מארינה מקסימיליאן בלומין, אבישי כהן, ארז בר נוי (צילום: אריאל בשור)
ארז בר נוי, אבישי כהן וממ"ב | צילום: אריאל בשור

לפני שנתיים היתה מארינה מקסימיליאן בלומין זמרת צעירה, ילדת הפלא של סצנת הג'אז המקומית, ששרה במועדונים מגיל 14. היא התקבלה לכוכב נולד ועמדה למבחן מול שופטי העונה החמישית של התוכנית. אתמול זכתה מארינה לבדוק איך זה מרגיש מהצד של חבר השופטים. כמי שתהיה אחת האטרקציות בפסטיבל ג'אז בים האדום המתקרב, נבחרה לשפוט באודישנים להרכבי ג'אז צעירים.

לצדם של סקסופוניסט הג'אז ארז בר-נוי והבסיסט הבינלאומי אבישי כהן, המנהל האמנותי של הפסטיבל, סיננה בלומין חמישה מבין תשעה הרכבי ג'אז בתחילת דרכם שיופיעו על "במת הצעירים" של הפסטיבל, שיתקיים במתחם נמל אילת בין ה-23 ל-26 באוגוסט.

מארינה מתווכחת עם אבישי כהן על ג'אז

אתמול גדשו עשרות נגני ומבצעי ג'אז בגילאי 15 עד 18 את מועדון "שבלול ג'אז" בנמל תל אביב, בניסיון להותיר רושם ראוי על חבר השופטים ולהגיע לבמה הנכספת. מארינה, יאמר לזכותה, לקחה את תפקיד השופטת במלוא הרצינות תוך שהיא רושמת הערות בפנקס, מעודדת את המתחרים במחיאות כפיים סוערות ומתווכחת בלהט עם אושיות הג'אז הותיקות בר נוי וכהן על כל החלטה.

בסופו של תהליך נמצאה הנבחרת הצעירה המבוקשת, בעוד כהן משגר הביתה את המאוכזבים שלא זכו במילים: "כולכם טובים. אני יודע שיש כישרונות נהדרים בארץ, אבל הייתם עבורי הפתעה מדהימה. אני את המתנה שלי קבלתי להיום".

חמשת ההרכבים הזוכים הם "שישיית שטריקר" מקונסרבטוריון שטריקר בתל אביב, הרכב מעורב של נגנים מתיכון תלמה ילין לאמנויות ותיכון אלון מרמת השרון, ההרכב "Into It" מתיכון תלמה ילין, הרכב מתיכון האקדמיה למוזיקה בירושלים וההרכב"The seven species" מתיכון תלמה ילין. הופעות של ההרכבים הנבחרים יפתחו מדי ערב בשעה שבע את אירועי פסטיבל "ג'אז בים האדום".