אין תמונה
A Yamani-man in New York

תומר יוסף, סולן "בלקן ביט בוקס" נכנס לאחרונה לרשימת 40 האנשים המייצגים את הרב-גוניות בעיר ניו-יורק, על פי בחירת מגזין "טיים אאוט" הניו-יורקי. לכבוד זכה יוסף, ככל הנראה, עקב הצלחת "הבלקן" בארצות הברית בכלל ובהופעות במועדוני "התפוח הגדול" בפרט, והוצאת אלבומה עטור השבחים "Nu-med" בשנה שעברה.

במקביל, מופץ אלבום הסולו השני של יוסף, "צוחקים מתחת לאדמה" (2006) בלייבל האמריקני "J-Dub", שמפיץ באמריקה את ה"בלקן ביט בוקס" ואמנים ישראלים נוספים, כמו "סוליקו", סגול 59 וגולם.

יוסף, אחד הכישרונות הגדולים שיצאו מישראל בשנים האחרונות, החל את הרומן שלו עם ניו-יורק בתחילת שנות האלפיים, אז הקים בעיר, בשיתוף עם חברו איתמר ציגלר, הרכב בן 11 נגנים, שניגן במקומות שונים. אחר כך חזר לארץ והוציא ב-2002 את אלבום הרגאיי-דאב "תגידו משהו" עם הרכב הליווי "החזות העממית".

עוד קודם לכן החל את דרכו על הבמות במופעי סטנד-אפ במסגרת מועדון ה"דומינו-גרוס", ממנו יצאה תוכנית הטלוויזיה "פלטפוס", בה כיכב בצמד עם תומר שרון. אחר כך גילם את דמותו של עובדיה בתוכנית "כוכבי השכונה" של עידן אלתרמן ואבי גרייניק והנהיג בה את להקת "עובדיה ולהקתו". התוכנית הסתיימה בשיר "לעובדיה יש ציפורן חודרנית ברגל", אותו שרה יחד עם צמד המנחים שורת אמנים נבחרת.