ברי סחרוף, עצמאי בשטח (צילום: ענבל צח)
בקרוב בספרד? ברי סחרוף | צילום: ענבל צח

אמש נפתחה ועידת המוזיקה הבינלאומית במועדון "זאפה" בירושלים, במעמד ראש העיר ניר ברקת ויזמי הועידה אראל מרגלית יו"ר JVP ויוני פיינגולד בעלי מועדון "זאפה". לפתיחה הגיעו רבים מבכירי תעשיית המוזיקה בחו"ל כדי להתרשם מאמנים ישראלים ואולי אף להחתים אחד מהם.

אחד המופיעים באירוע אמש (שני) היה ברי סחרוף שניגן אמש בפני הבכירים יחד עם רע מוכיח והרכב מלווה בשירים מהמופע "אדומי השפתות". סחרוף, מוכיח ולהקתם זכו לתגובות נלהבות בעיקר מצד פרה סולר (Fra Soler), הבוקר (מלהק) הראשי של פסטיבל "פרימוורה סאונד" הספרדי, שנחשב לאחד מפסטיבלי המוזיקה הגדולים והחשובים באירופה ובעולם, ומכיוונו של אדריאן ג'ולי (Adrien Jolly) מחברת התקליטים הגדולה "מרקורי רקורדס", שניהל בעבר את ניל יאנג.

שירי אבן גבירול יחזרו לספרד, שם נכתבו?

ברי סחרוף רע מוכיח הופעה 4 (צילום: עידו קליר)
יחלום בספרדית? רע מוכיח | צילום: עידו קליר

סולר וג'ולי הביעו שניהם התלהבות גדולה מהמופע של סחרוף ומוכיח, ואף עלה הרעיון להביא את המופע "אדומי השפתות" לפסטיבל "פרימוורה" שיתקיים בחודש מאי הבא (2013) בספרד, בערים ברצלונה ומדריד. ספרד היא כידוע ארץ מולדתו של המשורר היהודי שלמה אבן גבירול, בן "תור הזהב" של יהדות ספרד בימי הביניים, שיצר בספרד את מילות השירים מהם נבנה פרויקט "אדומי השפתות". הופעה עם שירי "אדומי השפתות" בספרד תהיה סגירת מעגל בן אלף שנים. "אדומי השפתות" נחשב לאחד הפרויקטים היוקרתיים מוזיקה הישראלית בשנים האחרונות והגיע עד למכירות של "אלבום זהב" והופעות מול אלפי מעריצים.

ניצן זעירא, מנהלו של ברי סחרוף, מסר בתגובה: "אני שומע את זה לראשונה וזאת בשורה משמחת. נשמח מאוד לקבל פנייה ולהופיע שוב בספרד ארץ הולדתו של אבן גבירול. הקהל שם וגם במדינות אחרות ופה בארץ קיבל את 'אדומי השפתות' באהבה גדולה".

ועידת המוזיקה הנערכת השבוע בירושלים היא הזדמנות עבור מוזיקאים ישראלים להתקדם בחו"ל ולהופיע דמויות מובילות מתעשיית המוזיקה. מבין 300 אמנים שנרשמו נבחרו 40 ברי מזל, ביניהם סחרוף ומוכיח.