מאיה בוסקילה (יח``צ: רונן אקרמן)
האם המשך הקריירה תלוי בשיר אחד? מאיה בוסקילה | יח``צ: רונן אקרמן

מאיה בוסקילה תקליט בקרוב סינגל חדש, הראשון במסגרת שיתוף הפעולה שלה עם חברת NMC יונייטד, בהפקתו המוזיקלית של יעקב למאי. זאת למרות שעדיין לא נקבעו תאריך יעד או מסגרת תקציב להקלטות אלבום שלם שלה.

לטענת בכירים בתעשיית המוזיקה קיים חשש כי חברת NMC יונייטד מעוניינת לקדם מהלך במסגרתו יותר ויותר אמנים מובילים שלה יקליטו סינגלים בודדים, ורק בהתאם להצלחתם יקבעו המועד והתנאים להקלטות אלבומים שלמים. בוסקילה נתפסת כמועמדת אידיאלית להוביל את המהלך, במיוחד בעקבות הצלחת הסינגל האחרון שלה "נשמתי".

כפי שדווח לראשונה ב mako, עוד לפני סיום רכישת הד ארצי בידי NMC יונייטד החלה מאיה בוסקילה לאסוף שירים לאלבום חדש, כאשר בין הכותבים שמות כמו דורון מדלי, צביקה פיק, עמית צח ובוסקילה עצמה.

הזמרת ומנהלה האישי, אלון שמעון, המתינו לאור ירוק מהנהלת NMC יונייטד אך בעקבות פגישה אישית בין שמעון ומנכ"לית NMC יונייטד, פנינה אדרי, הוצע לבוסקילה להקליט בשלב ראשון שירים בודדים שיצאו לרדיו כסינגלים. יצוין כי על פי תנאי החוזה של בוסקילה עם חברת התקליטים, גם הקלטת שירים בודדים דינה כדין השקעה באלבום חדש שלה.

המשמעות: התלות של האמנים בפלייליסט של הרדיו יגבר

המשמעות של המהלך החדש, אותו עשויה חברת התקליטים הגדולה בשוק אן.אמ.סי-יונייטד לקדם, הוא שהתלות של אמנים כמו מאיה בוסקילה בישיבות הפלייליסט בתחנות הרדיו השונות רק תלך ותגבר ובעקבותיה הכוח של הפלייליסט והלחץ על משתתפי אותן ישיבות, כיוון שחייבים להצליח בסינגל ראשון. כמו כן תעלה חשיבות כמות ההורדות בסלולר של אותו סינגל בודד, היות ומדובר במדד הכמותי היחידי כיום לאהדת הקהל לשיר מסוים.

אלון שמעון מסר בתגובה: "אכן הציעו לנו, בשלב ראשון, להקליט סינגל ללא התחייבות בשלב זה לאלבום שלם. נטיית ליבנו היא לקבל את ההצעה, גם כי אנחנו מעוניינים בשיתוף פעולה פורה עם NMC יונייטד וגם כי הרעיון של פיתוח שוק סינגלים מקומי הגיוני בעינינו, ואין ספק שמאיה היא אמן היכול להיות ממובילי המהפכה.

"עם זאת, כדי שאמן ישמר מעמדו בשוק הוא חייב להוציא לפחות שלושה עד ארבעה סינגלים חזקים בשנה גם ללא אלבום ולכן אני מצפה להתחייבות של הנהלת NMC יונייטד להפקת כמה סינגלים במהלך השנה הקרובה, ולהקלטת שני שירים חדשים לפחות במקצה הראשון".

-במידה ותגיעו להסכמה בנדון, מתי צפויה מאיה להקליט שיר חדש?
"זה יכול לקרות כבר בשבועיים הקרובים".

תגובת אן.אמ.סי-יונייטד: "אין מהלך כזה. כל מקרה נידון לגופו".

עוד במוזיקה:

דרוש רמיקס פצצה: רדיו טריפ נותנים לכם לשחק עם המוזיקה שלהם

אייל גולן מוסיף עוד ארבע הופעות בקיסריה.

שי 360 מארח את סאבלימינל ומייקל הרפז בשיר חדש

קובי אפללו כותב שירים לריטה

אקסל רוז השתגע? התקשורת בחו"ל בודקת

מריונטה סול בהשמעת בכורה לשני שירים מאלבום הבכורה

שחר אבן צור באולפן השקוף של ערוץ 24

אבישי כהן שר "אלון בסלע" מתוך האלבום החדש

לאה שבת ונתנאל בתוכנית "בכיים" של עידן יניב ורגב הוד בערוץ 24