אין תמונה
שוב יחד. מינימל קומפקט

להקת "מינימל קומפקט" המיתולוגית תתאחד לשלוש הופעות בישראל, לרגל יום הולדתו ה 60 של המתופף מקס פרנקן, ותארח את קולין ניומן ("Wire"), שהפיק את אלבומה המצליח ביותר.

"מינימל" עם הסולן סמי בירנבך, רמי פורטיס (גיטרה חשמלית), ברי סחרוף (גיטרה חשמלית), מלכה שפיגל (בס) ופרנקן בתופים, תופיע בחמישי, 26/1 רדינג 3, ת"א, מוצ"ש, 28/1, זאפה ירושלים, וחמישי, 2/2, בארבי תל אביב. מחיר הכרטיס בכל ההופעות: כרטיסים: 160 ש"ח.

מינימל קומפקט המיתולוגית נוסדה ב 1980 ולמרות שפעלה רק שבע שנים, היא שיחקה תפקיד חשוב בסצנת הפוסט-פאנק והאינדי-רוק האירופאית. עד היום היא נחשבת ללהקת הרוק הישראלית מהמצליחות בעולם. הלהקה פעלה בעיקר מבריסל ובין להיטיה הגדולים: "Inner Station", "When I Go", "Next One Is Real", "autumn leaves" והקאבר ל"Immigrant Song" של לד זפלין.

ב- 1981 הוחתמה הלהקה על חוזה בחברת התקליטים הנחשבת Crammed והוציאה אי.פי. שכלל את הלהיט "Static Dancing". ב 1982 יצא אלבומם המלא "One by One", שהוקלט בלונדון וכלל את " It Takes a Lifetime", "Disguise" ועוד.

"מינימל" הוציאה שני אלבומים נוספים, כשב-1984, במהלך הקלטות האלבום השני "Deadly Weapons", הצטרף ללהקה רמי פורטיס (אחרי שהיה חבר בארץ בלהקות "כרומוזום", "ז'או קונפליקט" ו"היחידה לטיפול נמרץ").

באלבומה הבא "Raging souls", שיצא ב-85', זכתה "מינימל קומפקט " להצלחה המשמעותית ביותר עם הלהיט "When I Go בהפקתו של קולין ניומן. המפגש עם ניומן (מלהקת "Wire") הוביל לאלבום בו השתתפו כל חברי הלהקה בכתיבה. מלכה שפיגל כתבה את המילים של "When I Go" ושרה אותו, ורמי פורטיס שר לראשונה סולו וניגן בגיטרות. גם קולין ניומן עצמו ניגן באלבום, שיציאתו לוותה בסיבוב הופעות מאסיבי באירופה. בהמשך היתה מתוכננת "מינימל" לצאת להופעות בארה"ב, אלא שלא הצליחה להשיג ויזות והודיעה באופן מפתיע על פירוק ב-1988.

אחרי הפירוק חזרו פורטיס וברי סחרוף לארץ ועבדו יחד על האלבום המכונן של פ"סיפורים מהקופסא", שאת שיריו כתב פורטיס עוד באירופה.

ב 2003 התאחדה "מינימל קומפקט" לכמה הופעות בארץ ובאירופה והוציאה אוסף משולש שכלל גירסאות רמיקס לכמה שירים. ב 2008 קיימה הלהקה הופעות איחוד בארץ לרגל יום הולדתו ה 60 של סמי בירנבך. כעת היא תתאחד כאמור לרגל יום הולדתו של מקס פרנקן. הפקת המופעים: שוקי וייס ו"המון ווליום".

>> האם הראפר סלים דנקן חזה את מותו?