אמש התקיים הדבר הכי קרוב לגראמי שיש לנו בארץ - טקס פרסי אקו"ם ה-58 (!), בסיטי הול בגלילות. בטקס, שמחלק פרסים למוזיקאים מצטיינים שונים, נכחו כל הדמויות שעושות את תעשיית המוזיקה הישראלית - בפורנט ומאחורי הקלעים. מנכ"ל אקו"ם, יוריק בן דויד, הביע את דעתו בטקס על שרת התרבות השנויה במחלוקת, מירי רגב: "מירי רגב היא אישה שפיה וליבה שווים וזה נדיר במחוזותינו. לא מצאתי אצל אף שר בעבר פתיחות שכזאת לנושא התרבות. היא עושה דברים ובאמת תומכת בתרבות״.

עוד ב-mako מוזיקה:

את פרס מפעל החיים קיבל יגאן בשן, לאחר שפיטר רוט ושלומי שבת הופיעו עם מחרוזת משיריו. "כשאתה כותב שיר, אתה אף פעם לא יודע לאן הוא ייקח אותך", אמר בשן." יש שירים שלקחו אותי לאורכה ולרוחבה של הארץ, יש שירים שלקחו אותי מעבר לים. היום השירים האלו הביאו אותי לכאן. פרס מפעל חיים זה לא פרס זה הצהרת הון. מסכמים אותך מכל כיוון ואומרים לך 'תנוח, תהנה המפעל יסתדר בלעדייך'. אני רוצה להודות לכל השירים שהפגישו אותי עם כ"כ הרבה אנשים מעניינים להם אני מודה היום. פרס חיים בסה"כ עושה לי חשק לפתוח עוד מפעל".

דודו אהרון ושיר רוזנבלום (צילום: אורית פניני, יחסי ציבור)
האהבה מנצחת. דודו אהרון מנשק את שיר רוזנבלום | צילום: אורית פניני, יחסי ציבור

חוץ מבשן, קיבלו פרסים האמנים הבאים: נורית הירש ומיכל חזון קיבלו פרס על תרומה בתחום היצירה לילדים, דיקלה שזכתה בפרס אלבום השנה על "ואם פרידה", מעבד השנה פילוני, שמעון בוסקילה מלחין השנה על אלבומו "למה לי" , מחבר השנה טונה, שיר השנה "דרך השלום" של פאר טסי, תגלית השנה נצ'י נצ', פרסי עידוד היצירה לשלומי ברכה, ענת מלמוד, רמי לב, פרס מיוחד במוזיקה האלקטרונית לרד אקסס ופרסים מיוחדים מטעם דירקטוריון אקו"ם הוענקו השנה ליעקב מורנו וגברי מזור שקיבל את הפרס מירדנה ארזי.

אהובה עוזרי ומירי רגב (צילום: אורית פניני,  יחסי ציבור )
אהובה עוזרי ומירי רגב | צילום: אורית פניני, יחסי ציבור

אחד מהרגעים הגדולים של הערב היה כשדודו אהרון עלה לבמה לקבל את הפרס על השיר המושמע ביותר "טרמינל שלוש".בהמשך הוא לא שכח לנשק את שיר רוזנבלום, בתו זוגו. הפרס, והנוכחות של השניים יחד, היה ללא ספק מפגן כוח אחרי תקופה קשה שעבר אהרון - החל מהסכסוך המתוקשר עם אימו, דרך המאבק המשפטי בינו ובין אמרגנו לשעבר אייל מלכא ועד הטענות הקשות מצד הנגנים שלו

בסוף הערב ניתן פרס מפעל חיים נוסף לאהובה עוזרי, עם ביצוע מרגש של דקלון וסגיב כהן לשירה "צלצולי פעמונים" וגם יהודית רביץ ששרה את "האיש ההוא" שכתבה והלחינה עוזרי.