אין תמונה
מועמדים ל-MTV, מופיעים ב"אינדינגב". איזבו

פסטיבל המוזיקה InDnegev מגיע לשנתו החמישית ויתקיים ב-27 עד 29 באוקטובר 2011 במצפה גבולות שבנגב עם מעל ל-70 הופעות של מיטב אמני האלטרנטיב המקומיים, סטים חיים, שיתופי פעולה חד פעמיים ופעילויות נוספות ב"אווירת הקרקס הצועני". רכישת כרטיסים (170 ש"ח. 190 אחרי ה-13.10. 80 ש"ח ליום חמישי בלבד) בהזמנה מראש בלבד. אין מכירה באירוע עצמו. האירוע מתקיים בתמיכת קרן מיראז' והמועצה האזורית אשכול, מה שמאפשר את המחיר המסובסד.

בפסטיבל יועמדו שלוש במות עליהן יופיעו נקמת הטרקטור, מריונטה סול עם נועם רותם, איזבו, פאנקנ'שטיין, בני המה (אוהד פישוף וישי אדר מנושאי המגבעת), לורנה בי עם דנה עדיני, שי נובלמן במופע מיוחד לציון עשור לאלבום הבכורה, משפחת אלאייב, הפקה מיוחדת לכבוד המחזה "מלכת אמבטיה" של חנוך לוין, בהשתתפות טליה אליאב, רות דולורס וייס ויהוא ירון.

פאנקנשטיין פרומו 2 (צילום: deadlineteam)
גרובים דרומיים. פאנקנשטיין | צילום: deadlineteam

עוד מופעים: ישראל ברייט ("השמחות") במופע סולו חדש. להקת אומללה, עוזי רמירז  טריו עם Tree. "אוחנה בראס בנד" עם חברי הדג נחש, התפוחים, קותי, ספי רמירז ואלרן דקל. יהוא ירון עם סתיו בן שחר (להקת "חיה מילר") ועם זאב טנא בפרויקט "חלוק חד פעמי". 1:1 עם יענקל'ה רוטבליט. ספיישל "לכלוך בנגב" בהנהגת לאון פלדמן. זבולון דאב סיסטם עם אורחים במופע רגאיי אתיופי. הרכב ההיפהופ החרדי "Shtar".

כמו כן יתקיימו ערבי נושא אלקטרוניים עם אורחים משלל לייבלים בתקלוטים וסטים אלקטרוניים. בנוסף, לכבוד הפסטיבל מושק אלבום אוסף של מיטב ההופעות החיות מן השנה שעברה. הדיסק הופק בשיתוף אינדינגב ו"אנובה מיוזיק", ויימכר לראשונה בפסטיבל.

בשטח יוצגו וייוצרו מיצגי אמנות פלסטית מקורית וחתרנית בניחוח הקרקס הצועני, בלוג חי מהשטח, מתחם שבת ותחנת רדיו עצמאית, ביצירה משותפת עם הקהל. כחלק מרעיון "הקוד הפתוח" של הפסטיבל כולו, הקהל מוזמן להקים מתחמים עצמאיים, להעביר סדנאות, להציג אומנות במתחם מיוחד שיוקם בלב אזור הקמפינג, לקשט את המאהלים, להתחפש ולצבוע את המדבר בצבעים חדשים. מתחם הפסטיבל יכיל קמפינג ודוכני אוכל ושתייה.

מתן נויפלד: "אינדינגב הוא שופר תרבותי גדול"

היוזמים והמוציאים לפועל של הפסטיבל הם מתן נויפלד ואסף קזדו, ילידי ותושבי הנגב אשר שמו לעצמם למטרה ליצור פסטיבל שימסד תרבות מוזיקה ואמנות עצמאית, וכל זאת תוך שיתוף הקהילה המקומית, משתתפי הפסטיבל והאמנים עצמם. נויפלד: "במהלך חמש שנים נוצרה קהילה אמיתית וקסומה סביב אמנות, אמונה, יצירה ומוזיקה. זה הבית של כל מי שלא יכול להרשות לעצמו אחד. בועה חסינה של רגש אמיתי בעולם שהופך ציני מיום ליום. רוחות נפלאות של קירוב לבבות נושבות בישראל ומתפקידנו להמשיך להפריח עולם שלם של צלילים, להוליך את הזרם, באמונה גדולה. במיוחד בימים אלו, בהם נאבקים על השבת הכבוד לקולו של האזרח הפשוט, אינדינגב הוא שופר תרבותי גדול. זו הפגנת הכוח השמחה והססגונית ביותר שיש".