בובי מקפרין (צילום: carol friedman)
אל תדאג, יש פסטיבל. בובי מקפרין | צילום: carol friedman

המוזיקאי המוערך בובי מקפרין בחר לארח בהופעותיו בפסטיבל מוזיקה והעיר הלבנה את אחינועם ניני, עידן רייכל, אתי אנקרי, שלמה בר, עמוס הופמן, מירה עואד, ויקטוריה חנה ואבישי כהן.

מקפרין יקיים במסגרת האירוע ארבע הופעות ובכל אחת יארח מוזיקאים מקומיים אחרים אותם בחר בקפידה. אחינועם ניני ושלמה בר יתארחו ב-1.5 יום ג', את אתי אנקרי, גד להבי ועמוס הופמן ב-3.5 יום ה', את מירה עוד וגרשון ווייסרפירר ב-4.5 יום שישי, את עידן רייכל, אבישי כהן וויקטוריה חנה ב-7.5 יום שני,

בובי מקפרין היה אחד האמנים הראשונים שהופיעו כ"ביט בוקס אנושי", כשהוא שר ומלווה עצמו בתיפוף קולי בו זמנית. הוא התפרסם כמובן בלהיט הענק "Don't Worry Be Happy" אבל המנעד שלו כולל גם חומרים אחרים וקאברים לביטלס, שיתופי פעולה עם יו יו מה, צ'יק קוריאה ורובין וויליאמס. היכולת הווקאלית הנדירה שלו עדיין קיימת והוא מופיע ויוצר במגוון סגנונות:: ג'אז, קלאסי, פופ ומוזיקת עולם.

לא רק Don't Worry Be Happy

אלבום הבכורה שלו יצא ב 1982. שנתיים אחר כך הגיעה הפריצה הגדולה. בהטכניקות הקוליות הבלתי שגרתיות שלו יצרו ביקוש גדול להופעותיו ברחבי העולם.  עד היום הוא זכה בעשרה פרסי "גראמי" ושיתף פעולה עם שורה ארוכה של מוזיקאים. ב 1988 עם יציאתו של הסינגל "Don't Worry Be Happy" הפך מקפרין לבעליו של אחד הלהיטים הגדולים ביותר בכל הזמנים.

"פסטיבל מוזיקה והעיר הלבנה" הוא פסטיבל בינלאומי ראשון מסוגו שיתקיים בנמל תל אביב בהאנגר 11 ובאולם חדש סמוך אליו שיושק חגיגית במסגרתו. המיזם החדש יציג שורה של שמות גדולים מעולמות הג'אז, מוזיקת העולם, רוק ומה שביניהם, מהאץ ומחו"ל. מלבד ההופעות, צפויות גם סדנאות אומן, הופעות רחוב ועוד.