נערות ריינס פרומו (צילום: גל דרן)
האוזן זה בריינס? | צילום: גל דרן

חנות "האוזן השלישית" בתל אביב תחגוג ב-21 באפריל החל מ-13:00 את "יום התקליט" ("Record store day") עם מגוון תקליטים שישוחררו במיוחד והופעות של קרולינה, "נערות ריינס" ושלמה יידוב. ב"אוזן" מבטיחים רליסים בלעדיים, ייבוא ענק מחו"ל, מגוון נדיר של יד שנייה, הנחות גדולות על כל התקליטים, פטפונים שיימכרו בחנות ועוד הפתעות.

"יום התקליט" הוא אירוע שנוסד לפני כארבע שנים בניו- יורק, במסגרתו מוציאות חנויות תקליטים עצמאיות אלבומים מיוחדים ועורכות יום של הופעות חיות, מבצעי הוזלות, השקות והוקרה לתקליטי ויניל, כשבמקביל יותר ויותר אמנים מוציאים גרסאות מיוחדות של תקליטים במהדורות מוגבלות, כולל כוכבים כמו מדונה, אדל, איימי ווינהאוס, רדיוהד, פרל ג'אם, ו-U2, וגם 'דסמבריסט', 'קינגס אוף ליאון' 'מגזין', 'אוף מונטריאל' ורבים אחרים, וגם אמנים מקומיים כמו דודו טסה, יוסלס איי.די ועוןד שמוציאים תקליטי ויניל.

עוד תקליטים

קרולינה פרומו (צילום: אסף עיני)
זוהרת. קרולינה | צילום: אסף עיני

האוזן השלישית, שמדף התקליטים שלה גדל בשנתיים האחרונות בלמעלה מ-35%, חוגגת זו השנה השנייה את 'יום התקליט' בהצגתו של מסע רכש מיוחד שביצעה בחו"ל במיוחד עבור יום זה וכולל מאות כותרי ייבוא של יד שנייה ונדירים במצב mint או EXCELLENT. ל"אוזן" צפוי להגיע משלוח גדול של ריליסים בניהם ישוחררו חמשת האלבומים הראשונים של הקיור במהדורות בק טו בק צבעוניות וכן הוצאות מחודשות של הקינקס, סמול פייסז, ג'יימס בראון, מיילס דייויס, איגי פופ, פול סיימון, פתי סמיתס', סינגלים 7 אינץ' של הביטלס ושל סקס פיסטולס ועוד ועוד - כולם יושקו בלעדית ב"יום התקליט".

באוזן השלישית אומרים: "התקליט הוא המוצר היחידי ששרד מהמורות ותהפוכות בתרבות הצריכה. הוא לעולם ימשיך להסתובב, להתנגן להפיק צלילים חמים, עמוקים ומדיוקים ולמשוך סביבו המוני חובבי מוזיקה, אספנים ושוחרי תרבות. התקליט הוא התרחשות. הוא יצירת אומנות לכל דבר וכל שנותר הוא להחליף צד ולחזור אליו".

גם בירושלים וחיפה

חנות האוזן בירושלים (עמק רפאים 8 י-ם), שחנכה לפני חודשיים מחלקת דיסקים ותקליטים יד שנייה, תארח את הדי.ג'יי אביתר ברעם לסט- סקרץ' היישר מהפטיפון ותציב על מדפיה אוספים נדירים ומגוונים;  חנות התקליטים של האוזן בחיפה (שד' מוריה 3 חיפה) תציע מבצעי הוזלות גדולים ומבחר עשיר של כותרי פרוג פסיכדליה ופאנק ניו-יורקי. ובאוזן בת"א (קינג ג'ורג' 48 ת"א)- לצד ההנחות וייערכו הופעות חיות ועוד הפתעות לאורך השבת, כשהכניסה חופשית:

13:00 פתיחת החנות. תיתכן השקת-הפתעה ל-LP מקומי חדש ומדובר.
16:00 נערות ריינס בהופעה. השקת האלבום "לשמור על החברים"
18:30 שלמה יידוב בהופעת אורח
19:00 קרולינה בהופעה. השקת האלבום "זהר".