אקו"ם הכריזה היום על הזוכים בפרסים בתחום המוזיקה העברית. זאת השנה ה-59 בה מעניקה האגודה השומרת על זכויות היוצרים פרסים על הישגים של שירים ואמנים ועל מפעלי חיים. השווי הכולל של כל הפרסים יעלה על חצי מיליון שקלים, והפרסים יוענקו לזוכים בטקס שיתקיים ב-12 ביוני בסיטי הול גלילות. זה קורה אחרי שבחודש שעבר התקיים טקס נוסף של אקו"ם שעסק בתחומי הספרות והמוזיקה הקונצרטית.

בוועדה ששפטה ישבו צרויה להב, דודו אהרון, יאיר ניצני, גל אוחובסקי ובועז כהן, ובין הזוכים בפרסים השנה אפשר למצוא את מתי כספי, דודו טסה, איה כורם, גיא מזיג, סטטיק, בן אל תבורי, ג'ורדי, עומר אדם, אבי אוחיון, אסף צרויה, אביב גדג', סאבלימינל ועדן גבאי, מירה עווד, וקפה שחור חזק. את הפרסים על מפעל חיים יקבלו השנה המלחין שלמה בר והמחבר אלון אולארצ'יק, שקיבלו כל אחד 35,000 ש"ח. 

בפרס על פריצת השנה זכו סטטיק, בן אל תבורי וג'ורדי. הוועדה שיבחה אותם ואמרה: "הם ניערו את האבק מהפופ הישראלי, תוך שהם מביאים סאונד חדש וגישה חדשה למוזיקה ולמה שסביב לה". עוד נאמר עליהם, "סטטיק, בן אל וג'ורדי אולי צעירים, אבל ממש לא פשוטים. הטקסטים שלהם מציגים גובה עיניים חדש ומדויק, אהוד מנור היה מוחא להם כף. המנגינות שלהם קליטות אך לא מטופשות וההפקה המוזיקאלית בעלת ייחוד, עכשווית, ורחוקה מאוד מהבנליות של המיינסטרים הישראלי". גובה הפרס 15,000 ש"ח, שיחולק באופן שווה בין היוצרים. 

אביב גדג' זכה בפרס אלבום השנה על "שרף אורנים". הוועדה סיפרה עליו: "הגיע לשיאו כיוצר, מוזיקאי ומבצע באלבומו החדש והשלישי 'שרף אורנים' שראה אור בנובמבר 2016 ובלט יותר מכול אלבום אחר שראה אור בישראל בשנים האחרונות". על אלבומו אמרו: "הצליח ב'שרף אורנים' לתמצת חוויות רגשיות אישיות קשות ולהפוך אותן לפנינים של ריגוש ויופי".

בפרס למלחין של השנה זכה דודו טסה על העבודה שעשה באלבומו "הגולה". נאמר עליו שהוא "כור היתוך של כשרון" ושאלבומו, "הגולה", הצליח לבסס את דודו כאחד מגדולי המוזיקאים של זמננו".