אין תמונה
בונה על הבחורות השוודיות במאלמו? עידן יניב

הזמר עידן יניב מועמד להצטרף ל"קדם אירוויזיון" שיתקיים בפברואר עם שיר שוודי. ניתן להקדיש שירים ל"קדם" עד ה-16 בינואר ובימים אלה שוקל יניב להגיש מועמדות לייצג את ישראל באירוויזיון שיתקיים במאי השנה בשוודיה - עם שיר שיצרו כותבי שירים שוודיים, שפנו אליו כדי לכתוב לו שיר, ויש להם רזומה מוכח בתחום.

איך זה קרה? עידן יניב קיבל פניה מצוות כותבים שוודי-בריטי שיש להם הישגים מרשימים בעבר לגבי אופציה שיכתבו לו שיר לקדם אירוויזיון. החבורה, בראשות היוצר מייקל ג'יימס, העבירה ליניב מכתב בו הם מציעים לכתוב לו שיר.

היוצרים מפרטים את הישגיהם: "שירים שלנו ייצגו את אירלנד באירוויזיונים של 2009 ו-2010, ספרד ב-2009 ויוון ב-2012. בנובף יצרנו להיטים רבים ל'קדם אירוויזיונים' של מדינות שונות באירופה. שירים שלנו הגיעו למקום השני בספרד (2011), דנמרק (2009) ואירלנד (2011), והיו לנו הרבה שירים שהגיעו למקומות 3, 4 ו-5 במדינות אחרות. בנוסף יצרנו שירים לפסטיבל הראשי בשבדיה והגענו לגמר בשנים 2009 ו-2010, כשהשיר השני הגיע למקום הראשון במצעד השבדי. בנוסף שירים שלנו הגיעו למקומות ראשונים ולטופ 10 במדינות כמו ספרד, אירלנד ודנמרק".

"אנחנו בוחנים לעומק את ההשתתפות בתחרות"

עופר מנחם מנהל יחסי הציבור של עידן יניב מסר בתגובה: "מאוד החמיאה לנו ההתעניינות של כותבים ומלחינים מהשורה הראשונה בעולם בעידן יניב, אנחנו בוחנים לעומק את ההשתתפות בתחרות ובעתיד הדברים יתבהרו".

כרגע נראה כי עידן יניב יתלבט עד לרגע האחרון אם לגשת לתחרות. אם אכן יגיש שיר ל"קדם אירוויזיון" יצטרף עידן יניב לשורת אמנים ארוכה שמתכוונת לעשות זאת, ביניהם ג'ולייטה, התבוריס, ולדי בלייברג, אדיר גץ, קלרה סבג, לירון לב, ישראלה אסאגו, ג'וש, אתי ביטון, עפר בשן, האולטראס, משפחת אלייב, מרינה פיינגולד ויוליה פלדשרוביץ. חן אהרוני ויתר בשלב הזה על האופציה לייצג השנה את ישראל וגד אלבז רצה מאוד להיות מועמד אבל נאלץ לוותר עקב מגבלות שמירת השבת שיפריעו לו בתחרות עצמה שתתקיים במוצאי שבת.