אריק ברמן פרזנטציה 1 (צילום: נועה מגר)
בתפקיד הקואובוי: אריק ברמן | צילום: נועה מגר

אריק ברמן השיק לפני שעה קלה את מה שהוא מכנה "סיפור הדרכים" שלו בתיאטרון תמונע. "גבר, אישה והווילדרנס" הוא האלבום המרובע (!) החדש של ברמן, שנעלם מהשטח בשנתיים האחרונות וכעת חוזר למרכז הבמה עם חומרים חדשים ובעלי אופי די שונה ממה שלמדנו להכיר עד עכשיו. השיר הראשון מתוך האלבום הוא "לא הצלחתי להתאהב בך בשישית".

"ההצלחה והכסף לא הכריחו אותי לעבוד", הוא מספר. "זה נתן לי כרית מאוד נוחה שאפשרה לי לשבת בבית ולראות אופרה ווינפרי במקום לכתוב שירים. הרעב נעלם." ברמן החליט שהוא צריך להשתחרר מהאיזור הנוח ולצאת לדרכים. בספטמבר 2009 נסע טס לניו יורק, שם בילה כארבעה שבועות עם חברו הטוב רן דנקר, ולאחר מכן פצח במסע ברחבי ארה"ב שלפיו חשק בו כבר מגיל 18.

משה לוי מגיע לטנסי

כעת הוא בן 30 והוא מגשים סוג של חלום - טיול פנימי לאורכה ורוחבה של אמריקה. כתשעה חודשים לאחר מכן, ברמן מצא את עצמו מקליט את תוצאות מסעותיו בנאשוויל, טנסי, יחד עם הרכב מקומי (אליו צורפה מאיה בלזיצמן הקסומה בצ'לו) ומפיק מוזיקלי שטס אליו הישר מתל אביב - משה לוי, שהפיק עבור ברמן גם את אלבומו הקודם עם הקלטות המרתף. את לוי הכיר ברמן כמרצה ברימון ומשם החל הרומן המוזיקלי שלהם.

האלבום המרובע החדש של ברמן כולל 36 שירים. ברמן התכוון להקליט רק כ-24, אך כאשר לוי שמע את החומרים, עודד אותו להקליט את כולם. האלבום מחולק לארבעה "פרקים", אשר בכל אחד מהם תשע רצועות.

משה לוי, אריק ברמן פרזנטציה (צילום: נועה מגר)
בתפקיד הזמר: משה לוי | צילום: נועה מגר

הסינגל הראשון מתוך האלבום, "לא התאהבתי בך בשישית", הוא שיר ענוג ורגוע מרוב השירים של ברמן. עדיין לא מובן אם שיר זה, יחד עם אחרים, מסמן סוג של הירגעות והישענות על אמריקנה מוכרת ועשויה מדי, או שזהו משב אוויר נעים ובעל מעוף.

אריק ברמן פרזנטציה, להקה (צילום: נועה מגר)
מזרח תל אביב הפרוע. אריק ברמן בתמונע | צילום: נועה מגר
אריק ברמן פרזנטציה (צילום: נועה מגר)
משובץ. אריק ברמן | צילום: נועה מגר

>> דיאנה גולבי בהאנגר 11 עם רמי קלינשטיין