ריהאנה בהופעה בניו יורק מאי 2013 (צילום: Mike Lawrie, GettyImages IL)
2 ורבע מליון דולר להופעה. ריהאנה | צילום: Mike Lawrie, GettyImages IL

הפקת המופע של ריהאנה בישראל, שמתוכננת להתקיים ב-22 באוקטובר, נתקלה עד כה בקשיים מצד הרשויות בגלל הבחירות המוניציפליות ובגלל הסכמים שחתמה עיריית תל אביב מול תושבי האיזור, שכמהים לשקט מתחת לחלון.

אבל הנה מגיע העניין האמיתי - היכולת לכסות את ההוצאות על המופע ולצאת ברווח. עלות הבאת ריהאנה לישראל עומדת על כ-2 ורבע מליון דולר - כ-8 ורבע מליון שקלים, זאת בזמן שהמחיר הריאלי של ריהאנה בשוק ההופעות העולמי עומד על כ-800 אלף דולר בלבד. כלומר - בשביל שריהאנה תגיע לכאן באוקטובר, משלמת ההפקה הישראלית להפקה שלה פי 2.8 ממה שהיא רגילה לקבל. הסיבות לקפיצה העצומה במחיר הן תחרות על הבאת המופע מול לוקיישנים אחרים בעולם ותחרות פנימית בין מפיקים ישראלים - שמקפיצות את המחיר לשמיים.

מה הסיכוי להרוויח כסף מהפקה כל כך יקרה? לא גבוה. ועוד לפני הרווחים - העלות הגבוהה של הבאת ריהאנה לארץ תהיה חייבת להיות מגולמת במחירי הכרטיסים למעריציה של הזמרת, כדי שההפקה לא תפסיד כסף ותצליח להתאזן. כל זאת בהנחה שעלות ההפקה המקומית - שכירת הפארק, במה, הגברה ותאורה, שיטור, אבטחה, סדרנים, פרסום, כרטיסים, הוצאות ארגון וכו' עומדת על כמליון וחצי שקלים נוספים, ולא יכולה להתאזן עם תשלומים שיגיעו מספונסרים שיגויסו לצורך המופע.

אז כמה זה יעלה לנו? גורמים בתעשיית המוזיקה המקומית מעריכים שריהאנה יכולה למשוך לפארק הירקון כ-30 אלף מעריצים מקסימום. מכאן, שכדי לכסות כ-9 מליון שקלים באמצעות 30 אלף כרטיסים וגם לצאת עם רווח - יעמוד מחיר ממוצע של כרטיס על כ-450 ש"ח ואולי אפילו למעלה מזה. לא זול עבור קהל היעד העיקרי של ריהאנה - מעריצים צעירים, כלומר תלמידים, חיילים וסטודנטים. וכל זאת, כאמור, כיוון שמחיר הבאתה לארץ הוא כמעט פי 3 מהבאתה לכל מקום אחר בעולם.

הקילרז יופיעו בגני התערוכה

ומריהאנה לקילרז - הופעתה של להקת הקילרז בישראל צפיה להתקיים בגני התערוכה בתל אביב, במתחם החוץ, היכן שהופיעו בעבר ליידי גאגא, כריס קורנל ורוקסט. גם במקרה של הקילרז כדאי למעריצים להכין את הארנקים - עלות הבאת הלהקה לישראל עומדת על כ-600 אלף דולר, כלומר כ-2 ורבע מיליון שקלים. בהנחה שלמופע צפויים להגיע כעשרת אלפים איש במקסימום - גם כאן צפויים מחירי הכרטיסים לנוע סביב ה-300 שקלים לכרטיס. תאריך סופי להופעה טרם נקבע.

>> גורם ברשות השידור: "חבל ששלחנו בלדה לאירוויזיון. נמשיך עם הקדם"