אתם יכולים לקרוא לזה הפתעה - ואנחנו לגמרי נסכים איתכם: אחרי שהתרגלנו לשמוע אותה שרה בעיקר באנגלית, שרי גבעתי מפתיעה הבוקר ומשחררת סינגל חדש בעברית, אותו כתבה והלחינה בעצמה.

"אני חושבת שכל שורה בשיר הזה נכתבה ביום אחר של הסגר הראשון", מספרת גבעתי בשיחה מיוחדת עם mako. "ידעתי בראש שאני כותבת שיר, אבל לא היה לי רגע לשבת ולעשות את זה. הטקסט הזה הוא בעצם שורות שעלו משיחות שלי עם הילדים במהלך היום בניסיון להסביר להם מה קורה סביבנו ולחזק אותם ולתת להם תקווה".

כאמור, "לראות כוכבים" הוא הסינגל ראשון בעברית שכתבה גבעתי, ואחרי השיחות עם ילדיה, בזמן הטיולים בשדות ב-500 מטר מהבית ומתוך הקושי שבאינטנסיביות והבידוד מהעולם - יצאו המילים, לאחר מכן הלחן ואז השיר עצמו.

"אני מדברת כאן על התגברות דרך הערכה מחדש של הביחד, דרך אוצרות הטבע שפרוסים לפנינו ועל הרגעים המרגשים והחדשים שאולי לא היו מתגלים אלמלא תקופת הקורונה. או במילים אחרות: חשוך לפעמים כדי לראות כוכבים", מוסיפה גבעתי.

את השיר מלווה גם קליפ אנימציה חדש שנוצר על ידי אלנה קרנוס, ומתברר שאת התסריט אליו כתבה שרי כבר בזמן כתיבת המילים לשיר, כשעוד לא ידעה לאן תיקח אותה רוח היצירה. "הקליפ מייצג תמונה רחבה יותר של בדידות והתמודדות במהלך הקורונה", מספרת גבעתי. "ילדה מסוגרת בחדר כשהוריה עוברים טלטלה גם הם. הסמארטפון שבמקום לקשר אותה אל העולם רק מעמיק את תחושת הניתוק והריקנות, והדמיון שלה בעצם הופך לכלי היחיד שיכול להציל אותה מבין ארבעת הקירות".

מילים:

רציתי לצעוק
על כל העולם 
שרק יעצור
יגיד לי לאן? 

עוד כמה רחוק
לתת רק עוד פייט
איך בין חלומות
חיים את הכמעט 

נרוץ בתוך שדה חיטה
נעוף וליפול                                                
נתחיל מהסוף                                    
נראה את החוף 

אולי אין מקום רחוק
שלא יחלוף
וחשוך לפעמים 
כדי לראות כוכבים 

לרוח החופש
לגשם הים
גל שנשבר
ממשיך לאי שם 

נכתוב עוד שירים
נהיה עשירים
עם בית מלא
בחיים חדשים

אור חדש נכנס אל תוך חיינו
מהחלל הכוכבים נופלים עלינו
רב הוא הנסתר מענינו
שם, אי שם

נרוץ בתוך שדה חיטה
נעוף וליפול                                                
נתחיל מהסוף                                    
נראה את החוף

אולי אין מקום רחוק
הכל פה קרוב
וחשוך לפעמים  
כדי לראות כוכבים