אולי בריקודים אנחנו קצת צולעים, אבל דיוות מעולם המוזיקה זה לגמרי הפאן שלנו. יש להן נוכחות שאי אפשר לפספס, הן כריזמטיות, חזקות ודומיננטיות עם ווקאליות שאין שנייה לה. אז מה עשינו אתמול כש"רוקדים עם כוכבים" השמיעו על במה אחת שש מהדיוות הכי גדולות בהיסטוריה? כמובן, חזרנו אחורה לרגע שהכתיר אותן ככאלה, אלא מה. 

שירי מימון - החזירה את הכבוד

לירן דנינו וג'וליה עלו לרקוד ואלס לצלילי שירי מימון, והם היו פשוט עוצרי נשימה (סליחה, היינו חייבים). אבל הרבה לפני שהשיר "נשימה" יצא לאוויר העולם, למימון יש רגע אחד זכור במיוחד שבו כל המבטים הופנו אליה והכריזו בבת אחת: דיווה נולדה. כמובן שהרגע הזה גמר אירוויזיון 2005 בקייב, שם מימון סיימה במקום הרביעי (ראשון בשבילנו), אחרי הרבה יותר מידי שנים לא טובות של ישראל. זה לא היה רק הקול העוצמתי אלא גם הלוק הדיוואי שאי אפשר לשכוח כשביצעה את "השקט שנשאר".

אריאנה גרנדה - מרגשת מיליארדים

כשדוד דביר כינה את בר זומר "אלגנטית וחריפה, קצת מושלמת מידי", הוא קלע בדיוק גם לזמרת שלצלילי השיר שלה זומר פיזזה על הרחבה, כי כזאת אריאנה, לגמרי מושלמת מידי. הרבה לפני "תודה, הלאה" האייקוני ו"תנוחות" החצוף, לגרנדה יש רגע מצמרר בקריירה שהשפיע על היצירה שלה לא מעט. אחד הרגעים בהם היא התביעה את חותמה הוא אחרי הפיגוע האכזרי בהופעה שלה במאי 2017 במנצ׳סטר. אחריו, היא הוציאה את השיר "No Tears Left To Cry" שביטא את התחושות שליוו אותה אחרי האירוע המטלטל. השיר הגיע ל-15 מיליון צפיות תוך 24 שעות, ולפני קצת פחות משנה *למיליארד* צפיות ביוטיוב.

ליידי גאגא - בנאום אייקוני, מידי

היא פרובוקטיבית, נועזת וחצופה, אבל לא בכל אלו החלטנו להתמקד כשחיפשנו את רגע הדיווה של ליידי גאגא. אם יש דבר שהמעריצים שלה יזכרו לה לנצח זה הנאום שנתנה בעקבות הסרט "כוכב נולד" שהפך מהר מאוד למנטרה עליה היא חזרה בכל ראיון ללא הפסקה. למי שפספס כל אחת משלושים ההזדמנויות שהיא דקלמה אותו, רק נזכיר: "יכולים להיות 100 אנשים בחדר, ו-99 לא יאמינו בך, אבל כל מה שצריך זה אחד שיאמין וזה יכול לשנות את כל החיים שלך". ואם נחזור שנייה למשה אשכנזי, רצינו להגיד דבר קטן: אין לך רק בן אדם אחד שמאמין בך, אלא פאנל שופטים שלם שחושב שאתה "וואו, וואו, וואו". אז אם קמתם היום על הצד חסר הביטחון שלכם, קחו, תצפו בריפיט בפירסט ליידי עם המסר המעודד:

ריטה - צריך להסביר?

לא מספיק שאלכס שטילוב ונינה סולוביוב הם התגלמות השלמות, עכשיו הוסיפו להם גם את ריטה עם "ערב כחול עמוק". רונה לי שמעון סיכמה את שלושתם בצורה מדויקת: "שילוב אינטיליגנטי של עוצמה, רומנטיקה ורוך". אם נהיה כנים, זה לא שאפשר להסתכל על רגע אחד בקריירה המפוארת של האישה האדירה הזאת ולהגיד "הנה! בשנייה הזאת גילינו שהיא דיווה!", אבל אין מה לעשות, האייטם מחייב ויצאנו למסע חיפוש אחר הרגע המיוחל. את הזרקור החלטנו לשים הפעם על הג'קט הצהוב והנועז שריטה לבשה ב"שביל הבריחה", כי אם נודה באמת - מדובר במהלך שרק דיווה אמיתת יכולה להוציא לפועל.

ביונסה - !You Go Girl

אם יש מישהי שיכולה לרקוד לצלילי ביונסה, הרי שזאת עדי אשכנזי. זאת הבגרות, הגישה והעוצמה. או כמו שאנה ארונוב אמרה "את דיווה, וכשאת נכנסת לרחבה לא רואים אף אחד". אז כמו אשכנזי ככה גם ביונסה, ששורפת את הבמה מהשנייה שעלתה עליה. אבל הבעיה האמיתית עם ביונסה (תירגעו, בעיה בקטע טוב), זה שכל שיר שלה יותר אייקוני מהאחר וכל רגע שלה על הבמה מהיום שהיא עלתה עליה שייך לדיווה יוצאת דופן. אי אפשר שלא להזכיר את "Single Ladies" ו-"Crazy In Love", אבל שיר אחד של קווין בי הוא לא רק הצלחה משוגעת, אלא גם עם מסר נשי שמאפיין רק דיווה מהרמות הגבוהות ביותר. כן, הבנתם נכון, מדובר ב– "Run The World" שהביא תיקון היסטורי לנשים וצעק בכל תו שלו העצמה נשית.

ג'ניס ג'ופלין - המורשת

כשאלי אילדיס עלה לרחבה עם השיר של האחת והיחידה – ג'ניס ג'ופלין, אפשר היה לנשום לרווחה בידיעה שהשכילו בתוכנית להכניס גם את הדיווה האגדית הזאת לרשימה. אומנם היא הצליחה לשחרר רק אלבום סולו אחד כשהייתה בחיים, אבל מה שהיא הספיקה לעשות בזמן הזה, רבים אחרים לא מצליחים לעשות בעשרות שנים. אין רגע אחד שהפך אותה לדיווה, היא פשוט נולדה כזאת והשאירה אחריה חותם כזה. זאת המורשת שלה, הדרך שהיא סללה לכל האומניות שהגיעו אחריה ומלכת הרוק הנצחית שהיא הפכה להיות.