אין תמונה
חוזרים לירח של תל אביב. אקו והבאנימן

להקת הרוק החשובה מליברפול, "אקו והבאנימן" בראשות הסולן איאן מ'קאלאך, תשוב לישראל ותופיע במועדון הרידינג 3 בנמל תל אביב ב29.4.11, בהפקת חברת "PLUG Productions". מחיר כרטיס להופעה : 250 ש"ח. טלפון: 03-7624000.

"אקו והבאנימן" היא אחת הלהקות האהובות ביותר בישראל על חובבי הרוק הבריטי ומהחשובות והמשפיעות ביותר בעולם. להיטם הגדול והקלאסי "The Killing Moon" נחשב לאחת מפסגות הרוק הבריטי של כל הזמנים. בדצמבר 2010 יצאה הלהקה לסיבוב הופעות מיוחד של תקליטי קונספט, בו הם מבצעים במלואם את שני אלבומיהם הראשונים  - " Crocodiles" ו-"Heaven Up Here" לשמחת המעריצים הותיקים והאדוקים.

גיטרות חלומיות והשפעה חזקה על קולדפליי

"אקו והבאנימן" הוקמה בליברפול בשנת 1978 ונחשבת למצליחה מבין להקות הפסיכדליה שהוקמו בליברפול בשנות ה-70' והושפעו מהביטלס, מהסטונס ומהוולווט אנדרגראונד. תקליטיה הצטיינו בנגינת גיטרה "חלומית" של
גיטריסט הלהקה וויל סרג'נט ("פרופסור לגיטרות" בעל אוסף ענק שמרבה להחליף ביניהן בזמן ההופעה) ובאווירה מסתורית ומעורפלת, המשולבת בתוך מלודיה מחשמלת - מה שהניח את היסודות ל"ניו ווייב" של תחילת שנות ה-80'.

מנהיג הלהקה וסולנה הכריזמטי, איאן מק'קאלאך, ידוע כבעל קול נדיר וייחודי. השמועות בקרב תעשיית המוזיקה אומרות שהזמר הנערץ ביטח את קולו במיליון פאונד באמצעות חברת ביטוח. מק'קאלאך ממשיך להיות גם כיום מושא להערצה עצומה - כריס מרטין סולנה של להקת קולדפליי הוא המעריץ מספר 1 של "אקו והבאנימן", בתקופת הקלטת האלבום הראשון של קולדפליי הוא לבש את הגלימה המפורסמת של מק'קאלאך וטען ש"ללא אקו והבאנימן לא היו קיימים קולדפליי".

ויתור על האיצטדיונים, מוות, פירוק ואיחוד בתל אביב

אלבומם הרביעי של "אקו והבנימן" -  "גשם אוקיאנוס", שיצא ב 1984, נבחר לאלבום השנה על ידי רוב עיתוני המוזיקה האנגליים, והציב את הלהקה לצד U2 ,The Cure, ו-Simple Minds, רגע לפני שהלהקות האלה כבשו את אמריקה. מק'קאלאך התוודה מאוחר יותר שהוא וויתר במודע על זירת מופעי הענק באצטדיונים הגדולים, וזו אחת הסיבות לכך ש"אקו והבנימן" נותרו אחת מ"להקות הפולחן" הטובות והאהובות ביותר באנגליה ובעולם כולו.

מותו בתאונת דרכים של מתופף הלהקה פט דה פריטס בשנת 1989 הוביל להחלפת חברים בהרכב ובסופו של דבר לפירוק הלהקה ב 1993. ב -2006 התמזל סוף סוף מזלם של מעריצי הלהקה בשראל והלהקה הגיעה לשתי הופעות מרגשות ובלתי נשכחות בתל אביב, אחרי 20 שנות ציפייה.

>> ריהאנה, אדל וטיני טמפה עשו את ה"בריטס"