עבר רק שבוע מאז הפעם האחרונה שעמוד הפייסבוק של אפרים שמיר עורר מחלוקת, כשהמוזיקאי העלה הודעה אישית בה אסף אטדגי מכנה אותו "גזען חשוך", ולא חסך מילים קשות בתגובה. הפרובוקציה הבאה לא איחרה לבוא, והפעם הביקורת של שמיר מופנית כלפי ברי סחרוף, מיכה שטרית ויובל שם טוב (או יובל המבולבל).

אתמול עלתה תמונה בעמוד הפייסבוק הרשמי של כוכב הילדים, ובה הוא יושב עם מיכה שטרית, ברי סחרוף והרב אברהם הכהן, עם כיסוי לראשם. את התמונה ליווה הכיתוב "בוקר של התחזקות! שבוע טוב-טוב ובשורות טובות-טובות לכולם". בעוד שהפוסט הזה משונה כשלעצמו, את התגובה החריפה של אפרים שמיר לא צפינו כלל. המוזיקאי העלה את התמונה בעמוד האישי שלו וכתב, "הטיפשות הדתית משתלטת על הכל". 

בתגובות לתמונה שמיר המשיך והרחיב את עמדתו בנוגע לדת היהודית: "אין בה כל רוחניות, יש בה רק עשה ואל תעשה, היהדות היא פורמט שמייצר עבדים (עובדי השם), היא גזענית אכזרית עוסקת ברכילות לרוב ומקדשת טימטום והיעדר חשיבה עצמאית (נעשה ונשמע). אבל זו רק דעתי", ציין שמיר. בהמשך הוא הוסיף, "היהדות של ימינו היא עבודת אלילים חסרת בינה", וגם "הדת (כל דת) היא מחלה ממארת, יבוא היום והאנושות תפטר ממנה כמו שנערות צעירות נפטרות מהגשר בשיניים". למגיבים שהתפלאו מנוכחותו של ברי בתמונה הוא ענה: "אני רק מקווה שהוא הוזמן ולא היה לו נעים לסרב".