פלד ואורטגה (צילום: זיו שדה)
אלבום פרידה. פלד ואורטגה בשיאם | צילום: זיו שדה

לפני כשנה וחצי היו צמד הראפרים פלד ואורטגה התקווה החדשה של זירת ההיפ הופ המקומית. קהל של מאות בהופעות, אלבום בכורה שזכה לשבחים ועבודה עם רבים וטובים בסצנה.

מאז עבדו השניים באולפן של אורי שוחט (החיבור /102FM), ממפיקי ההיפ הופ המובילים בארץ, ויחד עם מיכאל כהן (כהן@מושון) עמלו על האלבום "משלוח מיוחד". בישורת האחרונה, שניה לפני השלמת המיקסים, החליט הצמד לפנות לדרכים נפרדות, תוך שהם משאירים את המפיקים עם המיקסר ביד ואת הדי.ג'יי שלהם עם פיידר נפול.

תחייתו של האלבום הגנוז

האלבום, 12 שירים חדשים וחדים, היה אמור להיות אבן הדרך הבאה שלהם במלחמה המתמדת לדחוף את ההיפ הופ הישראלי קדימה, לעשות את זה נכון בעברית ובעיקר להרים את הקהל שלהם לשיאים חדשים. הוא נגנז וההקלטות נשמרו ברמת הסקיצה בכספת של הליבל "היי פייבר".

בינתיים עבדו בשקט אורי שוחט ומיכאל כהן מתחת לראדר של מנהל הלייבל העצבני על השלמת המיקסים. לפני כחודש, בטלפון אחד של אורי שוחט השתנה הכל: "סיימתי את המיקסים. אני רוצה להוציא את 'משלוח מיוחד'. בלי דיסים יא FOES, האלבום הזה הולך לצאת".

אז הנה לכם - האלבום הגנוז של פלד ואורטגה "משלוח מיוחד זמין להורדה בבנדקמפ (200 הורדות ראשונות בחינם). בנוסף הוא ייצא להפצה דיגיטלית ברחבי העולם על ידי "היי פייבר". באלבום מתארחים וולקן, נועה פארן, סגול59, כהן ואורי שוחט, על הפטיפונים: די.ג'יי מש, הפקה מוזיקלית: אורי שוחט וכהן.

>> Tomer G ב-X Factor ביוון