת עליזה עזיקרי. בין השירים שיבוצעו במופע : "תל אביב", "סיגל", "אם אתה צעיר בלב", "בחיים הכל עובר" ועוד.במופע בניהולה המוסיקלי של גילה חסיד ישתתפו: אביבה אבידן ,מאיה אבידן , מתי סרי, לזר בואנו .מנחה: מולי שפירא.

מופע נוסף של הפסטיבל "זה הרגע לאהוב" מעלה על במה אחת את חלוצות הרוק הישראלי הנשי הזמרות שרי ורותי נבון שישירו מלהיטיהן הבלתי נשכחים.

שלום חנוך עם נינט, מאיר גולדברג, ברי סחרוף אקוסטי

שלום חנוך עשור למאיר אריאל (צילום: שוקה כהן)
שלום חנוך יארח את נינט טייב | צילום: שוקה כהן

שלום חנוך ולהקתו יארחו את נינט טייב, אסף אמדורסקי יארח במופע אקוסטי יארח את אפרת גוש. ויבצע את להיטיו הגדולים בעיבודים רעננים לצד שירים נדירים יותר אותם לא ביצע עד כה בהופעות מאלבומו החדש צד א בגירסאות אקוסטיות ובעיבודים מוסיקליים חדשים ומקוריים.

המופע "ארץ קטנה עם שפם וגיטרה" יוקדש לשירים הגדולים של מאיר גולדברג - שכתב בשלושת העשורים האחרונים עשרות שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל של המוסיקה הישראלית כמו: "זן נדיר", " מה שאת אוהבת", "כל הזמן שבעולם", התעשייה האבירית", "אימפריות נופלות לאט", " ארץ קטנה עם שפם" ועוד.
במופע יארח מאיר את : קורין אלאל, דן תורן, דודי לוי, מיכל שפירא, סמדר אקראי, לי גאון, יובל זדרמן, דני גלבוע, ערן לוי ואינה סקיטל.

ברי סחרוף שוני 1 (צילום: רועי ברקוביץ')
מופע אקוסטי. ברי סחרוף | צילום: רועי ברקוביץ'
ברי סחרוף יופיע בהופעה אלקטרו אקוסטית חדשה במופע ישיבה ובו הרפרטואר האהוב והמוכר בעיבודים ווריאציות חדשות. עם סחרוף על הבמה גידי רז על הגיטרות והתכנותים ואיתמר דוארי אמן כלי ההקשה.

יהונתן גפן יארח את שלומי שבן בערב המשלב קטעי סאטירה ושירים חדשים עם קטעים מעברו שרובם לא נחשפו ולא נצרבו מעולם. בשיתוף פעולה עם הפסנתרנית והזמרת מעיין הירשביין, עם שירים מכל הזמנים, משירי הילדים דרך המסע לאישה שאיתי הספרדי וכל מה שבאמצע.

צרויה להב  שאחראית לכתיבתם של שירים כמו "רומאו" "דרך המשי", "שרה ברחובות" "על הגשר הישן" ועוד, תארח את מיקה שדה בסדנת אמן.

עוד בפסטיבל

המופע "נופי ילדות" עם שלישיית עתר והזמרת תמר קליינברגר, ובו שירי ילדים מכל הזמנים: קלסיקות של ביאליק, לאה גולדברג, אברהם שלונסקי, נתן אלתרמן ואבני דרך כמו "הכבש השישה־עשר" ו"זרעים של מסטיק", "דני גיבור", "מה עושות האיילות", עם עופר שלי - פסנתר וקלידים, כינור: מרינה כץ, צ'לו: טניה בלצר.
מופע יוצא דופן של שישיית מתן קליין עם הזמרת אלה תדמור ישלב זמר עיברי עם סגנונות מוסיקת עולם. ההרכב החדשני נותן פרשנויות חדשות למנגינות המוכרות של: נעמי שמר, סשה ארגוב, יוני רכטר ועוד. זמרת אורחת אלה תדמור.

ברחבת התיאטרון תיערכנה הופעות חינם לקהל הרחב מדי ערב החל מהשעה 19:30: "לשיר עם סי בשיא הכיף עם סי היימן", "ירושלים של זהב עם שולי נתן","אל נא תאמר לי שלום" עם גילה ועוזי, "רוקדים ושרים" עם גידי סיוון.

מנהל הפסטיבל: גיא תלם- מנכ"ל תיאטרון חולון, מנהלת אמנותית, מפיקה ועורכת המופעים: נעמי אטיאס.