רגע מרגש ברוק המקומי. שבע שנים אחרי אלבום הסולו האחרון שלו "חצי אוטומטי", מוציא היום רמי פורטיס שיר ראשון מתוך אלבום סולו חדש ומשולש, שייצא בהמשך השנה, כפי שפורסם כאן לפני כחודש. האלבום החדש ייקרא "פורטיס משולש", אולי כפראפרזה על הקריאות "פורטיס משוגע", שקוראים לעברו מעריציו בהופעות ב 30 השנה האחרונות. המשולש הפורטיסי מכיל שלושה חלקים: "חזל"ש" - חזרה לשגרה, "יער ישראלי" ו"חימושניגיגי" – מיני-אופרת נונסנס, שאת קטע הפתיחה שלה ניתן היה לשמוע לפני כשבוע בהופעתו המשובחת של הפורטיס ב"בארבי" תל-אביב. האלבום צפוי להיות אחד החשובים והמרכזיים ברוק הישראלי בשנה הקרובה.

השיר הראשון שיוצא מהפרויקט המשולש הוא "בלונדיניות באוטוביאנקי", קטע רוק מרענן ועשוי היטב במיד- טמפו, שמבליט את שיתוף הפעולה של פורטיס עם שלושת נגניו הנאמנים, שגם הפיקו מוזיקלית: יובל שפריר (תופים), עידו אגמון (גיטרה) וגיל סמטנה (בס).

הסיפור שעומד מאחורי השיר, כרגיל אצל פורטיס, משעשע והזוי כאחד. בשנה האחרונה הופתע פורטיס לגלות שיש לו קרוב משפחה שהוא כוכב רוק באיטליה. בעקבות הזמנתו של "פורטיס האיטלקי" נסע "פורטיס הישראלי" להופעות בארץ המגף ונתקל בנהג ואן מטורף שנסע במהירות עצומה כשפורטיס והנגנים מכסים את העיניים באימה ומתפללים לצאת מהנסיעה בשלום. מסיציליה שבאיטליה, בירת המאפיה האיטלקית באשר היא ("הסנדק") חזר פורטיס עם השיר המילים: " סעי לסיציליה מותק / החיים הם ממתק יקר / אי משמעות וחומר בוער בליבו של הר".

בשנה האחרונה ציין הרוק הישראלי 30 שנה ליציאתו של אלבום המופת של פורטיס "פלונטר". בשני ערבי הופעות מיוחדים ביצעו מיטב אמני הרוק המקומיים (משינה, כנסיית השכל, שלומי שבן ואחרים) קלאסיקות כמו "דבש", "אינקובטור" ו"רד מעל מסך הטלוויזיה שלי", ובהוצאה מחודשת של האלבום "פלונטר" לחנויות. החזרה ל"פלונטר" חיזקה את מעמדו של פורטיס כמותג של איכות, יצירתיות והתרסה ברוק הישראלי וסללה את הדרך לחיבוק אותו הוא מקבל ועתיד לקבל בזמן הקרוב מהתקשורת והקהל.