הזוגיות הבימתית המופלאה שנוצרה בעבר בין ריקי גל ומתי כספי עומדת לחזור בגדול. השניים הכריזו היום במסיב עיתונאים שנערכה במרכז ענב בתל אביב, כי יחזרו לשתף פעולה במופע "מה זאת אהבה 2012", מלווים בתזמורת בת 21 נגנים, בעיבודו המוזיקלי של כספי.

מתי כספי, ריקי גל (צילום: רונן אקרמן)
מתי כספי וריקי גל | צילום: רונן אקרמן

הופעת הבכורה תתקיים ב-24 במרץ בהיכל נוקיה בתל אביב שיוסב לאולם הופעות המכיל כ-3000 צופים, בדומה לאמפיתאטרון הרומי בקיסריה. במת המופע תמוקם במרכז הפרקט עם הפנים לסל הדרומי, כל היציעים העליונים יסגרו בווילונות אקוסטיים והאווירה תהיה כשל מופע באמפי סגור.

כמעט 25 שנה חלפו מאז עלה לבמות המופע המצליח "מה זאת אהבה" בכיכובם של מתי כספי וריקי גל. מאז התבקשו השניים אין ספור פעמים להחזיר את המופע לבמות, אך עיסוקיהם המגוונים (בין היתר שלה כשופטת ב"כוכב נולד" ושלו כשופט ב"לא נפסיק לשיר- כוכב נולד" וכמורה ב"בית ספר למוסיקה") לא אפשרו את מימושו של הרעיון.

אחראים יחד לכמה קלאסיקות גדולות

שיתוף הפעולה בין מתי כספי כמוזיקאי לבין ריקי גל כזמרת הוליד כמה וכמ קלאסיקות במוזיקה הישראלית בשנות ה-80', ביניהן "ילד אסור ילד מותר", "מערבה מכאן", "נערת הרוק", "אמא", "הנה פתחתי חלון" וכמובן את הדואטים של השניים בשירים "מה זאת אהבה", "מקום לדאגה" ו"היא שלו והוא שלה".

מתי כספי הלחין, עיבד והפיק מוסיקלית את כל שירי אלבומה הראשון ריקי גל, שיצא לאור בשנת 1987. השניים המשיכו לשתף פעולה גם באלבום השני "מה זאת אהבה", שגל הוציאה ב-1988, גם בו היה אחראי כספי ללחנים, עיבודים והפקה מוזיקלית. בעקבות האלבום יצאו  כספי וגל לסיבוב ההופעות המיתולוגי "מה זאת אהבה". ב-1996 חזרו השניים לשתף פעולה באלבום "אוהבת אותך יותר", שכספי הפיק ובו נכללו לראשונה גם שירים שכתבה גל עצמה.

>> תום אבני ביים את הקליפ החדש של בת זוגו לירז צ'רכי