סאבלימינל, עטיפת סינגל, אינטרנשיונל (צילום: פיני סילוק)
רק ראפר אחד. סאבלימינל | צילום: פיני סילוק

קובי "סאבלימינל" שמעוני התראיין לתוכנית הרדיו "תחת שמי ים התיכון" שמגישים זוהר ישראל ומרינה קבישר ב"רדיו לב המדינה" לצורך קידום אלבום אוסף חדש של הלייבל שלו "תאקט". בראיון הגיב סאבלימינל לראשונה לסכסוך המתמשך בינו לבין חברו ושותפו המוזיקלי לשעבר יואב"הצל" אליאסי, וכן לשיר הנאצה "סאבלימיז"ל", ששרו עליו אחיו של הצל, איתמר אליאסי, וחבריו ללהקת "כלא 6".

כזכור, נטש סאבלימינל בשבוע שעבר את אולפן ערוץ 24 רגע לפני התוכנית של גל ומרגול, אחרי ששמע כי אליאסי ולהקתו ביצעו את השיר בתוכנית ששודרה שעה לפני כן.

"יש באלבום שני שירים של הצל, שאני מתעקש בכוח לאהוב אותו, למרות כל השטויות שכל הזמן אני רואה ושומע מסביב", אומר שמעוני בתוכנית." אני בסך הכל מאחל לו הרבה בהצלחה, עשינו דרך ארוכה ויפה ביחד, יש לנו שירים מדהימים ביחד, והם נמצאים גם באוסף הזה, אלה שמתאימים, לדוגמה "הסוד" עם שרית חדד, יש לו גם שיר.. יש לו את 'המענטזת' עם ג'קי מקייטן, ו'בילאדי בילאדי', זה בשביל ידידינו..."

בתשובה לשאלה ישירה של זוהר ישראל עונה לו סאבלימינל: "תפסיק כבר עם 'מלחמות ראפרים'. יש פה ראפר אחד, אין פה שום ראפרים. אם הייתי נלחם במישהו לא היית מוצא אותו, אחי".

"אחרי הוא בטח יעבור לקלל מצליחים אחרים"

על השיר "סאבלימיז"ל" הוא מגיב: "אלה שצועקים חזק ומקללים, ומגדפים, וממציאים כל מיני שקרים, הם בדרך כלל אלה שלא רואים ולא שומעים אותם. אז אני ממשיך לאחל לו בהצלחה".

"אני חושב שהוא צריך להשקיע את האנרגיות שלו בדברים טובים, שייצור מוזיקה טובה ואז ישמעו עליו, לא צריך לקלל את כולם. אחרי הוא בטח יעבור לכל מיני מצליחים אחרים לקלל אותם כדי שישמעו אותו, ואני מציע להפסיק להתייחס לזה ולהתעסק במוזיקה".

>> "30 שניות למאדים" אכזבו בהופעה בגני התערוכה